להיות אשת ימין בימינו זה לא הדבר הכי אטרקטיבי שיש, בלשון המעטה כן? את אוטומטית נחשבת לאיזה ערסית, בבונית, בעלת פייסבוק בעברית, או אחת מהאריות של הצל כשאת בכלל לביאה והצל הוא סתם צל בעינייך. 
אז איך בכל זאת אפשר לצלוח את הטייטל מבלי לאבד את זה בתחומי חייך השונים? הכנתי מדריך קצר:
בדייטים, זה יכול להוביל לאחד משני דברים: הצלחה מסחררת או כישלון נחרץ. העובדה שאת ימנית אולי תיצור עלייך רושם מסוים, שאת לאו דווקא תממשי, תלוי גם מי האדם שמולך. אישית, יצאתי גם עם שמאלנים וגם עם ימניים, והדייטים עם השמאלניים היו לרוב יותר מהנים! נושאי השיחה זרמו, הניסיון לשכנע האחד את השנייה שאתם צודקים, וברגע שיש לך טיעונים ממש טובים את מצליחה להשתיק ולהרשים אותם. 

בלימודים, שוב תלוי מקום, אבל באזור המרכז את כנראה תהיי בודדה יחסית, ומיעוט בדעותייך בין כולם וזה בסדר. יהיו כמה מרצים אהובים, ויהיו כמה מרצים שנואים, אבל אל תפחדי להביע את דעותייך מחשש לפגיעה בציון כי זה ממש לא יקרה, ההפך, אם כבר זה יצור דיונים פורים יותר ואולי יתן לך כמה נקודות. תחברי לתא פוליטי במקום בו את נמצאת, זה יהיה נחמד להיות בחברה כזאת, ויתן לך מקום להביע את עצמך. 

בעבודה, פה טמונה מלכודת. אף על פי שמקומות עבודה לא אמורים לשפוט על סמך דעה פוליטית, נוצר איזשהו רושם שונה על אנשים כאשר יודעים את דעתם הפוליטית, בייחוד אם מדובר בעבודה במגזר הציבורי או עבודה הכוללת טיפול בלקוחות רבים. במרבית המקרים אין סיבה להסתיר את דעותייך במידה והנושא עולה, אך לרוב הייתי מצניעה את זה על מנת לא לעורר דיון מיותר שלא קשור לנושא העבודה. 

לסיום, אף פעם לא צריך להתבייש בעובדה שאת אשת ימין, כי אין בזה שום דבר פסול. את לא מירי רגב, וזה לא אמור לפגוע בך בשום צורה. את אישה, חזקה, בעלת דעות משל עצמך, שאולי קצת מקבלות קונוטציה שלילית בימינו, אבל אין שום סיבה שהחלק הזה בדעות שלך ישפיע על שאר תחומי חייך! 

// ויקה וסילנקו
לעוד ויקה >> 

Your email was successfully saved