כשהוא סיפר לי בפעם הראשונה במה הוא עוסק, אמרתי ״מעניין״ ולא הבנתי עדיין כמה מסתתר מאחורי התחום הזה. על פי ההגדרה הסחית, הוא עובד עם ילדים שחלקם מאתגרים, מנחה הורים ומורים ומפעיל תכניות העצמה. בעיניים שלי הוא סוג של יאנוש קורצ׳ק לבוש בחליפת סופרמן חינוכית, והנה (קצת) ממה שלמדתי מהזוגיות איתו:
1. על מה אתה חושב?
השאלה הכי מתבקשת כשבן הזוג שלך בוהה בחלל ושותק. אז זהו, כמנתח התנהגות המחשבות שלו כנראה נודדות לבית הספר: הורים-מורים-תלמידים-מערכי שיעור-בעיות-פתרונות.. 
בקיצור- יותר על עבודה, פחות על הסרט שאת מריצה בראש.

2. כשאת משלבת ידיים למה את מתכוונת?
קר לך, אבל תדעי שמהעיניים של מנתח התנהגות הרגיש לשפת גוף זה יכול להתפרש קצת אחרת.  

3. בניגוד לגבר הטיפוסי, הוא שם לב לפרטים הקטנים
בזמן שחברים שלך צובעים את השיער לסגול ואת שואלת את עצמך למה הם נראים מוזר פתאום, הוא דווקא שם לב לפרטים הכי קטנים בכלל ואצלך בפרט.

4. אינטליגנציה רגשית גבוהה
בהמשך לסעיף הקודם, מזוהה בדרך כלל עם המין הנשי, אבל איתו את יכולה לנוח קצת כי הוא יבין אותך, לפעמים יותר ממה שתביני את עצמך. הוא יידע לקרוא אותך לפני שתסבירי וישאיר אותך עם "צא לי מהראש!".

5. הזמן עף כשנהנים
נכון הרגע הזה שהמוח נזכר להקפיץ את כל המחשבות המעניינות בדיוק כשצריכים ללכת לישון? אז זה הלו״ז הלילי. גם כשתעבירו ימים שלמים ביחד ותחפרו על כל נושא שקיים (שנינו בלוגרים, זה בלתי נמנע) תמיד, אבל תמיד יהיה עוד נושא להתעמק בו ולפני ששמתם לב- השעה 2 בלילה ואתם הולכים לשנוא את עצמכם מחר בדרך לעבודה.

6. הוא מקשיב להכל, הוא זוכר הכל
'כולי אוזן'- אצלו זה לא רק ביטוי, הוא באמת מקשיב ואפילו זוכר דברים שאני בעצמי לא זוכרת שסיפרתי... מביך.

7. מראה, מראה
רוצה להכיר את עצמך טוב יותר? זורם לך להחליף את ספת המטפל בספסל ברוטשילד כי בדיוק עליתם על איזו תובנה מהילדות שלך וחייבים לצלול לזה עכשיו? יופי, את מוכנה! (אל תדאגי יש מלא צ'ייסרים אחר כך).

8. השילוב הנכון
הוא גבר נאה בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה- החבר שלך הוא ליידי קילר.. בהצלחה עם זה!
9. הוא לא יודע לשקר
אין לו פונקציה כזאת. אז כשהוא אומר לך שאת יפה, את יכולה להיות מוחמאת במאתיים אחוז (גם אם את אוכלת סרט על bad hair day ).

10. המבוגר האחראי
הוא ילד שעובד עם ילדים, מה שאומר שאחרי שהוא מסיים להיות המבוגר האחראי בבית הספר הוא דואג להשלים פערים... אז אם באמצע בילוי עם חברים את פתאום קולטת אותו רוקד על הבר עם כרוב סגול תוך כדי מריחת משחת נעליים על כל מי שרק יזרום (סיפור אמיתי), תביני שזה חלק מהאיזון בחייו ותצלמי! זה קלף מנצח...
הבנתם את הקטע- הכל איתו שונה והוא מנפץ הרבה סטראוטיפים על האנושות בכלל ועל גברים בפרט,
הוא החבר הכי טוב שלי ואם להוסיף את הדעה ה(לא) אובייקטיבית שלי- תחום החינוך מעולם לא נראה טוב יותר!

תהיתם לעצמכם איך זה לצאת עם בלוגרית? כנסו לפוסט של עמית >>

// מיכל ברדע

Your email was successfully saved