שמעתי המון פעמים משפטים בסגנון "את לא יכולה לשים משהו קצת יותר מוכר בתוכנית שלך?", "שתפסיקי לנגן מוזיקה שהיפסטרים שמנגנים על אורגן חשמלי אני אתחיל להאזין לך". אני מבינה שלפעמים הלא מוכר מרתיע אותנו, לפעמים בא לנו לזמזם שיר שמזכיר לנו תקופה ולא שיר שיוצר אחת חדשה, בכל זאת רובנו לא אוהבים שינויים ולהיות באזור הבטוח שלנו. אבל אם חשבתם שרק אני וההיפסטרים מאזינים למוזיקת אינדי, צר לי לבשר לכם שאתם טועים -  גם אתם מאזינים למוזיקה הזאת ואפילו הרבה. אם צפיתם בסדרות שקרניות קטנות, אחת שיודעת, חליפות, גירלז, איך פגשתי את אמא שלך, נקמה ועוד גם אתם האזנתם לסגנון המוזיקה הזה. אל תדאגו זה לא אומר שאתם היפסטרים.


http://www.youtube.com/watch?v=9vnZ4W_e77k&feature=relmfu


כולנו נסכים שפסקול טוב משפר את העלילה ומוסיף רובד נוסף של רגשות לדמויות ולסיטואציה. אבל במקרה של סדרות טלוויזיה הפסקול שמורכב ממוזיקה לא מוכרת מנסה להשיג משהו מעבר לכך. כולכם כבר הבנתם שאני אובססיבית לגבי מוזיקה חדשה וכמוני יש עוד רבים אחרים. כשאתם צופים בפרק בסדרה ורובכם (בלי לזלזל) לא מזהים את רוב השירים אני והאחרים מזמזמים את המילים שלהם. אז אנחנו מחייכים בגאווה  ואומרים לעצמנו בלב "פשש איזה עורך מוזיקה מעולה, איזו מוזיקה מטורפת כל הכבוד על הבחירה".  אם לא זיהינו אנחנו בטח נפעיל שזאם ונחפש קצת מידע על ההרכב והשיר. כל זה גורם לנו לאהוד את אותה סדרה, להתעלם מאותה עלילה שטחית שלרוב עוסקת במי עשה את מי ומי לבש את מה. המוזיקה קונה צופים כמוני והופכת אותנו ל"מעריצים". המוזיקה האיכותית מעלה את רמת הסדרה ועוזרת לשבות קהל אחר. מפיקי הסדרות מבינים שמעבר לעלילה שפונה למיינסטרים צריך ערך מוסף שיגרום לקהל האובססיבי של מוזיקת האינדי להתחבר לתוכן המסחרי.


שקרניות קטנות:סיבה נוספת והיא האהובה עליי היא התחרות הנסתרת של יצירת פלייליסט חדש לצופים ויצירת הלהיט הבא. כל יוצר סדרה רוצה לקחת אליו את הקרדיט על גילוי אותו שיר או הרכב. אל תשכחו שהסדרות מצולמות זמן רב לפני שמשודרות. אותו מפיק, לא יכול להשתמש במוזיקה שחרשו עלייה במצעד הפזמונים בעולם. בכל זאת יש המון להיטי אינדי שחצו את הגבול וטיפסו לראש מצעד הפזמונים ויש אנשים שהעבודה שלהם היא לברור את אותם שירים ולנסות לנחש מה יהיה הדבר הגדול הבא.


מוזיקת האינדי במקור אמורה להיות מוזיקה עצמאית כלומר: משוחררת מחברות התקליטים הממוסחרות. אבל בפועל המון הרכבי אינדי מתנגנים להם ברקע של הסדרות המוכרות ביותר והממוסחרות ביותר. מוזיקת האינדי צומחת מלמטה מהתחתית מהמקום הפחות מוכר, מבלוגרים ,תחנות רדיו אינטרנטיות ומחתרתיות, מאותם אנשים, שיש להם אובססיה למוזיקה ובסוף מגיעה למעלה לאוזניים של כולם, שלכם ושל כל מי שחושב שהוא לא אוהב את המוזיקה הזאת.


קישור לתכנית הרדיו שלי, האזינו מי יודע אולי אחד מהשירים יגיע בקרוב למסך הטלוויזיה..ilhttp://www.mat.co/ia6


.


// מורני מעוז

Your email was successfully saved