"אנחנו דור מזויין!" אומר עלינו אביב גפן - וצודק. די, נוכל לנסות להכחיש כמה שנרצה, אבל לא נוכל לברוח מהאמת, אנחנו דור ה-Y ואנחנו דור מזויין. אבל לא רק מזויין, אנחנו דור דעתן, אנחנו דור שצועק, אנחנו דור ששותק, אנחנו דור שנלחם, אנחנו דור שנופל (וקם), אנחנו דור שערך אחד בעיקר מנחה אותנו והוא התעסקות בעצמי. היי, זה לא דבר רע!

צילום: Dan Markeye on flickr צילום: Dan Markeye on flickr

שלא תחשבו שאני מנסה להגיד שזה משהו רע, הרבה פילוסופים דיברו על ערך העצמי - אמרו וכמו אביב גפן צדקו. אנחנו דור שלמד סוף סוף להתמקד בעצמו. יצאנו מן הבורות אל עידן הנאורות ולמדנו שאנחנו צריכים לטפח את עצמנו ואת התבונה שלנו (קאנט יהיה גאה בי). אנחנו דור שמצליח ליישם את זה, ואנחנו חושבים על טובתנו ועצמנו ומנסים למלא את זה בכל מיני דרכים.

אנחנו דור שלא מכריח את עצמו להחזיק בעבודה, כלומר בעבודה מסוימת. לא טוב לנו? אנחנו נתפטר. יצעקו עלינו? נצעק חזרה. בניגוד להורים שלנו שראו בעבודה ערך נעלה והאמינו שצריך למצוא עבודה ולהחזיק בה כמה יותר כדי לפרנס את הבית ולהחזיק משפחה, אנחנו יכולים להחליף חמש עבודות בשנתיים מהסיבה שלא היה לנו טוב! ולא רק בגלל זה אלא כי אנחנו גם מודעים למונח "עבודה זמנית", "עבודת סטודנטים" ומנסים למצוא את הטוב ביותר ביחס למקום שלנו בחיים.

ואפרופו משפחה, להקים משפחה עכשיו? אנחנו ? עכשיו? לא לא לא, עוד לא מיצינו את החיים. עוד לא מיצינו את מה שיש לעולם להציע לנו! עוד לא סיימנו לטייל בעולם, לחוות, לראות, לטעום, לעשות, להכיר. יש לנו את הדחף והרצון למצות ולפתח את עצמינו לפני שאנחנו מחליטים על חתונה, בית, משפחה. בנושא הזוגיות אני ממש מנסה לא לגעת, אבל אין ספק שהנושא הזה נפתח בדור שלנו גם כן. אשים בצד את הזוגות, ואקח לקדמת הבמה את הסקס שמטאבו הפך למותר, ורצוי, ונעשה איפה שאנחנו רוצים וכמה שאנחנו רוצים עם כמה פרטנרים שאנחנו רוצים ואנחנו גם נצעק את זה בקולי קולות.

צילום: fotologic on flickr צילום: fotologic on flickr

אנחנו דור שלוחם, אנחנו דור שחוזר הביתה לדירה השכורה שלנו עם השותפים, כי יצאנו מהבית של ההורים כמה שיותר מהר, ואנחנו נפתח את המקרר, וזין על העולם הקוטג' פאקינג יקר. ואנחנו נצעק גם את זה, ונקים מחאה, ונפיץ, ולא נשתוק, כי אנחנו דור לוחם. ואנחנו דור וכחן. אנחנו דור ששואף ללמוד כמה שיותר, ולדעת, ולדבר ולהתווכח.

אז אם דבר אחר שלמדתי באוניברסיטה של החיים הוא על ערך החיים. ערך החיים שלי, והעמדה שלי במקום הראשון אחרי כל מה שכביכול ייעדו לי בדורות הקודמים.

// ויקה וסילנקו

Your email was successfully saved