אני מסתכלת על הירח ורואה אותך. אתה הירח שבשמיים, תמיד היית, מהרגע הראשון שנפגשנו, תמיד הכרחת אותי להסתכל על הכוכבים וניסית לשכנע אותי שהם כאן כדי להעצים אותך, כי אתה תמיד יותר זוהר מכולם. אז איך אני יכולה להמשיך בחיים שלי, כשאתה כבר לא כאן? בלי הילדותיות המטופשת שלך, או השנינות המעצבנת שלך. ואיך כשהיינו נכנסים לקופיקס היית לוקח מלא שקיות צ׳יטוס ואומר לי ״מה, 3 ב10, לא ניקח 20?״ אתה הבן אדם הכי דוחה שהכרתי, היית מתקלח פעם בשבוע והייתי צריכה עוד פעמיים להכריח אותך להתקלח, ואיך הצחוק המוגזם שלך הגיע בכל פעם כשביקשת שאני אקלח אותך, כמו ילד בן 3.

אני נמצאת בקצה השני של העולם וחושבת לעצמי איפה אתה עכשיו, ואם טוב לך או קשה לך, כי תמיד קשה לך. לפני שהכרנו לא ידעת אפילו לשטוף כלים. אני תוהה לעצמי אם אתה שומר על עצמך, וחושב עליי רגע לפני שאתה הולך לישון, אם אתה עדיין כותב עליי סיפורי אהבה, ואם אני עדיין הגוש הקטן, המתוק והקומפקטי שלך, ואם בכלל אני עדיין שלך, אחרי שאתה מזמן כבר לא שלי.

אני רוצה להתקשר אלייך לפעמים, ורק לשמוע את הקול שלך לכמה דקות, לשמוע איך אתה צוחק מהבדיחות הלא מצחיקות שלך, ולראות אותך מאושר באמת. כמו שאני עשיתי אותך, אהוב שלי, כמו שאתה עשית אותי מאושרת בכל יום מחדש. ואיך זה שתמיד היה לך את הכוח להתרכז רק בטוב, לא משנה מה, גם כשלי היה נראה שסוף העולם הגיע. תמיד אמרת לי שמחר יום חדש, וחיבקת אותי וליטפת כמו שאני אוהבת. ואיך אני מתגעגעת לילדותיות המטופשת, ליהירות ולצחוק המוגזם, לשנינות המעצבנת ולרגעים האלה שאתה מפהק או עושה עליי גרעפס וצוחק מעצמך.

ואני בעיקר מתגעגעת לרגעים הרציניים והקטנים האלה בלילה, לפני השינה, כשהיית לוחש לי שאתה הבחור עם הכי הרבה מזל בעולם, ומחבק אותי חזק ואומר לי כמה שאתה אוהב אותי עם העיניים הטובות שלך. אבל בסופו של יום האהבה שלך כלפי עצמך ניצחה את האהבה שלך כלפי, ולא הצלחתי להכיל ולתת לך יותר את תשומת הלב שהיית כמה לה כל כך ולבסוף זה נגמר. והנה משהו אחד שאף פעם לא הבנת - אני הייתי ברת המזל. תמיד ניסית להתבלט כל כך ואף פעם לא הבנת שאתה לא צריך את כל זה, אתה יותר בולט מכל אחד אחר, אתה האדם היחיד שמסתכלים עליו בכל פעם שהוא נכנס לכל מקום, וכולנו כאן רק כדי להרים לך הכי גבוה שיש. אחרי הכל אתה זה שאמר פעם שהכוכבים נועדו להעצים אותו, כי אי אפשר לפספס את הירח.

// ירין פרי

Your email was successfully saved