הצפיה שלי בסדרות וסרטים היא לרוב בגלים. מן מלחמה בלתי נראית שמתרחשת בראש שלי, בה כל תקופה פורמט אחר מהשניים תופס את כס המלוכה. כשסרטים מושלים בממלכת ראשי, אני לא רואה סדרות כמעט בכלל, וכשהסדרות מולכות (מה שקורה יותר) הסרטים נזרקים הצידה. בתקופה האחרונה אמנם ראיתי כמה סרטים, חלקם אף מוצלחים, אך מסך הטלוויזיה שבה אותי לחיקו.

בטח כבר הבנתם ש-'משחקי הכס' היא אחד מאותן סדרות, אך אמליץ היום על שלוש סדרות אחרות: אחת חדשה, אחת שחזרה לעונה חדשה ומיני-סדרה.

 

ימי ראשון בערב (שני לפנות בוקר בשעון ישראל) הם ימים מדהימים לטלוויזיה. את שיא הרייטינג כמובן מקבלים הפרקים של 'משחקי הכס' אך מיד אחריו משודרות במקביל שתי סדרות נפלאות:

https://www.youtube.com/watch?v=69V__a49xtw

סדרה ממשיכה - עמק הסיליקון


אם לא תחליפו ערוץ ותשארו ב-HBO (לא שזה משנה כי אנחנו רואים גם ככה הכל במחשב יום אחרי) יתחיל פרק של 'עמק הסיליקון' - קומדיה משוגעת המגוללת אחר ריצ'ארד, סטארטאפיסט שהמציא אלגוריתם חדשני לכיווץ קבצים, ועל התלאות שהוא וחבריו לצוות עוברים בעמק הסיליקון במטרה להפוך לדבר הגדול הבא.

לעתים הסדרה נראית מטורפת מדי ומוקצנת מאוד, אך הסדרה הסאטירית הזו ריאליסטית יותר מכל סדרה אחרת. תסריטאי הסדרה נפגשו עם מאות סטארטאפיסטים בכדי לכתוב את הסדרה הזו כמו שצריך, הדמויות מבוססות על ערבוב אנשים אמיתיים ו... תכלס זה פשוט עולם די מטורף ומוקצן גם במציאות.

אישית, הסדרה הזו מבחינתי היא אפילו סוג של בית-ספר, כמישהו שעובד על סטארטאפ משלו בתקופה האחרונה (אבל זה סיפור לפוסט אחר); לראות התלבטויות שעולות לי ולשותפיי לסטארטאפ על המסך, ללמוד מטעויות של אחרים (ויש כאלה בסדרה בשפע) ולספוג עוד קצת את העולם הזה אליו נכנסתי לאחרונה, הופך בשבילי את הסדרה הזו לאחד הדברים היותר מוצלחים שיש בטלוויזיה כיום.

 

סדרה חדשה - המטיף


במקביל ל'עמק הסיליקון', AMC (שהביאו סדרות מופת כמו 'שובר שורות' ו-'המתים המהלכים') מביאים כעת גרסא טלוויזיונית לקומיקס מפורסם שרץ מ-1995 ועד 2000. כיאה לסגנונם של AMC, הסדרה בתחושה שלה קצת "מערבונית", ומספרת על בחור בשם ג'סי. עברו אמנם לא נקי ולא חוקי, אך כיום הפך לכומר בכנסיה קטנה בעיירה בטקסס. מפה לשם דברים על-טבעיים מתחילים לקרות בעולם, ואל גופו של ג'סי נכנסת ישות על-טבעית.

https://www.youtube.com/watch?v=UNgI2sRzr8I

חוץ מג'סי תכירו בסדרה גם את טוליפ, חברת עבר של ג'סי המנסה להחזיר אותו לעולם הפשע, וקאסידי - ערפד אירי אלכוהוליסט שהגיע לעיירה. למקרה שלא הבנתם, פרט לסיפור טוב וקצת מסתורין, סצנות אקשן אדירות יש שם לא מעט, ונראה שזו הסדרה המבטיחה הבאה של AMC, ואולי בכלל בטלוויזיה. אז תזכרו מי המליץ לכם עליה ראשון.

 

מיני סדרה - 22.11.63


איכשהו המיני-סדרה הנפלאה הזו נבלעה מאוזנינו, ושלא בצדק. אתחיל בניים-דרופינג שילהיב אתכם להוריד את הסדרה עד סוף הפסקה הזו; הסדרה, שכוללת שמונה פרקים בלבד, מבוססת על ספר של סטיבן קינג (שכתב, למשל, את 'הניצוץ', 'חומות של תקווה', 'אני והחבר'ה' ועוד ועוד) ונחשב בעיני רבים כספרו הטוב ביותר בשנים האחרונות וכאחד הספרים הטובים ביותר של השנים האחרונות בכלל. את הסדרה הפיק ג'יי ג'יי אברמס (שביים לאחרונה את 'מלחמת הכוכבים: הכח מתעורר', והביא לחיים סדרות כמו 'אבודים' או 'פרינג''), ובתפקיד הראשי - ג'יימס פרנקו ('127 שעות', 'ספיידרמן', סרטיו המטופשים של סת' רוגן ועוד).


הסדרה מספרת על ג'ייק, מורה לספרות המגלה חדר אחורי במסבאה, המובילה לשנת 1960. כל דבר שישנה בעבר ישפיע על ההווה, אך אם ישוב לעבר - כל שעשה בפעם הקודמת - יבוטל. בעל הסבאה מנסה לשכנע את ג'ייק לחזור ל-1960, לחיות שם 3 שנים ולעצור את ההתנקשות בקנדי. אמנם נדמה כי מדובר בסרט מסע בזמן, אך למעשה זהו בעיקר סיפור ריגול ומתח, ובין לבין אחד מסיפורי האהבה היותר יפים שיצא לי לראות בטלוויזיה, עם השחקנית המדהימה שרה גדון ('אויב',  'אנטיוויראל').

https://www.youtube.com/watch?v=NXUx__qQGew

בסדרה הזו זכיתי לתחושה מדהימה שקוראת לי רק עם סיום ספר; הרגע הזה שזהו. אין עוד עמוד. אין עוד סצנה. נגמר. מן תחושת אופוריה נפלאה כזו שמצד אחד חבל שאין עוד כי נהנת ובא לך עוד קצת אבל... מצד שני... אתה מאושר.

// יניב חפץ


 

Your email was successfully saved