השם שלה שמקועקע על גופך הכניס אותה למחזור הדם שלך, לראש שלך, למילים שלך. או שמא אני צריכה להגיד המילים שלה? הרי ברור שזה לא אתה מדבר מגרונך.
אתה יודע מה הכי נורא אבא? שאחרי כל השנים האלו וכל האכזבות, אני עדיין מצפה. לחיבוק, למילה טובה, להבנה. וכל פעם כועסת על עצמי אחרי שאני מתאכזבת, כי אני מטומטמת, כי אני עדיין מתאכזבת, כי אני עדיין מצפה.

מפחיד אותי לאבד אבא על חילוקי דעות. עוד יותר מפחיד אותי שזה נראה כאילו אותך זה לא מפחיד כלל. אני אוהבת אותך אבא, תמיד אוהב. אני רוצה שזו תהיה אהבה מקרוב. אני גם אוהבת את עצמי ואת ההחלטות שלי, וכל כך כואב לי שאתה מכריח אותי לבחור ביני לבינך. הרי אתה זה שלימדת אותי שאני האדם הכי חשוב בחיים שלי.

אז הנה אני אבא, עומדת על שלי ובוכה בו זמנית, אבל עומדת על שלי. כי החלטתי שהאושר שלי והשלמות שלי חשובים יותר מהאכזבות ממך. אני, אני חשובה יותר ממנה, וממך. אני האדם הכי חשוב בחיים שלי. חבל שאתה לא מצליח לעמוד לצידי.

אני כועסת שאתה מעדיף אותה על פני, אני שונאת שאתה מעדיף את נכדיה על פני האחיינים שלי, נכדיך שלך. לא אשכח את התמונה של אחייני הקטן יושב לידי ברכב מאחור ואתה מקדימה, מדבר עם נכדיה ומספר להם כמה אתה מתגעגע ורוצה לשחק איתם. לאחר מכן, האחיין היפה והכל כך רגיש שלי לוחש "גם אני רוצה לשחק איתך סבא". התמונה לא תצא מהראש והכאב לא יצא מהלב. בדיוק כמו שאני רוצה להיפגש איתך לארוחת ערב ואתה אומר שזה לא מתאים, כדי שיום למחרת לא אגלה שאכלת ארוחת ערב איתה ועם ילדיה.

אתה לאט לאט מאבד את הזכות להיות לידי בחופה, בחדר לידה וברגעים השמחים של חיי. וכל זה כי מה? כי אתה לא מסכים איתי על דברים שאני עושה בחיי? על הבחירות שלי? על האנשים שסובבים אותי? זה נראה לך נכון? לאבד בת בגלל הדברים הללו? איפה כל הדאגה שלך מהתקופה בה הייתי צעירה? כל הנסיעות הארוכות שעשית רק כדי לשבת איתי כמה דקות? לאן כל האהבה והאהדה הזו נעלמו עם השנים? הלוואי והייתי מקבלת את אבא שלי בחזרה, את המילים שלו ולא את שלה.

הייתי רוצה שתהיה יותר אבא שלי מאשר בעלה שלה. צפיתי ליחס, להתחשבות, להבנה ברגעים קשים, לחיבוק אוהב ולא רק מנומס. רציתי להרגיש בנוח לבוא אליך הביתה, לשבת איתך לארוחת ערב, לבקש את דעתך ברגעים קשים ולדעת שלא אקבל ביקורת, אלא אוזן קשבת. קיוויתי שתהיה שם ברגעים החשובים שלי, בהם אני צוחקת ובוכה, שתעמוד ממש לידי ולא מרוחק מהצד. צפיתי, אבל כרגיל, צפיתי ליותר מדי. אני אוהבת אותך אבא, תמיד אוהב. רק כנראה שמרחוק.

Your email was successfully saved