זקנה \ לוסי
כשאהיה זקנה
אשים הרבה בושם
שבקושי יריחו את השנים שחלפו
ואשתדל לא לכפות
על כולם נשיקות.
אהיה מלאה בקעקועים מקומטים
וכשאבחר להתבונן 
הם יזכירו רגעים יפים

כולם מפחדים למות
אני מפחדת להזדקן
שהבדידות תגבר
והעולם יהיה מר
מצב בריאותי לא טוב
ואשכח את הרוב

לכל גיל יש את היופי שלו
חשוב לזכור ליהנות מחוויות ההווה
להסתכל אחור ולחשוב- לא
שפעם היה יותר טוב ויפה.


גדלה לי שערה לבנה. 
בטח אתם חושבים לעצמכם, אוקיי, ו...? מה הביג דיל? 
אז אני לא. בשבילי זה לא סתם. 
זה נתן לי מין כאפת התעוררות כזו של בואנה - את כבר לא ילדה. 

אני נזכרת בסצנה מתוך הסרט צ'ארלי בממלכת השוקולד (החידוש עם ג'וני דפ), אותה סצנה שבתספורת השגרתית שלו ווילי וונקה, הלוא הוא המאסטרו – ג'וני דפ בכבודו ובעצמו ולא אחר מלבדו (אין עוד מלבדו וכו'. מעריצה שרופה), מגלה שערה לבנה אחת וכך בעצם מגיע לתובנה שהוא צריך למצוא לעצמו יורש למפעל השוקולד, מפעל חייו. 

אז כשהלכתי להסתפר רק קצוות, כי אני פחדנית שמנסה ממש להאריך שיער ולשמור עליו בריא תוך כדי, הספר גילה עוד איזה שלוש שערות לבנות. 
אני בת 25+. זה האמצע של חמישים, גיל עם משקל שבו אני צריכה להתכוונן על תכלית חיי. וזה כל כך מבלבל. במיוחד לאחת כמוני, שכל החלטה בשבילה היא משקולת, ויש לה יותר מדי תחביבים ותשוקות. 

הראש שלי עף עם המחשבות לכל מקום ויורה חיצים לכל הכיוונים וכך גם בעשייה בפועל, לפחות משתדלת. אבל מי אני אהיה בסוף? מה העתיד (שלפי שערותיי הלבנות כבר ממש כאן) צופן לי? זה מרתק אך מפחיד. אני רוצה להקשיב לקרובים לליבי אך את ההחלטה הזו אני משאירה לעצמי לבסוף. הכי חשוב לי להיות קשובה למה שאני אהיה החלטית לגביו בסופו של דבר. 

השאלה האמיתית היא - מה זה יהיה? אני לא יכולה לתאר לכם כמה אני מפחדת מזיקנה, או יותר נכון מתופעות הלוואי שלה. יותר ממוות! אני חוששת מהאיטיות הזו שנהיית, מהקמטים שאסתכל בראי ולא אזהה את ליאור שקיימת עכשיו, משיכחה ורגזנות כזו ולחלק סוכריות מגעילות לילדים. 

בבקשה אל תתנו לי להגיע להיות כזאת. בא לי להיות זקנה מגניבה עם שיער צבעוני וז'קט רוקנרול, שעושה אצבע משולשת לנהגים שצופרים לה ונכנסת לפוגו בהופעות. בכללי בא לי לעשות צחוקים כי לפני שנמצמץ החיים האלה ייגמרו. הם קצרים מדי.  ועד אז... אני אקווה שזה ייעצר בארבע שערות לבנות במספר ואחיה את חיי עד שאגיע לאן שהוא.

// ליאור אמדו
 

Your email was successfully saved