אני שומעת הרבה בנות שאומרות: "כן! חינכתי אותו, את בן הזוג שלי!" או, "אין מה לעשות' צריך לחנך אותו".
בא לי לדבר על המושג "לחנך" רגע.
מה זה לחנך? קודם כל, כשאת אומרת דבר כזה את אוטומטית נכנסת לתפקיד של אמא שלו שצריכה לחנך אותו, ואני בספק אם זה המקום שבא לך להיות בו. אבל יודעת מה, אפילו אם את לא הופכת לאמא שלו, מה שקורה זה שהוא הופך לגור כלבים שתמיד רצית.
זה מה שבא לך? ילד? גור? ברצינות?

באהבה לא מחנכים.
באהבה מוצאים דרך יחד, באהבה מוצאים את השביל שמתאים לשניכם. וזה קשה. באמת, זה לא פשוט, לא לך ולא לו.
זה כל כך קשה, מעצבן ומתסכל, במיוחד אם אתם הפכים שרואים את העולם בצבעים שונים לגמרי!


למשל, אם מבחינתו להפגין אהבה זה לא דבר מובן מאליו, והוא חושב שאם אתם יחד אז את צריכה פשוט "לדעת". לדעת שהוא פה, "לדעת" שהוא אוהב. ואת לעומתו צריכה אישור מתמיד לאהבה שלכם, לזוגיות הזאת.
אז כן, זה קשה. ומתסכל. ומעצבן. וחרא.

כשדיברתי על הנושא עם חבר טוב שלי, הוא אמר לי משפט חכם. המשפט הזה היה כל כך חכם שאמרתי לעצמי שאין סיכוי שאי פעם אני אקח קרדיט על דבר כל כך חכם. הוא אמר לי - "חגית, את צריכה להבין שאהבה לא באה בדרך אחת לכולם. יש כל מיני דרכים לאהוב". וואלה - צודק. אין צורה אחת נכונה לאהבה. אין איזשהו חוק שכולם צריכים לפעול על פיו. כל אחד אוהב בצורה ובדרך שונה, ויודעים מה? זה ממש, אבל ממש בסדר.

אז נכון, מבחינתך אהבה זה כל היום להתקשר, לדבר וגם שישלח לך איזה כדור פורח עם שלט פעם בכמה ימים (ממש בקטנה, נו מאמי, באמת!). אבל אולי מבחינתו לשלוח לך סתם איזו הודעה בצהריים כדי להראות שהוא כאן זאת הצהרת אהבה לא פחות גדולה?


אז בפעם הבאה שבה את מדברת על בן הזוג שלך, תחשבי על זה רגע - בא לך למצוא עם השותף שלך דרך חדשה? שתתאים לשניכם? או שבא לך לאלף גור סורר?
אז שלא תבינו לא נכון, אני ממש לא באה להטיף, ואני סופר רחוקה מלהגיד שיש לי את כל התשובות. אני פשוט מנסה לשתף מתוך מחשבה שאולי כך אני אצליח גם ליישם, כי זאת כל המטרה, לא? אולי בפעם הבאה שנריב כי "לא אכפת לו ממני!" אני אצליח לחשוב על הדברים בצורה שונה.

ומי יודע, אולי מישהי שקוראת את זה תחליט שבמקום לריב עם בן הזוג שלה היא תשב איתו, ואולי תתפלא לגלות שהוא ממש רוצה לתת לה את ההרגשה הכי טובה בעולם ושכן אכפת לו, ואולי בסוף כולנו נמצא סוג כזה או אחר של פשרה.
לא כדור פורח, ולא רק הודעה בצהריים, אולי רק איזה שלט קטן באיילון שמתאים לכולם?

// חגית קופנס

Your email was successfully saved