אני והקצינה ישבנו מול היומן וסידרנו את הלו"ז שלנו – ימי עבודה שלי בחוץ ובבית, משמרות בוקר וערב של מרים בבית החולים. ניסינו למצוא זמן לדייט כי הרבה זמן לא יצאנו לסרט, ואני חיככתי את ידי בהנאה ואמרתי לעצמי שהכל תלוי איך אמכור את זה. "מרים, יש לי סרט שבדיוק מתאים לך, הוא על אחות בבית חולים". היא ענתה שהיא זורמת, סומכת עלי. תמימה. 

אז הלכנו לסרט "מלון ארטמיס", שהסיפור שלו מאוד פשוט - המלון הוא בעצם בית חולים סודי לפושעים שמנוהל על ידי אחות נוירוטית - ג'יין תומס (ג'ודי פוסטר - שתיקת הכבשים, נהג מונית, החיים הכפולים של וולטר) והעוזר/מאבטח הנאמן שלה - אוורסט (דיויד בטיסטה - שומרי הגלקסיה, הנוקמים, בלייד ראנר). למלון מגיע וויקיקי (סטרלינג קלבי בראון - סיפור פשע אמריקאי, החיים עצמם) עם אחיו שנפצע בעקבות שוד שהסתבך, כאשר הם מחזיקים בחפץ יקר להחריד ששייך לפושע החזק ביותר בעיר - וולף קינג (ג'ף גולדבלום - פארק היורה , זבוב). 

מה שכתבתי כאן זו המסגרת הכללית של העלילה. היו כמה דברים שלא התחברו לי, כמו למה הסרט מתרחש בשנת 2028 בזמן שכלל התושבים נלחמים בו על מים. זה היה נחמד, אבל גנב את תשומת הלב שלי למקומות אחרים. היית מעדיף לראות גירסה יותר נקייה, בלי כל מיני דמויות שכאילו אמורות להיות עמוקות ובעלות מוטיבציה, שאין מספיק זמן בסרט לחקור אותם. זאת הייתה יכולה להיות סדרה מעולה. או אולי זה רק אני ומבקר הקולנוע שהשתלט עלי, בצירוף העובדה שאני מתחיל לימודי קולנוע בקרוב. 

בכל אופן, חמש דקות לתוך הסרט התווספו לפס הקול הנחירות של הקצינה, שכנראה לא עמדה במתח של הסרט ואיבדה את ההכרה. לצערה, זה גרם לה להפסיד את כל ההערות שלי על המשחק המעולה של הרבנית ג'ודי פוסטר והרב ג'ף גולדבלום, שפשוט עצרו את הנשימה שלי. רק בשבילם שווה לראות את הסרט. 

אז כן, סך הכל זה סרט נחמד, שכיף לראות בבית. האסתטיקה והשילוב של שנת 2048 עם עיצוב ומוזיקה של שנות ה-60 גורם לך ליהנות מהסרט במיוחד. האם כדאי לצאת בשבילו מהבית? כן, אם אתם אוהבים את רשימת השחקנים ורוצים לראות אותם משתפים פעולה. אם הגעתם בשביל הדרמה אז יש מעט ממנה, ובסך הכל הסרט מרגיש כמו שומרי הגלקסיה, אבל בלי המפלצות. יכול להיות שבתור קומיקס זה היה עובד יותר יפה. 

בקיצור, צאו עם חבר, את האישה תשאירו בבית לישון. 
התמונות באדיבות סרטי יונייטד קינג
// יהודה אדלר

Your email was successfully saved