הייתי צריכה ללמוד תקשורת.
הייתי צריכה ללמוד תקשורת כי זה קל יותר, זה כיף יותר וזה מעניין יותר.
הייתי צריכה ללמוד תקשורת כי הסטודנטים בבית ספר לתקשורת הם צבעוניים יותר, הם מהקהילה הכי רב גונית: הם שדרנים, הם עורכים ויוצרים, הם יצירתיים ומלאי רעיונות גדולים יותר.

הייתי צריכה ללמוד תקשורת כי ביה"ס למשפטים אפור לעומת ביה"ס לתקשורת, שהמבנה שלו מעוצב בריבועים צבעוניים עם תמונות מפורסמים מאולפני השידור.
הייתי צריכה ללמוד תקשורת כי בשנה א' שלי לתואר, כשטסתי למשלחת ההומניטרית לפיליפינים, שמו אותי בחדר עם שמונה בנות וכולן מתקשורת.
כולן היו שונות אחת מהשנייה אבל כולן באותו החבורה, ולפעמים זה מרגיש כאילו כל התואר שלהם זו מסיבה אחת גדולה. כולם בבתים אחד של השני, נראה שכולם שם חברים וכל התואר שלהם הוא עם הווי חברתי מטורף. נחשו מה? לא כמו במשפטים.  

ביום חמישי האחרון המכללה ארגנה ערב עבור המרצים המצטיינים. לערב הזה הוזמנו המרצים שהסטודנטים עצמם בחרו בהם כמרצים מעוררי השראה, חבר סגל מצטיין וחוקר מצטיין באירוע נכחו בכירי המכללה, החל מהמנכ"ל ועד הרקטורית, יו"ר הדירקטוריון, הדיקנים ויושבי ראש אגודות הסטודנטים בפקולטות השונות במכללה. 

הלכתי לפינה צדדית יחד עם שאר חבריי באגודה, שהם סטודנטים לתקשורת, כדי לדבר עם המרצים שלהם. ישבתי איתם עד שהבחנתי בקול שקט שאומר "לין". לא הספקתי להחליף מבט וראיתי את המרצה שלי, מנחת הקליניקה שלי. ליוויתי אותה במהרה לאולם שתכף נשהה בו יחד וחזרתי אל מרציי תקשורת.

נראה שסביב מרצה ספציפי חלק מחבריי מאוד התרגשו ורצו להשאיר רושם טוב. כאחת שלא מגיעה מהעולם הזה הרגשתי יותר חופשייה לשאול אותו אודות עולם התוכן שהוא מקדם, ועד מהרה התברר לי שהוא זכה לחוקר מצטיין מטעם ביה"ס לתקשורת. לא עבר הרבה זמן והקבלתי את עיסוקיו לתוך עולם המשפט: "התקשורת מציגה את קצה הקרחון, לעומת בתי המשפט, שבהם ההליך הוא יותר ארוך ומייגע".

שיתפתי אותו, או יותר נכון אותם, בקשיים של עולם המשפט ועל כך שאם אין שפה משפטית בית המשפט לא יכול לקבל את הסעד שלך, אותו סעד שבתקשורת כן היה מתקבל. 
הם שיתפו אותי בקורסים שלהם, בעבודת הגמר באולפן הקלטות, בסרטונים ובדרך הטובה ביותר לשווק מוצר.

אמרתי להם שזה כל כך מעניין, זה אחר וזה צבעוני.
ואז שני שאלה אותי: "נו, אז לין, את מתחרטת שלא באת ללמוד תקשורת?"
עולם התקשורת צבעוני, חדש, אוורירי ומתחדש, אבל גם עולם המשפט מבחינתי הוא קשת רחבה של צבעים וכמעט בכל צבע עליו תדרכו תוכלו לראות אותו.
חבל שלא הלכתי ללמוד תקשורת,
אבל עם זאת, גם טוב שלא הלכתי ללמוד תקשורת. 

// לין ביצ'אצ'י
 

Your email was successfully saved