שלום חברים, חברות ומה שבניהם. שני הפוסטים האחרונים שלי עסקו בעיקר בעצמי ובדרך החדשה שלי בעולם התעסוקה כעצמאית. אז אחרי שדיברתי על זה עם כל מי שאני מכירה, עקבתי בקפדנות אחרי כל מה שיוצא לליאור פרנקל מהפיד, החלטתי שאולי זה הזמן לדבר על משהו אחר. אז אני רוצה להכיר לכם את צוריה וקצת לדבר על כל הדברים שהוא יודע לעשות ולמה כדי לכם להיות קצת כמו צוריה.


אז דבר ראשון, מי זה בכלל צוריה? צוריה הוא השותף לחיים של אחת החברות הכי טובות שלי וחלק מחיי בשנים האחרונות. לאורך החברות שלי עם אשתו, למדתי להכיר את צוריה על צדדיו השונים וגיליתי על כל הדברים שהוא יכול לעשות. צוריה הוא בשלן נהדר, חבר טוב ורקדן על חלל בלתי מעורער. נכון הוא קצת מאבד את הקצב שהוא שותה יותר מידי, אך זה כבר עניין אחר לגמרי. אל תבינו לא נכון, זהו לא פוסט הלל לצוריה (למרות שהוא קצת ככה) אלא יותר פוסט הלל לפרגולה הנהדרת שהוא בנה לבד (עם קצת עזרה מחברים).


למה בכלל אני הולכת לספר לכם על פרגולות, חידוש דק, ניסור עצים ומלאכה? כי זה חלק...מסדרת הפוסטים עשה זאת בעצמך שלי!!! תופים!! לוליינים! מוזיקה!


פרגולה 5 (800x598)


אני חייבת לציין שבפעם הראשונה שבאתי לצוריה ואשתו (שתחיה) הביתה אחד הדברים הראשונים ששמתי לב אליהם היתה הפרגולה המפוארת שנמצאת מחוץ לביתם, שם אנחנו מעבירים את רוב המפגשים שלנו. רק בפעם השלישית או הרביעית שביקרתי אותם, גיליתי כי הדבר הנהדר הזה הוא פרי יצירתו של צוריה בלבד.


אז אחרי קריאות ספקניות, השבעתם על מספר ספרים שונים כי הם לא משקרים לי, האמנתי ונדהמתי שבאמת אפשר ליצור משהו כל כך יפה ומרשים, אם יש לך את היכולת והסבלנות ללמוד לעשות דברים לבד. כמו שאמרתי קודם, הכל אפשר למצוא באינטרנט, בניה, תכנון ותחזוק. צוריה דואג לחדש את הדק (שמסתבר שזה ממש פשוט ויש מוצרים שנועדו במיוחד בשביל זה!) ולטפל בעץ כאשר הוא קצת נשחק ולהחליף את הגגון במעבר בין הקיץ לחורף ובין לבין גם לבנות משאריות העץ דברים שימושיים לבית.


פרגולה 3 (800x598)


תמיד הערכתי אנשים שיודעים לעבוד עם הידיים, בקיבוץ שגרתי בו היה מישהו שבנה רהיטים במראה מיושן שנראו מתוך קטלוג. פעם יצאתי עם מישהו שלמד לצייר דרך טכניקות שהוא ראה ביוטיוב ואני פעם הצלחתי לבנות שולחן לגמרי לבד (השולחן היה מחנות והיו הוראות וזה לא הכי קשור, אבל חשוב לי לציין את זה). הנקודה שלי היא שוויתרתי לעצמי ובטח כמוני עוד הרבה עשו. וויתרתי על לנסות ולעשות את הדברים הללו כי חשבתי שאם זה לא בא טבעי אז אי אפשר ללמוד כי "אין לי את זה".


פרגולה 2 (800x598)


"עשה זאת בעצמך" זה יותר מסיסמה שיווקית, זאת גישה לחיים והיא יכולה לבוא לידי ביטוי כמעט אם לא בכל תחום בחיים שלנו. תבדקו את היכולות שלכם, תאמינו שאימון יכול להביא לשיפור ושהדברים הם בהישג יד. תחושת הגאווה כשאתה בונה משהו בשתי ידיך, שווה ערך לזהב ואני אומרת את זה ללא טיפה של ציניות. אז אני כנראה לא אקים עסק לחידוש דק וטיפול בעץ (למרות שזה באמת פשוט!), אבל יש סיכוי שאני אתחיל להגשים כמה חלומות שלי בתחום היצירה בזמן הקרוב . עד לפעם הבאה, שלום חברים!


 //הילה לוי בר יותם

Your email was successfully saved