ברוכים הבאים, אנחנו כעת ביום ה253.5 למבצע "צוק איתן - הסיפור שלא נגמר" אבל מי סופר.. ואיתנו, ובכן - כל מי שברח מעוטף עזה ,כל מי שעדיין נמצא בתל אביב, שישה מהאנשים שקוראים את הפוסט באופן קבוע ואנשים שמאמינים בניסים, חדי קרן והפסקות אש.

הזמנים הם זמנים קשים, אפשר לחתוך את המתח עם סכין והאוויר דליל כי פאקינג אמצע אוגוסט ונמאס לי! לא כי יש מלחמה, לא כי אני חצי מובטלת, נמאס לי מהקיץ. וכל שנה כמו שעון נמאס לי ממנו שוב ושוב ושוב. חשבתי שמהרגע הזה בו גיליתי את הגופיה כתלבושת הקיץ החדשה שלי יימאס לי פחות. ובכן זה לא קרה. חשבתי שברגע שיהיה לי רישיון ואני לא אצטרך לנסוע באוטובוסים או ללכת, יימאס לי פחות. גם זה לא קרה, ולא רק שזה לא קרה, מאז שיש לי רישיון אני עוד יותר הולכת ברגל ונוסעת באוטובוסים כי פשוט אין חניה באף מקום אז למה להוציא את הרכב, חבל.

כל חורף אני חושבת שאולי זה יהיה עדיף אם כן, בסופו של דבר, הקיץ יגיע. כי למה לא בעצם? יש לי יום הולדת בקיץ. ואחרי שלושה ימים של גשם, הצטננות כי הגרביים שלי נרטבו ותלונות בנוגע לזה שאי אפשר לרכב על אופניים בחורף כי אני אחליק, הקיץ נראה כמו חלום.

Untitled-1

בפועל, הקיץ הוא כמובן סיוט שלאחרונה התווסף אליו עוד סיוט תורן - מלחמה. שאם אתם זוכרים לפני כשבועיים וחצי היא נגמרה רק כדי לפנות מקום ולהתחיל שוב, בכדי לבדוק את העירנות שלנו ולהזכיר שהיי! היא לא באמת נגמרה, פשוט היה חם והיינו צריכים רגע להפסיק עם האש, כי חלאס.. חם, חם מידי להילחם.

ואז נהיה עוד יותר חם, ומישהו כנראה התעצבן כי אין מזגן בתוך המנהרות האלו, בואו נודה שזה אכן מצב חמור ומעורר אמפתיה - 50 בחורים עם גלביות וציוד מאוד כבד שהם גנבו או קיבלו במתנה ממדינות ששונאות את ישראל, יושבים בתוך מנהרה אחת בלי אופציה למקלחת או דאודורנט. מצב שהיה כמובן יכול היה להימנע למעשה, אם פשוט לא היו מנהרות ואז לאף אחד לא היה חם כשהוא מתכנן מלחמה, יכל להיות לו רק חמים מינוס וזה בטוח היה משפיע.

אבל חם, ואנחנו במלחמה ואין מה לעשות עם זה. אפשר רק לחכות עד שספטמבר יגיע שגם בו יהיה כנראה חם נורא כי המצב לא טוב, לא של מדינת ישראל ובכלל של האוזון וכל המערכת האקלימית של אל גור שמתחממת ומתחממת. אבל בסוף ספטמבר יהיה יותר טוב,

מבחינת החום.

יכול להיות שעדיין תהיה מלחמה, ולמלחמה כמו למלחמה שהיא לא חלב, כי היא מלחמה.. מלחמה זה לא חלב.. מה קורה לכם.. אין תאריך תפוגה.

יכול להיות שבעוד חודש אנחנו נפתח את הטלוויזיה ונזפזפ בערוצים ולא יהיו ערוצים, כי בכל הערוצים ידברו רק על זה שאנחנו עדיין במלחמה, ובוז'י יראה שהוא יכול להתעצבן ומישהו יצעק שביבי לא יודע לנהל מדינה. וג'ודי ניר מוזס שלום לסילבן שלום, תדבר כבר באנגלית שוטפת עם FOX כי כל הקיץ היא כבר התאמנה ועכשיו היא מדברת נהדר. והפאנל שמפרש את המלחמה בשעות הבוקר יציג את התינוק של במבה כי מה לעשות, ילדים בני 5 שערים בשעה הזאת גם צריכים להבין מה קורה.

ושוב יסבירו מה עושים במצב של אזעקה, לאדם האחרון שעדיין לא הבין! ומשום מה אחרי שלושה חודשים ממשיך לא להבין מה עושים במצב של אזעקה.

במבה

מה שכן, כבר לא יהיה חם כמו עכשיו. אנשים לא יזיעו כל כך הרבה ובכללי המצב רוח יהיה קצת יותר מרומם. לא המצב רוח הלאומי, הוא יהיה בקאנטים אם המלחמה תימשך - המצב רוח האישי של כל אחד ואחת מכם שירגיש  שהוא לא נחנק מחום אחרי שתי דקות של הליכה רצופה.

יש למה לצפות.

//דניאל בוקס

Your email was successfully saved