גם לכם יושב סמאטרפון ישן במגירה? למה שלא תעשו מזה כסף?! הבלוגרים של מה וזה מוכרים את הטלפון ב-eBay


קוראים לי מיכל אהרוני ואני טכנופובית. (זה לגמרי המקום ל"אוהבים אותך מיכל"!). מה זה טכנופובית? מאלה שסופרות עד 10 ולוקחות נשימה עמוקה לפני שהן מוציאות מכשיר מהחשמל. מאלה שרוצות להנמיך את הטלוויזיה ומוצאות את עצמן בוהות שעה במסך "מיד נתחיל לשחק" ולא מבינות איפה טעו. מאלה שקוראות את כל 200 העמודים בהוראות ההפעלה של המחליק כדי להבין למה הוא לא עובד ואז מגלות שהוא לא בחשמל. מאלה ש... טוב, הבנתם.


אז במסגרת היותי מוגבלת טכנולוגית, אמנם לקח לי קצת זמן, אבל למזלי התשוקה לקניות גוברת על הפחד וכך למדתי לאט ובזהירות לפתוח פרופיל בe-Bay ומאז חיי השתנו. לפני חודש לפתע התגלה בי האומץ (או הסרט שאני חיה בו) והחלטתי ללחוץ על מקש ה-SELL ולנסות את מזלי ואולי תוך כדי להרוויח כמה שקלים ולמכור את הסמסונג גלקסי הישן של אמא (מסתבר שחוסר מודעות טכנולוגית לגמרי עובר בתורשה!). 


מה אפשר להגיד.. יסודיים שם בe-Bay. רק התחלתי להזין את שם המוצר שאני רוצה למכור וכבר הוא השלים לי לבד את המשפט. ממש גבר החלומות שלי. גם המפרט כבר מוזן אוטומטית ככה שלא הייתי צריכה לחקור יותר מדי ממה הוא עשוי וכמה הוא שוקל, הבונבון.


צילומסך איביי2 copy


אח"כ ביקשו שאבחר קטגוריה. אז בחרתי. אפילו פרגנו לי בכמה קטגוריות שבא לי!


צילומסך איביי1 copy


החלטתי לא לקבוע מחיר אחיד (כזאת אני, החלטית) ופשוט לבחור באופציה של מכירה פומבית. קבעתי מחיר מינימלי והחלטתי לתת ליקום וללקוחות e-Bay להציע הצעות. קצת אישורים וסימונים והופ, סיימתי. 


צילומסך איביי3 copy


רק שאז... באם. הודעת שגיאה.


צילומסך איביי4 copy


פאניקה. זיעה קרה. קשיי נשימה. דפיקות לב. למה זה מגיע לי, למהההה?!?!


סטטוס אחד זרוע אימה בקבוצה הפנימית של מה וזה והפתרונות לא איחרו להגיע. מפתיע, רובם הגיעו מפיהם של גברברי האתר שכמו ג'נטלמנים אמיתיים מיד מיהרו להציל את העלמה במצוקה. "את פשוט צריכה לבחור שיטות משלוח אחרות, פשוטות יותר. הזכות למשלוח כמו שבחרת שמורה למוכרים שכבר הוכיחו את עצמם... כמו בחיים יו נואו".


איי דו.


10 דקות אח"כ, כדור הרגעה אחד וכמה שיחות מוטיבציה ו... הפעולה הושלמה! טא-דה! אפילו e-Bay כתב לי מזל טוב, כפרה עליו.


צילומסך איביי הודעת מכירה copy


מה הלאה? אלוהים יודע. העולם והסיניים מe-Bay יציעו הצעות ואני אוכל לבחור את ההצעה הגבוהה ביותר. אולי הגלקסי החמוד של אמא יגיע לילד נזקק ביפן, כזה שלכל הכיתה שלו כבר יש רובוטים כחיית מחמד ורק הוא, מסכן, נטול סלולרי. אולי יגיע לאמריקאי חמוד שמנסה לשמח את סבתא שלו. אולי סתם לאיזה הולנדי שאוהב להחליף סמארטפונים כל הזמן... כל האפשרויות פתוחות. אבל מה שבטוח - אזרתי אומץ ועשיתי עוד צעד בהתגברות על הפחד שלי מתהליכים טכנולוגיים מסובכים. עדיין טכנופובית, אבל פחות.


עכשיו ברשותכם, יש כאן עוד כמה דברים שמחכים להימכר, בינהם מחליק שיער שלא ממש עובד. מישהו יודע למה, אגב...??


הכנסו לפורטל של eBay בעברית - יש תשובות לכל השאלות >>


// מיכל אהרוני


 

Your email was successfully saved