יזמות


השבוע, במסגרת שבוע היזמות העולמי, הזמנו את הבלוגרים של "מה וזה" העוסקים ביזמות לספר על החיים שלהם בתור יזמים. שבוע היזמות העולמי מזמין צעירים בכל רחבי העולם לשלב חדשנות, דמיון ויצירתיות בחייהם. הוא מעניק השראה לחשוב "בגדול", לייצר פתרונות חדשים, להפוך רעיונות למציאות ולהטביע חותם.


מהו יזם בעיניך? יש הרבה סוגים של יזמים. כל יזם מונע על ידי דברים שונים; חלק רוצים להוכיח משהו לעצמם או לאחרים, חלק רוצים לשנות את העולם וחלק בעניין רק בשביל הכסף. אם הייתי צריך להצביע על מכנה משותף אחד הייתי אומר שיזם חייב לדעת לחלום בגדול ולהיות אמיץ מספיק כדי לנסות להגשים את החלום הגדול שלו.

באיזה תחום אתה עוסק? אני אחד היזמים מאחורי Mekomy. מיזם מתחום התיירות. החזון שלנו הוא לספק רגעים בלתי נשכחים למטיילים בכל מקום אליו הם מגיעים. אנחנו עושים זאת ע"י חיבור של מטיילים למומחים מקומיים על-בסיס תשוקות משותפות ותחומי עניין זהים.
באנגלית זה נשמע טוב יותר:

:Our solution


Mekomy is a marketplace that transforms the way people travel by connecting travelers with local expert guides based on mutual passions to enable authentic, rewarding experiences


:Our Vision
Give travelers unforgettable moments wherever they go


DSC_0890 (Gilad Uzi's conflicted copy 2013-08-23)


מי הרול מודל שלך? אבא שלי.


 האם יזמות זה מקצוע, האם זה מקצוע שהומצא במאה ה21? לעניות דעתי, יזמות זה לא מקצוע. להיות יזם זו דרך חיים. נגר זה מקצוע ובעל נגריה הוא יזם. מה שכן, אפשר להתמקצע ולהפוך ליזם טוב יותר על ידי צבירת ניסיון ולמידה.

מה בין דור ה-Y ויזמות? לטעמי, ריבוי או עודף היזמים יוצאי דור ה- Y נובע מהצורה בה החברה מסתכלת על יזמים מצליחים. הם מועלים לדרגת כוכבים ונעשים מושא להערצה ולכן ניתן לראות המון אנשים שרוצים להקים את האפל הבאה או את הפייסבוק הבא.

DSC_3675 (Gilad Uzi's conflicted copy 2013-08-23)

מה השגת בתור יזם ומה השאיפה הכי גדולה שלך? המיזם הקודם שלי, וילה איטליה, שמנוהל כיום ביד רמה על ידי אשתי היקרה רבקה גלנטה הבשיל לחברת תיירות מצליחה ומלבד העובדה שזה עסק מרוויח הוא מאפשר לאשתי חופש רב ויכולת לבלות הרבה עם הבת שלנו. השאיפה הגדולה שלי בתור יזם היא להפוך את Mekomy.com מסטארטאפ קטן לחברה גדולה ולהגשים את החזון שלשמו הוא הוקם - לספק רגעים בלתי נשכחים למטיילים בכל מקום אליו הם מגיעים!

האם הכסף הוא המניע או הערכים? או שניהם? באופן אישי אני לא חשבתי על כסף כשיזמתי את Mekomy. אני רוצה לשנות ולשפר את הדרך בה אנשים מטיילים ורואים מקומות חדשים.

DSC_3208 (Gilad Uzi's conflicted copy 2013-08-23)

מה סדר היום שלך? יכולת העבודה והריכוז שלי מוגבלות לשעות הבוקר המוקדמות.
אני קם ב- 6:00 קורא חדשות וחומר הקשור לעולם התיירות והיזמות.

ב- 7:30 לוקח את גל (הבת שלי) לגן וחוזר לעבוד מהבית עד 9:00

ב- 9:00 אני יוצא למשרד ועובד רצוף עד 13:00.

ב- 13:00 יוצא לצהריים עם השותף שלי ומשעה 14:00 משתדל לקבוע את כל הפגישות שלי כי כבר קשה לי מאד לשבת על התחת. בדר"כ אני משתדל לסיים הכל עד 19:00.

ב- 19:00 אז אני חוזר הביתה כדי לעזור עם מקלחות, אוכל וקצת זמן איכות עם המשפחה.

ב- 20:00 פחות או יותר גל הולכת לישון ואז אם יש משהו דחוף אני יושב על המחשב עוד שעה פחות או יותר.

 מי האדם שהכי עזר לך בדרך להשגת המטרה? אבא שלי.

האם אתה חושב שכל אחד יכול לעשות את זה? ממש לא... אני עדיין לא בטוח שאני יכול לעשות את זה.

DSC_3277 (Gilad Uzi's conflicted copy 2013-08-23)

איפה תהיה עוד חמש שנים מהיום? איפה אני אהיה אני לא יודע. אבל אני מאד רוצה להיות עדיין ב- Mekomy כי זה אומר שהפכנו מרעיון למשהו שממש עובד.

טיפ חשוב שלמדת: הדבר החשוב ביותר שלמדתי בעבודה על Mekomy זה שהשמירה על איזון היא קריטית.
ליזם קל להישאב כל-כולו לתוך המיזם שלו אבל אם הוא לא ידע לדאוג גם לדברים ולאנשים האחרים שסביבו הוא לא יחזיק מעמד זמן רב.

_DSC1890 (Gilad Uzi's conflicted copy 2013-08-23)

// גלעד עוזיאלי

Your email was successfully saved