יושבים במעגל. חבורה של אנשים שמחים. את חלקם אני אוהבת, ואת חלקם עוד לא מכירה. מרותקת לשיחה, אבל לא חלק ממנה, מסתכלת מהצד ובכל זאת מוצאת בה עניין. יש משהו מפחיד בלראות את החיים כמו סרט. להיות חלק ממנו אבל מזווית אחרת.

כמה שמות של ערים בארגנטינה נזרקים לאוויר, כמה שמות של בחורות שעשו בחירות לא נכונות, עוד כמה זכרונות קטנים שבחלקם נכחתי ומחלקם רק שמעתי סיפורים. "הילה מה קרה שאת שקטה? כבר כמה דקות שאת בוהה" קול קוטע את מחשבותיי.

image4

יש לי קטע כזה. שפתאום הראש מתנתק מהגוף והולך לטייל עם עצמו. חושב על מה יהיה אם? ועם מי? וכמה? ולמה לנסות? בשביל מה עושים דברים? בקיצור, אלוהים ישמור, תסביך קשה. ומאיפה המחשבות האלה מגיעות בכלל? זה העולם הזה, שבין הסחית לכמעט בהיי, מהגבול הדק הזה שגורם לגלגלי המוח לפעול בלי מטרה, לחשוב יותר מדי, התובנות האלה שאתה מגיע אליהן ומהן אין דרך חזרה.

הנה, חשבת על זה, צעקת את זה בקול רם בראש שלך. את לא מיוחדת, לא משנה כמה אמרו לך את זה בילדות, לא משנה כמה החבר הראשון שלך גרם לך להרגיש את זה, עדייו יש מיליון אנשים יותר יפים ממך, יותר מוכשרים ממך, יותר עניים ממך, יותר עשירים ממך, יותר מצחיקים, יותר מעניינים, יותר מוצלחים. כבר לא תתקבלי לדה וויס כי לשיר את לא יודעת, והסיפור העצוב שלך? עצוב כמה שהוא רגיל.

את לא תדגמני, לא למידות קטנות, כי את לא רזה מספיק, וגם לא למידות גדולות כי את לא שמנה מספיק, את לגמרי ממוצעת. את לא תשרפי שלוש שנים בלימודי משחק, כי אין לך מספיק פרוטקציות בשביל זה, וגם לא תעשי פסיכומטרי ושני תארים לאיזה משרה שתסגור אותך בכלוב מ9:00-17:00 עד שתאבדי את זה.

image3

לא יהיה לך חבר שווה, כי אלה עם הריבועים בבטן הם שטחיים בשבילך, ולא יהיה לך חבר מצחיק, כי המצחיקים לא מספיק רציניים בשבילך. את לא רוצה בית גדול, כי בשביל מה לבזבז על זה את הכסף? את לא רוצה בית קטן, כי בשביל מה את חוסכת? גם המקומות שראית, כולם כבר ראו לפנייך, והתמונות שצילמת, כולם עוד יעלו אחרייך.
אז מה את רוצה תגידי? תגידי לי מה?

הנה, הגעת לעולם האמיתי, התחלת את חייך הבוגרים במסקנה שכולם כבר הגיעו אליה לפנייך, את לא מיוחדת, אף אחד לא, אין טעם שתהיי מישהי אחרת, זה לא יגרום להם לאהוב אותך, גם אל תנסי לרצות את כולם, לפחות לא אם זה מתוכנן.

-"תפסיקי לחשוב כל כך הרבה". הוא עצר אותי.
"תודה רבה באמת, הגיע הזמן".

// הילה גבאי

Your email was successfully saved