השבוע חגגתי את יום ההולדת ה-29 שלי. לרגע קצר התובנה שאני מתקרבת לגיל 30 הלחיצה אותי. האם אני על הגל? הציפיות מהסביבה לחותמת כלשהי, כמה מתיש.

גוללתי בראשי את הטיים ליין של השנה האחרונה בחיי ואנחת רווחה עטפה אותי. הגשמתי את עצמי, הכרתי מלא חברים חדשים, התפתחתי אישית ומקצועית ועשיתי עוד צעד אל האהבה שאני מאחלת לעצמי.

אז מה עשיתי אחרת בשנה הזאת כדי שתהפוך ליותר סבבה מכל ה-28 האחרות? ומה אני עושה כדי שהשנה הבאה תהיה אפילו טובה יותר?

1. אני לומדת - כתיבה, אוריגמי, מקרמה, הכל הולך. צמח שלא משקים אותו - סופו למות. כך הם החיים ללא למידה. אף אחד לא יכול להרגיש חי בלי להרגיש שהוא צומח מפעם לפעם. אני נהנית ללמוד במסגרות, אז החלטתי שכל פעם שאני מסיימת ללמוד במסגרת כלשהי אני נרשמת למסגרת אחרת שמעניינת אותי.

2. אני רושמת - אני מכינה רשימות של כל דבר שאני רוצה לעשות. פעם בשבוע חוזרת לרשימה ומגלה שהדברים קורים או שהם בהתהוות. הרשימות האלו הן תזכורת לעשייה שלי. גיליתי שלכתוב את מה שאני רוצה שיקרה זה כמו חוזה ביני לבין עצמי והעולם. ואוי, כמה שזה מספק.

3. אני עובדת בעבודה שתואמת את הערכים שלי - רוב שעות היום אנחנו נמצאים בעבודה, אז רצוי שנרגיש בה טוב. אחרת, החיים יכולים להיות ממש לא סבבה. גיליתי שכדי שאהנה ממה שאני עושה, אני צריכה מקום עבודה שתומך בערכים שאני מאמינה בהם - יצירה, חופש ביטויי ומשפחתיות. מצאתי אחד כזה :).

4. הוצאתי מהחיים שלי אנשים שלא עשו לי טוב - יום אחד קלטתי: יש אנשים שנמצאים בחיים שלי ולא נותנים לי שום ערך חיובי (ההפך הוא הנכון). לא קל להוציא אנשים כאלו מהחיים כי מתרגלים אליהם ואוהבים אותם. החלטתי שאת עצמי אני אוהבת יותר, שחררתי והחלפתי אנרגיות.

5. אני מקיפה את עצמי בסביבה שטובה לי - אז אחרי שהעפתי את מי שמוריד אותי, בצורה טבעית התקרבתי לאנשים שיש להם מטרות ואנרגיות דומות לשלי. זה מרגיש מאוד כן ואמיתי. אני מתקרבת יותר להגשמה שלי ובמקביל מקרבת גם אותם להגשמה שלהם.

6. אני שואלת את עצמי שאלות - מי אני? מה המשמעות של כל הדבר הזה? לאט לאט אני מבינה ומדייקת את עצמי יותר, מזכירה לעצמי שבלי לשאול שאלות לא אמצא תשובות :).

7. אני כותבת - אם אתם פה, אתם בטח יודעים שזו האהבה שלי. וכשעושים משהו שאוהבים פשוט אוטומטית החיים יותר סבבה. מעבר לזה, הכתיבה היא אחלה טיפול פסיכולוגי לעצמי, בלי להוציא שקל.

8. אני מאמינה שכסף זה לא מכשול - כסף לא יעצור אותי מלהרגיש טוב יותר או לא, מלהגשים את מה שאני רוצה או לא. מתוך האמונה הזאת אני תמיד מוצאת פתרונות יצירתיים ומתקדמת.

* אלן ווסט "אם כסף לא היה שיקול" *

9. אני מקבלת דברים גם אם הם לא קורים בדרך שחשבתי שהם יקרו - ככה זה.

10. גם כשמר לי - הרגעים האלו כשלא סבבה. אני בן אדם, מותר לי. לא הכל תמיד זהב מאת סטטיק ובן אל תבורי. אני מאפשרת לעצמי להיות עצובה, עצבנית, כועסת, חרדה, מפוחדת ומתוסכלת. לאחר ההתפרקות הרגשית הזאת אני תמיד בודקת למה ומאיפה זה הגיע. זה עוזר לי להכיר את עצמי טוב יותר ולהבין מה אני באמת רוצה.

אז תראו, אני לגמרי על הגל.

גולשת בקצב שלי למרחק שאני מחליטה. עם גביע גלידה ביד, סוכריות קופצות ושברי מקופלת.

בגיל 30 גם תהיה קצפת. ודובדבן.

מילה של שכטמן.

// מיכל שכטמן

Your email was successfully saved