אין משהו יותר נעים מלשכב מתחת לפוך בחורף קר (בייחוד קר כמו השנה) ולראות סדרה טובה. איזה מזל יצא, שבדיוק יצאו סדרות חדשות ומצוינות אל המסך הקטן!
הנה שתי המלצות לסדרות: האחת מותחן רומנטי שתעלה לכם את דופק, והשניה קומדיה ישראלית שובת הלב.


האחיות המוצלחות שלי - עונה 3
למי שאיכשהו לא מכיר, "האחיות המוצלחות שלי" היא קומדיה ישראלית משובחת שכתבו חגית גולי ונועה ארנברג וביים גורי אלפי, שמכניסה אותנו אל חייהן של שלוש אחיות שהוריהן החליטו לצאת לחופשה מסביב לעולם. האחות הגדולה, אורית (דנה אברהם סמו) היא מורה מיוסרת בבית-ספר ומגלה שהיא לסבית, האחות האמצעית, נטלי (נלי תגר) היא בחורה מפונקת, מעופפת וטמבלולה, והאחות הקטנה, מור (טס השילוני) היא האחות הקטנה שהתגייסה להיות פקידה בצה"ל וכיאה לדמות שכזו – מדוכדכת והמבואסת.

כבר מהעונה הראשונה מתאהבים בשלושת האחיות שמחפשות את עצמן, כל אחת בעולם שלה ועם החן שלה, והעונה השלישית נתנה להן את המקום להתפרע עוד יותר; האחות הקטנה, מור, משתחררת סוף סוף, מתחילה לחשוב על חופשה של אחרי צבא ובדרך מוצאת חברה חדשה. נטלי, ילדת הסנדוויץ', שלוקחת שבועיים חופש מהעבודה ויוצאת למסע פרוע (כהרגלה) בו היא מנסה להבין מה היא רוצה להיות ולעשות בחיים (וכמובן גם בחיי האהבה) ואורית שתומכת בהריון של בת זוגה קארן (גילי סער) ובמקביל מחליטה לשוב לבית הספר אותו עזבה בעונה הקודמת.

הסדרה מלאת חינניות וקסם, ושופעת שחקני משנה ושחקני אורח נהדרים, ביניהם הקאסט מהעונות הקודמות, שכולל בין השאר את גל תורן, עדי חבשוש, שלומי אברהם, מיה לנדסמן, ירמי שיק בלום, עלמה זק ותיקי דיין, וכמה שחקני משנה ואורחים חדשים נפלאים כמו הדס בן ארויה, צחי הלוי, אברהם שלום לוי, שחף יפהר, ושחקן נוסף שחשוב לי לספר עליו יותר מרק להזכיר את שמו - תומר שחורי. תומר שחורי היה אחד מחבריי הטובים ביותר והבחור הכי מצחיק שהכרתי. תומר נפטר לפני חצי שנה ממחלת הסרטן, ולא הספיק לראות את עצמו בסדרה. תומר שיחק גם בסדרות הטלוויזיה 'משיח' ו-'פרופיל 64', היה גיבור הסרט 'מסע הטבעת' (עליו כתבתי כשיצא) וכיכב בשלל פרסומות, סרטים קצרים (ביניהם כמה הפקות שזכיתי לביים ולעבוד איתו בעצמי) ועוד.

צילום: רן פלד - ISRanger

ב'אחיות', תומר גילם את דמותו של אריק, עובד בדוכן הפופקורן שבקולנוע לב, בו מור מתחילה לעבוד. הדמות שחגית ונועה כתבו לו, והבימוי המדוייק של גורי אלפי, הוציאו את תומר בשיא תפארתו, בדמות שגרמה לי לבכות מצחוק יותר מאשר מעצב. אני יודע שתומר היה מתגאה בתפקיד הזה מאוד ומבחינתי העונה הזו הייתה פשוט מתנה ולו רק בשביל לזכות לראות עוד קצת מתומריקו, האח המוצלח שלי.
אני מניח שכעת יהיה לי קשה להשמע לא משוחד, אבל אני באמת חושב שהעונה השלישית של "האחיות המוצלחות שלי" מוצלחת לא פחות, ואולי אף יותר, מהעונות המוצלחות שקדמו לה.


You
"את", אליה גיבור הסדרה פונה, היא בק (אליזבת' לייל) - סופרת מתחילה, שנוטה לבחור בני זוג לא טובים בכלל. עד שג'ו הבחין בה. ג'ו (פן בדגלי), הוא בעלים של חנות ספרים. בחור רומנטיקן שיעשה הכל בשביל אהבה. אבל הוא גם סטוקר, ואובססיבי, וכזה ש... יעשה הכל בשביל אהבה.

מיד כשמתחילים לצפות בסדרה המחשבה הראשונה שעולה בראש היא "דקסטר" (למי שראה); אנטי-גיבור שמשמיע אל הצופים בקריינות את מחשבותיו, ובצד - הוא לגמרי מגזים במה שהוא עושה (במקרה של דקסטר רוצח רוצחי, ובמקרה של "את", סטוקינג שחוצה כל כך הרבה גבולות). אל שניהם קל לצופה להזדהות, הם likeable, אבל יש הבדל מהותי בין השניים.

לדקסטר היה צידוק. סיבה, שבגללה הוא עושה את מה שהוא עושה (הוא רוצח רק אנשים שמגיע להם למות). דוגמא מתאימה נוספת היא וולטר וואיט, גיבור הסדרה "שובר שורות", שעושה דברים נוראיים, אבל הכל בשביל המשפחה שלו. וג'ו? הוא פשוט פסיכופט. אין צידוק למה שהוא עושה. וזה כל היופי. הצופים לא אמורים לאהוב אותו.. אבל הם מצליחים למצוא נקודות רבות להזדהות איתו. התוצאה - תחושת מתח ואי נעימות נפלאה בסדרה הסופר בינג'-ווצ'ית הזאת שמביאה באלאנס מדויק בין דרמה רומנטית יפה למותחן מלחיץ ומטריד.
צפיה מהנה!

// יניב חפץ

Your email was successfully saved