משחקי הכס היא תכנית הטלוויזיה הפופולארית ביותר ובעלת התקציב הגבוה ביותר כיום בעולם. בעוד סדרות בדרך כלל מאבדות אחוזי רייטינג לאורך העונות, קהל הצופים של משחקי הכס רק עולה מעונה לעונה. לקראת צאת העונה החמישית, נפתחה אתמול תערוכת משחקי הכס הבינלאומית מבית HBO. התערוכה, שהתמקמה בהאנגר 11 שבנמל תל אביב, הובאה ארצה על-ידי YES.

IMG_5771

התערוכה, שתימשך עד יום חמישי, מכילה למעלה משבעים פריטים, ביניהם תלבושות, כלי נשק ואביזרים איקוניים מהעונה הרביעית. כמו כן, פוקדים את התערוכה גם כמה פריטים שתרם נראו בסדרה. כל האביזרים המוצגים בתערוכה הם האביזרים המקוריים שלבשו, ענדו, חבשו והשתמשו בסדרה.

האביזר היחיד שאינו מקורי אלא רפליקה הוא כס הברזל המפורסם, עליו כמובן שניתן לשבת ולהצטלם. נכון, נשמע קצת מאכזב שישבני המבקרים לא יתחכך בישבנם של רוברט או ג'ופרי, אך לשמחת המעריצים הסיבה שהכס הוא רפליקה היא מכיוון שהוא הולך להישאר בארץ לאחר התערוכה. רק בואו לא נלך עם הקונספט שהכס אמור להיות בדרום ונשאיר אותו בתל-אביב, בסדר?

IMG_13412

פרט לאביזרים המגניבים, ישנם כמה אטרקציות אינטראקטיביות. באמצעות Oculus Rift (משקפי מציאות מדומה) ניתן לעלות במעלית אל ראש החומה. אמנם חווית ה-"טיפוס על החומה" נמשכת דקה בלבד, אך היא שווה את זה. אי אפשר שלא לחטוף פחד גבהים על המתקן, בזכות השילוב בין חופש תנועת הצפייה, הסאונד המושמע באוזניות, ואף רוח שעפה עליך.

עם ההרשמה לתערוכה, כל מבקר בחר בית אליו הוא רוצה לתת אמונים, ועם קוד אישי לקבל היישר אל הדף האישי סרטון וידאו קצר בו הוא נשרף על-ידי דרקון (מסתבר שלא מומלץ להוציא לו לשון) או למות ולשוב לחיים כמהלך לבן (white walker).

c0e5a1b3f3314ecb9cdd65267c72fd24

הכניסה לתערוכה היא בחינם אבל הכרטיסים אזלו תוך 24 שעות. מבאס, אך אל תאמרו נואש! אתם עדיין יכולים להיכנס אל התערוכה על בסיס מקום פנוי. היא תהיה פתוחה ב- 6-8.4 החל משעה 10:00 ועד 22:00 וב- 9.4 משעה 10:00 ועד 17:30.

למעריצים שרוצים לא לצאת בידיים ריקות מהמתחם, ניתן לרכוש בובות, די.וי.די של הסדרה, סיכות ועוד, בדוכן המזכרות בחסות חנות הקומיקס האדירה CNV (קומיקס וירקות). אני יצאתי עם בובה חמודה של ג'ון סנואו :)

IMG_5778

ולגבי העונה החמישית - את העונה החמישית לקח לצלם 120 ימים, כאשר ההפקה מחולקת לשני צוותים שמצלמים במקביל במדינות שונות (בין השאר בקרואטיה, אירלנד וספרד), כך שלמעשה מדובר ב-240 ימי צילום. העונה צולמה ב-151 סטים וכללה 166 שחקנים, למעלה מאלף אנשי צוות ויותר מחמשת-אלפים ניצבים!

פרק הפתיחה של העונה החדשה ישודר ב-13.4 ביותר מ-170 מדינות בו-זמנית בשידור חי, כמו שאר פרקי העונה, במקביל לשידור בארצות-הברית (מה שאומר, 4:00 לפנות בוקר. השידורים החוזרים יהיו ב-22:00). עד אז, לכו לבקר בתערוכה.

// יניב חפץ

Your email was successfully saved