אני לא רווקה מסכנה ולא מסכנה בגלל שאני רווקה. אני רווקה, אבל זה לא הופך אותי לפחות טובה ממישהי אחרת. אני לא סוג ב', אני לא הבחורה שנשארה "אחרונה על המדף". אני לא זאת שאף אחד לא רוצה בזמן שאני לחוצה להתחתן עם כל גבר שרק יכרע ברך. אני רוצה חבר ובא לי להתאהב, אבל לא בכל אחד ולא בכל מחיר.

אני עוד רווקה, כי בכל זאת גם אני מחפשת את האחד שלי, גם ימי הרווקות שלי ספורים (אבל מי סופר אותם באמת?), גם אני בעוד זמן מה (כמה זמן אבל?) אהיה אישה נשואה כדת וכדין וגם אני אתגעגע לימים שבאמת הייתי אדון לעצמי. אבל עד אז יש גם כמה יתרונות בלהיות רווקה:

1. לישון באלכסון - אין מישהו שלא אוהב להתפרס על כל המיטה שלו בלי לוותר על הצד של הקיר. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו נטול שמיכה בשיא החורף כשהשמיכה נגנבה ממנו באכזריות ולנסות להירדם עם נחירות ברקע. שלא נדבר על המכות שבאות עלינו בטעות מהצד השני באמצע החלום.

2. אין דין ואין דיין - כשאת רווקה את לא צריכה להתחשב באף אחד ולא להתחשבן עם אף אחד! את יוצאת מתי שבא לך, עם מי שבא לך, מתלבשת איך שאת רוצה וחוזרת הביתה ביום למחרת בלי קבלת פנים עם פרצוף זועף.

3. חופשי זה לגמרי לבד - כשאת רווקה את חופשיה באמת! אין לך פרפרים בבטן ומחשבות טורדניות ומלחיצות במהלך היום. שלא נדבר על זה שאת נטולת געגועים. את יכולה לקום יום בהיר אחד ולנסוע לטייל, לפתח כישרון, לפתוח עסק, ללמוד מה שתמיד רצית ולהיות הכי ספונטנית שיש על כל שיגעון שלך.

4. אגוצנטריות זה כאן - את, כן את מרכז העולם! הכל סובב אותך ואת לא צריכה להשקיע באף אחד ובשום דבר ( טוב, כמעט לא) חוץ מעצמך. את לא צריכה לקנות מתנות, להכין ארוחות, להפתיע את בן הזוג. כל החבילות שמחכות לך באדיבות דואר ישראל הן אך ורק שלך ואת לא צריכה לחלוק אותן עם אף אחד. מי שאוכל לבד מת לבד, אבל לפחות הוא מת שבע.

5. זוג או פרד - זוג חברים שלך מארגן מפגש זוגות? אבל את רווקה, ככה שיש לך את הסיבה הכי טובה להגיד שזה לא מתאים לך להיות גלגל שלישי. ובמקום שתחזיקי להם את הנר, תתפנקי באמבטיה לאור נרות אצלך בבית. במקום שתרוצי אחרי הילדים של חברים שלך במפגש משפחות, אין ספק שתיהני יותר במרתון קניות לעצמך (בהמשך לסעיף הקודם).

הסיבה שעוד לא התחייבתי לגבר אחד היא כי פשוט לא מצאתי את האחד שלי. בתור רווקה אני רק מחכה להחליף את הסטטוס ל"תפוסה", אבל אני לא לגמרי לבד - יש לי משפחה, חברים, תחביבים, שאיפות ואחת השאיפות האלה היא כמובן חיי אהבה, זוגיות ומשפחה משלי. היעדר שלהם לא מפחית את הערך שלי ואת הערך של מה שיש לי. במקום שאנחנו הרווקות "האומללות" נשב ונבכה על מר גורלנו שהנסיך על הסוס הלבן נתקע בפקק באיילון וטרם הגיע אלינו, בואו נהנה מזה, כי זאת תקופה שלא תחזור ואנחנו נתגעגע אליה.

לחיי החופש!

// יבגניה זטוצ'ני

Your email was successfully saved