אני מפחד לעשות את זה, לעלות על הבמה ולדבר מול 150 אנשים שאני לא מכיר. ומה יקרה אם אני אתבלבל במילים או אשכח את מה שאני רוצה להגיד? ועל במה כזו מכובדת! הכול מצולם אין הזמנות שנייה. ומה יגידו הילדים שלי והנכדים אם אעשה בושות?

הפחד משתק אותך הוא לוקח אותך למקומות לא רציונליים. התחלתי לחשוב מה יגידו הנכדים שלי, בזמן שאני רווק ואין לי אפילו חברה. אני מדמיין את עצמי נעלם ביום האירוע כמו המיסים של אייל גולן אחרי יום העצמאות.

audience-828584_640

אני מתכוון להתגבר על הפחד ולעשות את מה שאני יודע הכי טוב. אני הולך לעלות על הבמה ולתת בראש לצלילי הבואנה מה התימני הזה עושה על במה של טד. אמרו לי לדמיין שהקהל לובש רק תחתונים וחזיות, אבל יש לי הרגשה שיהיו שם כמה בחורות בקלאס, אז אני מעדיף לדמיין שהקהל הוא צבא האמת של שי חי, ככה בטוח אני ארגיש טוב יותר עם עצמי.

hand-977641_640

אני מזכיר לעצמי שאני הכי טוב במה שאני עושה, אני יזם על, איש עסקים ובעיקר האיש שיווק הכי טוב בשוק. אפילו ניצלתי את הבמה הזו להזכיר לעולם שאין לי חברה, ואולי יש פה מעוניינת שתקפוץ על המציאה. עכשיו אני כבר בטוח בעצמי שיהיה מעולה והקהל יעוף עליי, כמעט כמו שהוא עף על ביבי כשהוא שומע שהערבים עולים על האוטובוסים.

אז את ה־30 מנדטים אני לא אביא, לפחות לא כרגע, אבל אני אתגבר על הפחד ואעביר את ההרצאה. זה שווה לפחות מחיאות כפיים סוערות, גם אם הן יגיעו רק מאימא ואבא.

// יובל פרידמן

Your email was successfully saved