עם או בלי קשר ליום האישה הבינלאומי, החלטתי לשתף בהרפתקה הקטנה שעברנו בחברת ראנקי בחודשיים האחרונים.

כששנת 2015 הגיעה לסיומה חשבנו לעצמנו מה נוכל לעשות בשנה הקרובה כדי לתת מעצמנו לקהילת הסטרטאפים. לא שתרומה לקהילה זרה לנו, אנחנו סה"כ מתעופפים בין אקסלרטורים וחממות סטרטאפים בכל העולם על חשבוננו ומייעצים לסטרטאפים צעירים כבר תקופה ארוכה.
אבל מה שתפס את תשומת לבנו הפעם הייתה סדרת כתבות בעיתונים השונים על כמה קשה למצוא נשים בסטרטאפים, לרבות בתפקידים בכירים או אפילו על תקן המייסדות.

26

מה שהחלטנו לעשות הוא לבחור יזמת צעירה, רצוי ללא הקשרים והרקע המתאים – זו שממש תוכל להיעזר בנו – שלא גייסה כסף למיזם שלה עדיין, ולייעץ לה בחינם. זה כולל שימוש במשרד שלנו בחינם, גישה למוחות של העובדים שלנו, ובסופו של דבר גם גישה למשקיעים דרכנו.
העלינו טופס הרשמה לאתר שלנו וביקשו מכמה חברים בתעשייה לשתף אותו, כדי להגדיל את החשיפה. לא היה לנו מושג כמה רחוק זה יגיע.

את טופס ההרשמה שיתפו לא פחות מ־1,000 אנשים חשובים מהתעשייה, מיזמים מוכרים ועד משקיעים. לאחר מכן החלו דפי פייסבוק פופולריים לשתף על דעת עצמם. עם השיתופים הגיעו גם העיתונאים, והיוזמה שלנו סוקרה גם בידיעות אחרונות, גלובס, פורבס, סלונה וג'רוזלם פוסט.

בשורה התחתונה? למעלה מ-100 יזמיות רלוונטיות הגישו מועמדות. כדי לתת לכל אחת את תשומת הלב שמגיעה לה, הפכנו את הטפסים לאנונימיים וביקשו מהצוות לדרג את היוזמה שלהן לפי פרמטרים שונים.

1

לאחר מכן, אני ושחר שותפי הערכנו למי נוכל לתת יותר ערך בהתאם לראות האישית שלנו. בסופו של דבר נשארנו עם כ-12 פיינליסטיות, ולאחר שראיינו את כולן אצלנו במשרד יכולנו להתחיל לעבוד רק עם אחת.

חשוב לציין שכל הרעיונות ששמענו היו טובים, וכל מי שהגישה מועמדות הייתה מוכשרת להפליא.
בסופו של דבר בחרנו להתחיל במסע עם איילת שביב, מייסדת הסטרטאפ טרווליאנו (מעין "אייר-בי-אנד-בי" להורים צעירים שמטיילים עם ילדיהם הקטנים, ולא רוצים להיסחב עם הציוד במטוס).

אמנם זה המעט שיכלנו לתת כרגע, אבל מתוך תקווה שחברות דומות וכמובן גדולות יותר יפתחו את דלתותיהן לעוד ועוד יזמיות שצריכות את ההזדמנות. עד אז, נמשיך לעדכן.

רוצים לעבוד בראנקי? מעולה, כי אנחנו מגייסים עובדים! >> 

FB201

Your email was successfully saved