"את רוצה להיות מורה, כאילו?", תמיד שואלים אותי את זה כששומעים שאני לומדת חינוך ותקשורת. אף אחד לא מתמקד בחלק של התקשורת. המילה "חינוך" תמיד מעלה אצלנו קונוטציה כלשהי. יש כאלו שרואים בה מילה חיובית ועוצמתית, ויש כאלו שמרגישים סלידה ורואים בה שלילית. אני על התפר. מצד אחד, המילה "חינוך" מזכירה לי בית ספר, ואני לא אהבתי את בית הספר - לא אהבתי שביקשו ממני לשנן את החומר, שהכריחו אותי ללמוד דברים שלא באמת מעניינים אותי, שצריך לשבת כל כך הרבה ולהקשיב. אם נחשוב על זה, זה אבסורד להגיע מהגן והריצה בחצר לכיתה א' ולישיבה הממושכת.

לא אהבתי שהמורים לא מאמינים בהצלחה שלך, ואם נראה להם שאתה לא תצליח, אז אתה באמת לא תצליח. עיצבן אותי שהתעלמו לאורך רוב השנים מהקשיים שלי, כמו הקושי לכתוב מהר, ומכאן הצורך בתוספת זמן, וסיכמו את זה ב"הכל בראש".

מצד שני, אהבתי את המסגרת, את המפגש עם החברים, את המורים, יחידי הסגולה, שגורמים לך לרצות ללמוד, לרצות להיות מרוכז בשיעור שלהם, ושנותנים בך אמון.
אז למה הלכתי ללמוד גם חינוך? קודם כל, כי אני אוהבת לעזור ולקדם אנשים. אני אוהבת את היכולת ללמד משהו ולהרחיב למישהו אחר את הידע ואת תחומי העניין שלו. לתת לו מוטיבציה להגשים את היכולות שלו ולפתח אותן.
צילום: מיכל שריון

בתקופת הצבא הייתי מאמנת סימולטור, ובתקופה האחרונה לימדתי קצת ריקוד, ובשתי המסגרות האלו ריגש אותי לראות את התהליך שעובר חניך שפוגש את החומר בפעם הראשונה ועד הפעם הראשונה שהוא בא להתאמן כלוחם מקצועי. ריגשה אותי הילדה שניצת אצלה ניצוץ בעיניים אחרי שהיא מצליחה לבצע את הצעדים שהרגע למדה.

אז האם אני רוצה להיות מורה, כאילו? מצד אחד, לא. כשאני חושבת על זה, אני נזכרת במורה שלי למתמטיקה בתיכון שעשתה הכל בכדי שאכשל. מצד שני, כן, כי אני רוצה להיות המורה שתשמש לתלמיד שצמא לזה אוזן קשבת ותמיכה. חוץ מזה, כשאנשים שואלים את זה, שומעים את הזלזול בקול שלהם. היום זו עבודה שנחשבת קשה, לא מתגמלת ולא נחשקת. אבל בעיניי, זו עבודה שמלאה בשליחות פנימית, לרצות לשנות וליצור דור חדש של תלמידים, אבל גם של מורים, שיצליחו ליצור דיאלוג תומך ומלא אמון. זה כנראה שאפתני מדיי, לפחות כרגע, אבל זה אפשרי. הכל תלוי בנו.

אז לא, אני לא רוצה להיות מורה בכאילו, אני רוצה באמת, אבל אני לא רוצה להיכנס לתוך נעליים קיימות או להישפט על פי דעות קדומות, אני רוצה דף חלק, את הדף שלי.
צילום: ספיר כהן

צילום תמונה ראשית:
 Siegel Jcc Camp
// ליאור שריון

Your email was successfully saved