האמת שהופתעתי. אני לא מתכוון מהמסעדה המדהימה בשם "עץ הלימון" שמסתתרת בהוד השרון (15 דקות באוטובוס מהבית שלי), מכך שהאוכל טעים בדיוק כמו שהוא נראה (מצטלם טוב לאינסטגרם), או מכך שישבנו בתוך המסעדה אבל הרגשנו כאילו אנחנו יושבים בחוץ, אלא מכך שבאופן מפתיע מרים הייתה מוכנה ליציאה בזמן, וזה לא קשור לזה שכל שעה עגולה הזכרתי לה שתהיה מוכנה בזמן. 

יש כלל לא כתוב ביני לבין אישתי היקרה, והוא שאני לא מדבר על הבעיות שלנו מעל דפי הבלוג הזה, אבל לעזאזל – למה אני צריך לעמוד ליד הדלת של הבית שלי כאילו אני עומד בתור לטבול במקווה לפני שבת כשמאחורי תור של גברים ערומים ובמקווה איש שמן שהחליט ליהנות מהספא החינמי?

בכל מקרה, בחזרה למסעדה המדהימה הזאת. מהרגע שנכנסנו עלה לנו חיוך מטומטם על הפנים, אולי בגלל הריח של עצי הלימון ששתולים בחצר המסעדה, או מכך שהרגשנו שיצאנו לאיזה חופשה בצימר. בזמן שסקרנו את התפריט הזמנו לעצמנו שייקים. בננה ספליט (למרים) - בננה, קקאו עם נגיעות וניל וחלב, וריו דה זנרו - אסאי, בננה וחלב שקדים. כמובן שאיכשהו יצא שהחלפנו, "שלך יותר טעים" היא קבעה בזמן שהיא אימצה את השייק שלי. 

בזמן שאנחנו לוגמים את השייקים ומשוחחים על כך שפעם אם היינו רוצים לצאת פשוט היינו יוצאים, והיום אנחנו צריכים לתכנן את זה מראש, אבל שעכשיו אנחנו גם מספיקים יותר וממצים את הזמן שלנו יותר, כל אחד לחוד וביחד ואיך זה הופך אותנו יותר ויותר למשפחה, הגיעו המנות הראשונות. 
 

@etz_halimon

A post shared by yyadler (@yyadler) on


כמו תמיד מרים אהבה יותר את המנה שאני הזמנתי - בוראטה על מצע קפרזה  מאשר את המנה שלה – קרפצ'יו דניס, יוזו, צנוניות, זיתי קלאמטה וטבעות בצל. הבוראטה - גבינת מוצרלה עגולה עם מילוי גבינה רכה בפנים על מצע של ירקות חתוכים בשילוב עם מלח גס ובלסמי מרוכז ועדין - יוצרת משחק של טעמים בפה, אבל סך הכל המנה היא שיר הלל לגבינה ומציעה לך לחקור את הטעמים השונים שלה. 
 

@etz_halimon

A post shared by yyadler (@yyadler) on


כל כך התאהבתי במנה שכשמרים חטפה לי אותה התעצבנתי למרות שהבטחתי לעצמי שלא, כי היא הייתה מוכנה בזמן ליציאה. זמן לעיקריות. מרים חשבה שהיא קלטה את הטריק למנות טובות –לאתגר את עצמך, לכן היא הזמינה את הפסטה ברזל - פסטה שחורה שמגיעה בשילוב של ערמונים שמוסיפים טעם שוקולדי למנה, וביחד עם השמנת נוצר טעם מלוח-מתוק שגורם לך לפתח תיאבון למנה אחרונה, אבל הכבדות של הפסטה מזכירה לך שכדאי לך לחכות שבעלך יסיים את המנה שלו. 
 

A post shared by yyadler (@yyadler) on


אני הזמנתי את דג הסלמון על מצע פולנטה, פטריות ופרמזן. קרם הפולנטה מדגיש את הקראסט שנוצר על הסלמון, בזמן שהפטריות ממלאות לך את הפה באוויר שנותן למנה זמן להתקיים בפה ולך לספוג את כל הטעמים. 
 

@etz_halimon

A post shared by yyadler (@yyadler) on


אחת מהבעיות במסעדות זו המנה האחרונה, אותה אתה הכי זוכר, איתה אתה יוצא, ומפליא כמה מסעדות לא משקיעות בחלק הזה. הופתענו. כאן מרים כבר קלטה את הטריק: לתת לי להזמין וישר לחטוף לי את המנה, אז התחלקנו לנו במנה מקורית של לה במבה - מוס שוקולד עם קרמבל בטעם בוטנים ורוטב קרמל מלוח, שהפתיעה אותנו ומגדירה את הקולינריה הישראלית; ואת מנת המזרח המתוק - שזאת בעצם מנה של בננה לוטי, בצירוף בננה ושוקולד.
 

@etz_halimon

A post shared by yyadler (@yyadler) on


לסיכום, המקום המושלם לזוגות שרוצים להשקיע בעצמם ובזוגיות שלהם, מתאים לשעות הבוקר והערב ומומלץ בחום. תגידו שיהודה ומרים שלחו אתכם.  

// יהודה אדלר

Your email was successfully saved