היי, אני יניב ואני עובד בסטארטאפ. אני לא מתכנת, לא איש שיווק, לא מעצב, מנהל מוצר או כל מקצוע שבדרך כלל אפשר למצוא בחברות סטארטאפ. עולם הסטארטאפים צריך המון אנשים כאלה, אבל לא רק. לשמחתי לפני יותר מארבע וחצי שנים חיפשו מוסיקאי ב - JoyTunes חברה שמפתחת אפליקציות ללימוד מוסיקה – ומצאו אותי.

לפי הכותרת, כנראה עולות לכם לראש מחשבות כמו "סטארטאפ אומר כסף טוב", אבל זה ממש לא מתקרב להתפתחות, לערך ולחוויות שחוויתי בשנים האחרונות ב-JoyTunes. אז תנו לי כמה מילים ואגלה לכם סיבות הרבה יותר חשובות ללמה אתם רוצים לעבוד בחברת סטארטאפ:


התפתחות עצמית
חברות סטארטאפ הן חברות קטנות יחסית. בחברות קטנות אין אדם בכל תפקיד הכי קטן. כשאין אדם בכל תפקיד הכי קטן, יש לך את המקום להגדיל ראש ולקבל הזדמנויות לנסות ולעשות דברים בתחומים קצת יותר רחוקים מה-"Comfort Zone" המקצועי שלך. דברים שמאפשרים לך להשתפר, להתנסות, ללמוד ולהתפתח. 

אני הגעתי אמנם כמוסיקאי ל-JoyTunes, אבל כשהתחילו לעבוד על אפליקציית הדגל שלנו, Simply Piano, וידעו שאני יודע ליצור סרטוני וידאו (אחרי לימודי המוסיקה למדתי קולנוע), הציעו לי להכין סרטונים ללימוד פסנתר שיופיעו בתוך האפליקציה. מפה לשם יצא לי להצטרף לפרוייקטים של מרקטינג ולעוד כמה צוותים בחברה עד שלפני שנה וחצי פתחנו ביחד צוות קריאייטיב שבו אני מפיק, מצלם, מביים ועורך פרסומות. התפתחתי לכיוונים שרציתי להתפתח אליהם ואני ממשיך ללמוד ולהתפתח כל הזמן (למשל, בימים אלה אני לומד אפטר אפקטס, שזה משהו שתמיד רציתי).

פרסומת לדוגמא שעשיתי

ההשפעה שלך על החברה ועל העולם
כשלא מדובר בקורפורייט של מאות אנשים, ששם אתם עלולים למצוא את עצמכם בורג במערכת, בחברה של עשרות אנשים תהיו יותר כמו מסמר הערב. כי כשאין הרבה אנשים - כל דעה חשובה. אנשים סומכים עליך ועל הדעה שלך. יש לך מקום להתבטא ואתה נמצא בידיעה שבאמת מקשיבים לך, ואתה יודע שמה שתגיד באמת משנה. אתה משפיע על המוצר עצמו ועל ההצלחה שלו. כל דבר שאני עושה ב-JoyTunes משפיע באחוזים (לעתים גדולים מאוד) על הצלחת החברה, שזו תחושת סיפוק אדירה. ומספק עוד יותר - לעבוד על מוצר שבאמת משפיע על חיים של אנשים, במקרה שלי - לימדתי פסנתר כמה שנים טובות, אבל זה מסתכם בסך הכל בכמה עשרות תלמידים. בעזרת האפליקציה אני מגשים למליוני אנשים את החלום ללמוד פסנתר.

הדבר הכי חשוב - כיף!
כל אחת מהסיבות שציינתי חשובות, ויהיה הרבה פחות כיף לעבוד במקום שאין בו את כל הדברים הללו, אבל הדבר הכי חשוב לדעתי במקום העבודה - זה הכיף. בחברה שאני עובד בה, אחד הדברים הכי חשובים כשמראיינים אנשים זו ההתאמה התרבותית. שמי שמגיע לעבוד איתנו יתחבר להווי המדהים שכבר יש פה ויוסיף את הגוון שלו לצבעים שלנו.

זה כזה כיף לקום מעמדת העבודה שלך כי החבר'ה התחילו לנגן בחדר ליד ולהצטרף אליהם לג'אם סשן, או לשחק יחד משחק כל שבוע ב-Happy Hour (שכל שבוע מישהו אחר מארגן), או להיפגש עם החברים גם מחוץ לעבודה. יש משפט שאני אוהב שאומר "תעשה את מה שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד יום בחייך". וככה זה מרגיש. להגיע אל העבודה עם חיוך כבר כמעט חמש שנים, לאנשים שהפכו להיות המשפחה השניה שלי.
חגיגות ראש השנה הסיני

איך לבחור סטארטאפ?
לפני JoyTunes מעולם לא עבדתי בסטארטאפים, ככה שכל הסיפורים, התובנות והמסקנות שהגעתי אליהן הן מההיכרות שלי עם המקום הזה. אני יודע מחברים ומכרים שיש עוד חברות מגניבות שכיף בהן לאללה, אבל שלא כל חברת סטארטאפ היא כזו (ואולי ברוב החברות לא תמצאו את השילוב של כל הסיבות שציינתי), אז לא פחות חשוב מ-"למה לעבוד בסטארטאפ?" חשובה השאלה "באיזה סטארטאפ לעבוד?"

אז לסיום, כמה טיפים שאולי יעזרו לכם לבחור:
כשאתם מחפשים מקום לעבוד בו, ובהנחה ששכנעתי אתכם ששווה לבדוק סטארטאפים (גם אם אתם לא מתכנתים/מעצבים/כל תחום אחר שפופולארי בסטארטאפים) - אני בטוח שתמצאו מקום שמגייס אנשים במקצוע שלכם, או אם אין לכם "מקצוע" מוגדר - מקום שיזהה את הפוטנציאל שבכם ושתוכלו להתפתח ולגדול בו.

בשביל להתפתח חשוב למצוא מקום שמתפתח בעצמו, שזה כנראה אומר ששווה לכם לחפש חברות בהתהוות/בשלבי גדילה (של עשרות ולא מאות אנשים) ולגדול איתן.
חברות סטארטאפ כמעט תמיד בסטטוס של "We're Hiring!" (גם JoyTunes וגם כל חברת סטארטאפ אחרת שאני מכיר נמצאת במצב הזה). ככה שאל תפחדו פשוט לשלוח קורות חיים, לפנות אל מישהו שעובד שם ולבדוק אם מחפשים אנשים כמוכם בצוות.

אם יש לכם עוד שאלות או רוצים להתייעץ - תרגישו חופשי לכתוב לי בפייסבוק או בלינקדאין.

// יניב חפץ
 

Your email was successfully saved