להתראות אהובה יקרה, זאת לא פרידה, זאת רק הפסקה קצרה.
בבקשה ממך, אל תנסי להבין איפה טעית ומה עשית שזה מגיע לך, אל תאשימי את עצמך, כי זאת באמת לא את. 
את לא אכזבת אותי לרגע. תמיד היית שם בשבילי, האמנת בי גם כשאני  לא האמנתי בעצמי וחיזקת אותי ברגעי משבר. 

אבל פעם בשנה, כשמגיעה תקופת החגים, אני לוקחת ממך הפסקה לטובת רומן מסעיר חושים עם תקופת החגים. 
זאת לא את דיאטה יקרה שלי, זאת היא. היא ממזרה חסרת כבוד שמפזרת פחמימות בכל רחבי המדינה. היא מפתה אותי עם 15 מנות ראשונות, 4 עיקריות ושלל קינוחים מושחתים. ואני חייבת. חייבת לטעום מהכל. 
אז נכון שאני אשכנזייה ושולחן החג שלי לובש אפור, אבל תתפלאי לדעת כמה קלוריות יש בגפילטע אחד. 
כל השנה אני סופרת קלוריות באדיקות, מחשבת כמה גרם שוקל האבוקדו וכמה ביסים לקחתי מהפריכית, אבל כשזה מגיע לארוחת החג, השד הגרגרן שלי יוצא מהבקבוק, והיד לא מפסיקה להעמיס לצלחת עוד ועוד. 

חמותי עמלה כל כך קשה על עוגת השוקולד המפורסמת שלה, איך אעליב אותה ולא אקח לי איזו פרוסה?... שיט, אכלתי הכל לפני שהיא הספיקה לראות, אצטרך לקחת עוד פרוסה כדי שהיא תשים לב שטעמתי. 

בתקופת החגים אין לי קלוריות, אין לי דיאטות ואין לי מעצורים. הכנת עוף בתנור? מעולה, אז מה אם אני לא אוכלת בשר, אני רק טועמת. ספגטי בולונז? תעמיסו. ושימו לי גם קצת מהרוטב פטריות, אז מה אם זה לא קשור, בא לי לנסות. 

דיאטה יקירתי, אני מבטיחה שזאת פאזה חולפת, ועוד מעט נישאר שוב רק אני ואת. וחמשת הקילוגרמים הנוספים שישתכנו לי באזור היריכיים. 
ואת תהיי שם, מחייכת אליי בחיוך אימהי ומכינה לי תפריט של 800 קלוריות ביום, גבינה 0% שומן וחלב דל באינפוזיה לווריד. אבל כרגע פאי התפוחים מנסה לפתות אותי במיומנות של מאהב לטיני. והוא נוטף חמאה ועמוס באבקת סוכר שבא לי להסניף תוך כדי שאני בולסת אותו.  
אז חכי לי דיאטה יקירתי, אני עוד אחזור.
אבל לא עכשיו.
עכשיו אני בהפסקת אוכל.

// מירית שוסטר
לעוד מירית >>
 

Your email was successfully saved