אז בהמשך לפוסט הקודם שלי עשי זאת בעצמך, חשוב לי להודיע כי אני מנסה לצאת עכשיו לדרך עצמאית. זה אומר שזו אני מול העולם! דוד מול גוליית! הילה מול מס הכנסה! מסתבר שהחלק הכי קשה בלהיות עצמאי זו ההגדרה שלך מול מס הכנסה. יש מיליון מושגים ומסמכים שאתה צריך למלא כדי שמדינת ישראל לא תבוא לנגוס לך בישבן. כמה חשוב הנושא הזה של הנהלת חשבונות ותיאום מס? בואו ואספר לכם על בחור חביב בשם אל קפונה אותו אתם וודאי מכירים כ"פני צלקת". אותו גברבר שמנמן ניהל את עולם הפשע של שיקגו והיה אחראי לעשרות רציחות במהלך חייו, רוצים לדעת על מה הכניסו אותו לכלא? על העלמת מס!


מסתבר שמדובר פה על נושא "סקסי" בטירוף, יש פה דרמה, אקשן, סכנה ובעצם עוד מלא מרכיבים לסיפור פרוזה טוב. בתור חובבת תרבות וכתיבה הבנתי בדיעבד על כמה פעמים הנהלת חשבונות היא זאת "שהכריעה את הכף" בסיפורים או בסרטים שראיתי ובכלל לא הבנתי את גודל הנושא. לדוגמא ב"חומות של תקווה", אחד הסרטים האהובים עלי בכל הזמנים", מה לא היה שם? אי צדק, גבורה, חברות, אומץ, יצירתיות, רגש ותעוזה. למי לא זוכר, אחרי שאנדי בורח מנהל הכלא ניגש לכספת ומוציא את ספר הנהלת החשבונות שלו רק כדי לגלות שהוא נעלם יחד עם האסיר החביב שלו. מה הגילוי הזה גורם לו לעשות? תראו את הסרט.


273653 צילום: (visualphotos.com)

עכשיו, אל תבינו אותי לא נכון, אני לא אומרת שמי שמחפש עכשיו ריגושים ועניין צריך לעזוב הכל וללכת להיות חשב שכר בכיר. אבל לאחר שנחשפתי לעניין של הנהלת חשבונות הבנתי שניהול כלכלי נכון נוגע אלי בכל תחומי החיים. למשל הניהול הכלכלי האישי שלי, או הכלכלה המשפחתית או הבנה של מה בעצם יאיר לפיד מנסה להסביר לי כל הזמן הזה?!?! ללמוד לנהל את הכסף שלך הוא חשוב לא רק אם אתה מנסה לא להסתבך עם החוק, הוא חשוב בהקשר של איך אני מוציא את המקסימום ממה שיש לי ואיך אני לא מסתבך עם אף אחד בזמן שאני עושה את זה. ידיד פעם אמר לי "לאנשים אין מושג כמה בעצם אין להם מושג" ופה אני באה לשים את הדגש. אנחנו לא נותנים מספיק חשיבות לניהול הכלכלי היום יומי ולכמה זה חשוב לנו להווה ולעתיד  למי שרוצה להיות עצמאי.


למה אני מספרת לכם את זה? ברצוני להתוודות כי אני בת 27 ואין לי מושג איך לנהל את עצמאי כלכלית כעסק עצמאי נכון לעכשיו. פעם חשבתי שלנהל עסק זה כמו לנהל את עצמי לבד כלכלית, אבל מסתבר שיש הרבה מעבר לזה וצריך ללמוד ולהעזר כמה שיותר. אחרי הפיטורים הייתי צריכה לעשות הערכת מצב ולבדוק מה בעצם למדתי? אז למדתי המון ויש לי המון כלים בחגורה אבל לא בתחום הזה שייתן  לי אויר לנשימה כדי שאוכל לחשוב על דברים אחרים לעסק. אז עדיין לא נחתם עלי הגולל ואני יכולה לשנות הרגלים ואת מצבי הכספי בשנה הקרובה, אבל אני צריכה ללמוד איך לעשות את זה נכון. אני סוג של מדליקה לכם נורת אזהרה לשים לב לאן הכסף שלכם הולך ואיך אתם מתנהלים. וגם להבין מושגים בסיסיים כמו מע"מ, חשבוניות עסקה, חשבוניות מס ועוד. אם אתם חושבים שאתם יכולים להיות עצמאים ובעלי עסק, אז כדאי שתדעו איך לעשות את זה נכון. תסמכו עלי, מילה של הילה...


MYA08596 צילום: (visualphotos.com)

//הילה לוי בר יותם

Your email was successfully saved