פושפוש, פוצי, טוטה, טוטי, פותי, כוס, מנוש, קלמר, מעון, פיסקה, מערה, פיפי, השפתיים התחתונות, וג'יינה, מנוע, משולש, פרח ועוד ועוד. כל כך הרבה שמות לאיבר שאף אחד לא רוצה לקרוא לו בשמו. ולמה בעצם? כולה פות.

הפרח שלך

את הוראות ההפעלה לדבר הזה קיבלתי בגיל 12, בערך כשקיבלתי ספר על מיניות לראשונה בחיי. תרשים מפורט של הפרח הזה נפרס לפניי, עם חצים קטנים שהסבירו על כל חלק ממנו. מעל התרשים נכתבה הערה קטנה - "רצוי לקחת מראה קטנה ולראות בעצמכן". המחשבה עצמה גרמה לי להתחלחל, הרי כל מה שספגתי מן הסביבה שלי עד כה היא שכדאי לי להחביא את הפרח הזה ולא להסתכל לו ישר בשפתיים.

סיפורים דומים שמעתי מחברות רבות לאורך השנים. "זה איבר מאד לא יפה, למה להסתכל עליו בכלל?" או "זה נראה כאילו המעצב לא סיים שם את העבודה" הם משפטים שאני שומעת לא מעט פעמים. מבחורים דווקא הבנתי שאולי בהתחלה זה היה מעט מאיים (ואפילו חלקם חשבו שזה נושך), אבל בהמשך הוא ראו בפרח הזה משהו סקסי ומעניין. רובם לא הבינו עד הסוף את כל נושא האינסטלציה ואיך הדברים בדיוק עובדים, אבל ניחא, הם צריכים להתעסק שם גם ככה רק עם דבר (או שניים).

הנרתיק

בסמינריון שעשיתי בתואר הראשון הופתעתי לגלות כי יש תעשייה שלמה שעומדת מאחורי הפות המושלם. כפי שסרטי פורנו עיוותו את המציאות לגבי אינספור נושאים הקשורים במיניות, גם עליו הם לא פסחו. מסתבר שנשים (ובעיקר נערות) אכלו כאפות על המראה של הפות שלהן, ואפילו החליטו לעשות שינוי - גזמו, קיצצו, גילחו ושימנו, או הרחיקו לכת עד ניתוח פלסטי כדי שהשפתיים יהיו שוות בגודלן, או קרן לייזר שתבהיר את העור סביב כל האיזור. לכו חפשו בגוגל את המרפאה עם השם המוצלח בהיסטוריית הפותות (כן, בדקתי באקדמיה ללשון איך אומרים פות ברבים, נתפסתי) בארץ - "לייפות", מרפאה לפלסטיקה וגינאלית. נשבעת לכם שזה אמיתי.

אז מסתבר שכמו כל איבר אחר בגוף, הוא גם מגיע בשלל צורות וצבעים. לפעמים השפתיים לא שוות, לפעמים הדגדגן גדול יותר ובולט החוצה, לפעמים העור שם כהה יותר, לפעמים קרום הבתולין ממש חוסם את הכניסה לנרתיק ולפעמים לא, ולפעמים יש שם שיניים. סתם, לא באמת. שמישהו יפסיק את השמועה המכוערת הזו. כל פות הוא מיוחד, הוא פתית שלג (או יותר נכון, פותית שלג). כל אחד מגיב אחרת למגע, לתחושות, וזה לגמרי בסדר.

שם הכל מתחיל, מהפרח הקטן הזה שלנו. משם כל אחד מאיתנו הגיח אל אוויר העולם. אז למה לעזאזל כולם מפחדים לדבר עליו? למה פות היא מילה גסה כל כך שנותנים לה שמות חמדמדים ונעימים כדי לעדן אותה ולעשות אותה פחות מלחיצה (בניגוד לשמות הכוחניים שניתנים לפין למשל)? למה נערות מפחדות להתעסק בו, אם זה הרי חלק בלתי נפרד מן הגוף שלהן והזהות שלהן? למה אני וחברות שלי חששנו בתור נערות להסתכל עליו? ואיך עושים שכל זה ייפסק?

//לילך דהן

 

 

 

 

Your email was successfully saved