זה הכול בגלל חברי הטוב החצי תימני חצי אנגלי (אימא שלו התנדבה בקיבוץ והתאהבה באביו הקיבוצניק התימני). הוא התוודה בפני במבוכה שהוא אף פעם לא חושף את העדה שלו לבחורה שמולו בדייט הראשון. שאלתי אם הוא מתבייש בתימניותו? הוא ענה שממש לא. הוא פשוט חושש שהבחורה המדהימה שנמצאת מולו תהפוך בשנייה לאדם הרדוד ביותר עלי האדמות. הוא טוען שעצם היותו תימני זה חיסרון בעיני בחורות, וכשנושא העדות עולה, הוא מתחמק ומרשה לעצמו לספר לה רק אחרי שלושה דייטים. כשהדרמה סופסוף קורית, היא תמיד מופתעת ועונה בטון אפולוגטי: "כן אבל אתה רק חצי, אתה לא ב-א-מ-ת תימני".

כל התימנים שאני מכיר, לא יוצא מן הכלל, תמיד היו מוקפים בבחורות יפות. כל אחד מהם היה סמל מין. כלומר, הוא היה סמל מין כל עוד לא ידעו שהוא תימני. אילו היו מסתכלים דרך משקפיים תרמיות אפשר היה לראות כדור אדום ענק, כשכל בחורה שנכנסת לליבידו-זואון שלהם, שנמצא ברדיוס אחד מטר מסביבם, הופכת לאדומה באופן בלתי נשלט, ומתרככת לכדי ילדה קטנה בת 16. התיאוריה הראשונה שקפצה לי לראש (שנבעה כמובן מרגשי נחיתות), הייתה שזה בטח האיבר הזה שיש להם שם למטה בתחתונים, הוא שמאפשר להם את כל הסקס-אפיל הזה שיוצר שדה של אנרגיה מינית סביבם.

 אך מהר מאוד הבנתי שאני טועה.
הרצתי בראשי את כל התימנים שהכרתי מיום היוולדי והמכנה המשותף הראשון שמצאתי היה שכולם, לא יוצא מן הכלל, היו בעצם רק חצי תימנים! מסתבר שכבר אין תימנים גזעיים, וגם אין יותר תימנים שמדברים עם ע' ו ח' גרוניות. תימני גזעי זה זן נכחד והוא קיים רק בפריפריה במושבים דתיים של תימנים. כל שאר התימנים בעולם מעורבים! ישר עלתה המחשבה הגזענית שזאת בעצם הסיבה! הם כל כך מושכים בגלל החצי עידה השני שלהם. שתימני מעורב, או בשמו השני: "מטרו-תימני", הוא כמו אסיאתי מעורב עם מערבי, אם תיקח את הכי מכוערים מכל צד ותזווג אותם, הילדים שלהם יצאו בהכרח הכי יפים בעולם, ובעצם הגן התימני הושבח כתוצאה מהאיחוד.

אך שוב טעיתי, ובגדול.

כל הסוד של התימנים בכלל טמון בהיסטוריה שלהם.

קודם כל, התימנים, להבדיל משאר עדות המזרח, ניחנים בעברית מאוד עשירה. בעוד שבשאר ארצות ערב, פשוטי העם דיברו ערבית, יהודי תימן קראו בשקדנות את התורה ודיברו בעברית ספרותית. העובדה שבראשם טמון אוצר של אינספור מילים, שבא בד בבד עם חוש הומור מפותח, יוצרת סביבם תמיד קבוצה מהופנטת של מעריצות מחויכות.

דבר שני. התימנים, להבדיל מהמרוקאים והפולנים שהעלו ארצה את תרבות ה"מה יגידו עלי", ניחנים בישירות. הישירות, אם משתמשים בה בצורה שגויה יכולה לעצבן, אך התימנים, שלא כמו אף עדה, הם מסטלני היהודים הראשונים. עוד מלפני ש"בני טובים" בארץ, שהתמסטלו מעישון של זעתר בהפסקות בית ספר היו בתכנון, התימנים היו עושים "ישיבות" בערבים. הגת שאחת מתכונותיה המפורסמות היא "חיזוק כוח הגברא", תופעת הלוואי השנייה שלו היא קלילות. והישירות, כשהיא מגיעה עם קלילות, היא כמו פינק פלויד ביום גשום, כמו שלוק קולה אחרי ארבע שקיות של במבה, כמו קינקי סקס וכפיות, זה פשוט חודר ללב ולא יוצא. 

נדב כמה יפה אתה אתה יפה מוכשר חכם בעל אישיות מקסימה לב זהב כיף לקום בבוקר ולראות אותך אתה גורם לי לאושר יש לך עיינים מושלמות ושלא נדבר על החיוך הזה שלך ?? אני פשוט אוהבת אותך כל כך אתה הנשמה שלי אין באמת דרך להסביר את האהבה שלי אליך ?? אני פשוט מודע לך שנתת לי ולעוד הרבה אנשים להכיר אותך וזאת זכות להעריץ אותך ואני ממש שמחה שיש לי את הזכות הזאת ! רק שתדע שאין עליך בכל העולם הזה !!!!!!!! אז אוהבת ללא תנאים אור ?

A post shared by Nadavkarni lovers (@nadav_karni_fans1) on
ההיסטוריה של חיי הכפר, שמסבירה את הפשטות השובה, את הידיים הטובות, ואת הרוגע הפנימי, כולה מתגמדת אל מול העקב אכילס של העידה כולה. הקמצנות. הטענה שהתימנים הם קמצנים היא המשקולת שסוחבת את מסע היח"צ של התימנים לתחתית טבלת דרוג העדות. לקרוא לתימנים קמצנים זה בדיוק כמו לטעון שפולנים שבאו מהשואה קמצנים. עול העדה הקמצנית ביותר הוא תקן, בכל זמן נתון חייבת להיות עדה אחת שסוחבת אותו עליה. בהתחלה אלה היו הפולנים, אחר כך הפרסים והיום התימנים. תקן. 

אך המטרו-תימני, כתוצאה מסחיבת עול התקן של העדה על כתפיו, הוא ההפך הגמור. אסור לו שיחשדו שהוא חוסך, הוא נדיב יתר על המידה. הוא יפזר על הסובבים אותו כסף באינסטינקט הישרדותי שמא יחשדו שאיכפת לו מכסף מה שיצדיק את היותו תימני! ובכל פעם שאומרים בפניו שהוא לא "תימני טיפוסי" הלב שלו מחמיץ פעימה מכעס על השטחיות המביכה.

בקיצור, המטרו-תימני, הוא האנטיתזה לכל הדעות הקדומות שאי פעם חשבתן על תימנים, והעולם שלנו שגם ככה רווי בקונספציות עדתיות פגומות זקוק לתיקון. 

אז בפעם הבאה שאת יוצאת עם מטרו-תימני, רוצי לספר לחבר'ה כי זה סימן שהסתדרת בחיים.

נכתב למען חברי הטוב מורדי, שתקוע על דייט שלישי כבר 10 שנים.

אולי יעניין אותך גם: למה אין על נשים רוסיות? // עמית לדור
צילום תמונה ראשית: משה נחמוביץ

סטרים TO GO


Your email was successfully saved