אם לא רשמת כחם ואז מחקת ותיקנת לחכם ועשר דקות אחר כך עשית זאת שוב אתה לעולם לא תבין. אם לא הורידו לך לפחות עשר נקודות במבחן באנגלית שחרשת אליו because אתה לא יודע איך רושמים because אתה לעולם לא תבין.

אתה לא אחד מאיתנו, לא היה לך פטור או פתור משגיאות כתיב ובטח לא מבחן מותאם. אתה לעולם לא נהנת מהצחוקים של החבר'ה בהארכת זמן של המבחנים, כשהמורה עייפה כמו ספורטאי ישראלי באולימפיאדה ואפשר להעתיק בכיף. אתה לא יודע איך זה שהאוטוקורקט פעיל יותר מחיי המין של גואל רצון.

3D rendering of a background made of letter tiles

אתה לא התבאסת שכוסית ראנדומאלית תיקנה לך את השגיאות כתיב בפייס בתגובה שגרפה לייקים במהירות שהאקסית שלי מקלידה בוואטסאפ במהלך ריב. אתה לא שאלת את עצמך עשר פעמים איך כותבים את המילה הזאת או למה לאזעזל המוח שלך לא מצליח לשנן משהו כל כך פשוט. אתה לא הרגשת כמו טום קשתי בפסיכומטרי כל פעם שעמדת לכתוב חיבור.

אתה תמיד חשבת שאתה יודע יותר טוב, שאתה חכם יותר. חשבת שאנחנו בורים, חסרי השכלה ומשמעת עצמית. את בכלל פסלת אותנו, לא רצית לצאת איתנו כנראה בגלל שהאוויר בהרצליה אטם לך את החושים. בטח אחד מאיתנו הציע לך לשבת על בירה בסוויתה של חבר ומאז מחקת את כולנו.

אתה תמיד היית הזה שהכל אצלו הולך טוב בפעם הראשונה, אתה לא חכם יותר מדי, בטח לא מבריק או יצירתי אבל אתה מבדיל בין ח' ל כ' ובין ת' ל ט'. את היית זאת שכל החבר'ה דלוקים עליה, העף שלה בעננים אבל מעולם לא קיבלה אהבה אמיתית מאמא ואבא. או שאולי בכלל קיבלת אהבה ואתה כן מבריק וחכם אבל התגובות החסרות סובלנות שלכם הוציאו מאיתנו את התסכול והובילו אותנו למצוא מה פגום בכם, גם אם זה דורש מאיתנו המון דימיון או צריכה של סמי הזיה. האירוניה היא שאתם הדגשתם את הדיסלקציה שלנו (הפגמים שלנו כביכול) וזה מה שגרם לנו להדגיש את הפגמים שלכם.

A concept based on dyslexia and its difficulties

אז בפעם הבאה שאתה עף עלינו באיזה טוקבק או בתגובה שכתבת (במקום לתקן אותנו בצורה יפה) תזכור שחוץ מזה שאתה מבדיל בן אם לעם אתה סתם בינוני, לא חכם מדי, לא יצירתי מדי, ובטח שלא מיוחד.

האמת העצובה היא שיש לך את הכישרון הכי מעפן בעולם - אתה יודע לכתוב בטן ולא בתן. ואם אתה כן חכם ואמא שלך הרעיפה עלייך את כל האהבה שבעולם תדע שיש דרך לתקן ולא צריך לרוץ לקטלג. סובלנות היא לא מילה גסה, אלא אם אתה ממש דיסלקט.

// יובל פרידמן

Your email was successfully saved