הייתי רוצה, לזמן קצר, לתת לעצמי לעשות הכללה ולהסתכל על העולם הזה כשחור ולבן, על אף שאני מתאמנת המון על לעשות בדיוק ההפך ולהבין כמה העולם קרוב יותר לחמישים גוונים של אפור. או לצבעי הקשת. נמאס להיות פוליטיקלי קורקט כל הזמן.

אני חייבת לשחרר בלי לחשוב יותר מידי, בלי לסייג. זה בסדר להתעצבן על המציאות, אלוהים, העולם, המדע ועל כל מה שחרא. בלי אשמה. כנראה ששחרור רגשות דורש להגיד דברים קיצוניים לפעמים. למרות שלא שם האמת. אבל אמרתי, בלי לסייג.

לצורך העניין, אבטל את העובדה שבשורה התחתונה, לכולנו, לא משנה מי אנחנו, קשה. אף אחד לא מנסה לעשות לנו את החיים קלים יותר. ובואו נהיה כנים, למה אנחנו מצפים שמישהו ידאג לזה שיהיה לנו קל יותר? אבל רגע לפני שאכנס לנושא אחר לגמרי, אני חייבת להגיד - תגידו תודה! זכיתם! אתם סטרייטים!

איזה כיף לכם שנולדתם, באופן ספציפי, סטרייטים, צברים, יהודים שדברים רבים מידי מובנים מאליו בעינכם. תגידו תודה שבעולם הדייטים הלא פשוט, יש לכם ים של אפשרויות, לעומת כנרת אחת קטנה. תבינו, זה מדהים להיות סטרייט ולא לחשוב פעמיים אם להתנשק עם חברה שלכם ברחוב או להחזיק לה את היד. אני לא יכולה לדמיין איך זה לא להסתכל קדימה אחורה ולצדדים. תדמיינו את זה. לכו תדעו אם מי שמתקרב יראה אתכם ובמקרה הוא ממש לא אוהב סטרייטים. וכבר שמעתם על סטרייטים שפגעו בהם, רק בגלל שהחזיקו ידיים.

איזה כיף לכם שאתם לא צריכים להתמודד עם ביורוקרטיה שהיא לא לטובתכם. איזה כיף לכם שאתם לא צריכים לחפש איך להתחתן ואתם לא צריכים להוכיח את הזוגיות שלכם לאף גוף ממשלתי. תגידו תודה, שגם אם ממש לא רציתם להתחתן ברבנות, מצאתם את עצמכם מתחתנים עם רב שעשה טקס ובו זכרתם את ירושלים ואולי גם ויתרתם במאבק מול ההורים, ומתכנית לחתונה קטנה עשיתם חתונה גדולה והזמנתם את הדודה והדוד וחבר של אבא מהצבא. תגידו תודה שאף אחד לא מנסה להסתיר את הקשר שלכם, ולהפך, כמה שיותר ידעו, כך טוב יותר.

איזה כיף לכם שהאוזניים לא בוערות לכם כל יום. זה לא נעשה קל יותר בפעם המיליון לשמוע הומו כקללה, וזה לא נעשה נעים יותר לשמוע מהצד אמירות כמו "ילד שגדל בלי אבא, יהיו לו חוסרים". משפטים כאלה גורמים לזה שאני מתכווצת מבפנים. מצד אחד, כי כמה בורים אתם יכולים להיות ומצד שני, וואלה, אני קצת מאמינה לאמירות האלה. אין לי למה להשוות את זה. עוד אין לי ילדים, אבל כבר עכשיו הכי חשוב לי זה לדאוג להם. לא רוצה חוסרים.

אני יכולה להגיד שוב ושוב שאני יודעת שאתן לילד שלי הכל. אני יכולה להיות בטוחה שנהיה אמהות נהדרות והילדים שלנו יזכו, אבל אני לא יכולה להגן עליהם מהומופוביה. היא בכל מקום. ובתכלס, זה נכון, לא יהיה להם אבא. וכוסאומו, אני יודעת איזה כיף זה אבא.

תגידו תודה, זכיתם ביכולת נפלאה. אתם יכולים לעשות אהבה כזו, שגם אם יהיה קצת מורכב יותר ותנסו שוב ושוב, בסופו של תהליך יהיה לכם ילד שהוא ממש של שניכם, בלי ששילמתם בדרך סכום עתק על זרע מיובא של גוי. עם אף שלך והעיניים שלה ותריבו למי הוא דומה יותר. איזה כיף לכם שאתם לא צריכים לאמץ את הילדים שלכם.

בקיצור, תגידו תודה שאתם סטרייטים.

// טל עוז

Your email was successfully saved