אחד הפוסטים הקודמים שלי, עריץ הספורט, כבר הספיק לצלוב את ערוץ הספורט נוטש המקצוענות, הריק מתכנים, ממקסם ההכנסות ומפוצץ הדיבורים. אך לאור ההתפרצות הוולקנית שמקורה בתכנית הדגל של הערוץ, שוב הגיע הזמן ולבדוק מה לעזאזל קורה בערוץ שפעם היה האורים והתומים של חובבי הספורט בארץ.

סיפור שהיה כך היה. אבי ברזילי, העורך החדש של "היציע", המשיך את מגמת ההשתרכות אחר המתחרה המצליח והטראשי ONE וגייס את ה"כריסטיאנו רונאלדו" של היריבה -  אייל ברקוביץ' - לפאנל "היציע".

כבר בפרומו לעונה החדשה של התכנית המצליחה הכוכב החדש ברקו הבטיח לעשות בלאגן, ואי אפשר לומר שלא עמד במילתו. במהדורת שבת של התכנית ששודרה ב-6.10 עלה לדיון הנושא של מאמן הפועל קרית שמונה גילי לנדאו ופיטוריו על ידי בעלי המועדון איזי שרצקי.  הקוף וברקו מצאו עצמם יושבים אחד בסמוך לשני כשברקו טוען ששרצקי פולש לנעלי המאמן והקוף מצדד בזכותו של איזי לעשות מה שהוא רוצה במועדון שלו.


ברקו VS קופמן

ברקו מיהר להסיט את הדיון המלומד לפסים אישיים: "עזוב אותך, אתה חבר שלו. תתבייש שאתה מגן עליו" וכנראה נגע בנקודה רגישה אצל הקוף שסובב אליו את מלוא מאה פלוס הקילוגרמים שלו ופלט:"הלו, התבלבלת בתחנה. אתה לא אצל אופירה פה. אל תזיין את המוח".

במידה והעניין היה מסתיים כך, לא הייתם קוראים את הפוסט הזה. בחמישי של אותו השבוע הקוף ישב במכוניתו בסמוך לביתו, כשלפתע אלמוני ניפץ את שמשת הרכב עם חפץ קהה והכה אותו בראשו. הקוף, שנפצע קל, טען כאחרון העבריינים כי אינו יודע מי התוקף וכי אינו חושד באיש. מוזר, בהתחשב בכך שחובותיו העצומים מהימורים ידועים לכל. אבל הסיפור הפך אפילו לצהוב עוד יותר כשלאחר מספר ימים הקוף שייך את התקיפה באופן ישיר לאופירה אסייג ולברקו!


אמנם מאוחר יותר הוא הכחיש כי מדובר בחשבון הפייסבוק שלו, אבל הנזק כבר נעשה. אופירה שלפה ציפורניים: "אין שופטים אדם בשעת צערו. על בעיות החובות וההימורים שלו נוספו לו עכשיו גם בעיות של הזיות, אולי הוא לא החלים עד הסוף מהמכה שקיבל בראשו" וברקו היה תמציתי יותר "אני לא מתייחס למהמרים". אמנם כנראה לעולם לא נדע מי שלח את אותו אלמוני לתקוף את הפרשן הוולגרי, אך מסקנות לגבי תקשורת הספורט בארץ בהחלט ניתן להסיק.

האלימות המילולית של יציע העיתונות קרמה עור וגידים, יצאה ממרקע הטלוויזיה והפכה לפיזית ומאוד אמיתית. ומי הקורבן? לא אחר מאותו אחד הרשום על הפטנט, זה שעשה ממנו קריירה. אבל להוציא את הקוף כאשם בכל הסיפור הזה אומר להתעלם מאלה העומדים מאחורי הקלעים, מחייכים בציניות ומחככים ידיים בציפייה לצונאמי הרייטינג שהסיפור העצוב הזה יגרור אחריו.

עכשיו תקשיבו לזה, הקוף בעימות הרדיופוני עם בן כספית. הוא היא לא יותר מכלי משחק.

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FIJEDJ&c41t4nzVQ=KH


הקוף הוא בסך הכל כלי משחק אומלל בידיים של קברניטי ערוץ 5 ויציע העיתונות. העיתונאי הלוחמני והתקיף של העבר עוצב כחומר ביד היוצר לגרסה מוקצנת ומוחצנת של עצמו ואיבד כל קשר למונח "עיתונאות" ולתחושת השליחות האמיתית שפעם אפפה אותו.


אך למרות שהפך לטאלנט החזק ביותר של התוכנית ואולי אפילו של הערוץ כולו, הוא זכה ליריקה לפנים ולהשעיה ברגע שנכנס לעימות אישי עם הילד החדש בשכונה, ברקוביץ'. למה? כי ככה נוהג מי שרואה רק את הכיס שלכם מול העיניים.

הגיע הזמן אנחנו - הלקוחות והצופים - נצביע ברגליים ונדיר רגלינו ממעוז הרדידות הדליחות הזה. ערוץ הספורט עבר כל גבול, הגיעה העת לשלוף לו את האדום.

// עידן וולר


Your email was successfully saved