הזמן הקרוב יזמן יום דין לכל גיימר בעולם, שבו יהיה עליו לבחור באחת מתוך שתיים. יש מעטים שכבר עשו זאת, אבל הרוב עדיין מתלבטים ובעיקר מחכים לראות לאן נושבות הרוחות. אם מישהו עדיין לא מכיר/לא שמע, מדובר על מלחמת הקונסולות, כשמצד אחד הפלייסטיישן 4 של חברת סוני היפנית, ומצד שני האקס בוקס וואן של מיקרוסופט האמריקאית. על מנת להקל במקצת את החיים נכנה אותן בקיצור "פס4", ו "בוקס-1".

למה עניין הבחירה כשלעצמו הוא סיפור כזה גדול? ראשית, ככה. ושנית, משום שדבר ידוע שמשחקי הקונסולות אינם רק משחקים, אלא מלמדים ומקרינים על החיים, ובתוך כך גם פעולת הבחירה הרת גורל זו בין שתי הענקיות. בחיים צריך לבחור, חייב לבחור, בכל התחומים. אדם שלא בוחר אינו רציני, פחדן שבורח מאחריות. הדבר שהכי מציק מתרחש בצמרת ההנהגה, בכנסת, שם רבים מנבחרי הציבור לא מגיעים למליאות מסוימות כדי להשתתף בהצבעות השונות.

 

מבחינתי, לא רק שצריך לחייב אותם לעשות זאת על מנת לא לאבד את עבודתם, אלא שיש להגיע עם הדרישה גם אל הציבור הישראלי, שמשתתף בבחירות האחרות לכנסת עם 50 אחוזי הצבעה מגוחכים. אז צריך לקנוס אזרחים שלא מצביעים. אתה לא מרוצה מהמצב הפוליטי? תבחר ברע במיעוטו, עם קיטורים אתה לא תורם דבר, אין בעיה שתמשיך לקטר, אבל תעשה עם זה משהו ותצביע, מי שלא תורם לדמוקרטיה אינו יותר טוב מדיקטטור.

ולאחר ההתפזרות (לכאורה) בחזרה לענייננו הספציפי, באיזה מן הקונסולות לבחור? הפור לא ייפול היום, וגם לא מחר, היות ומדובר בהחלטה קשה ומורכבת וצריך לבחון את העניין מכל היבטיו ,וכך אכן יקרה בפוסט זה ובאלה שאחריו. אבל יש את הפרולוג של המלחמה, תמונת מצב ראשונית.

צמד הקונסולות אמנם כבר הושקו לפני כמה חודשים בחו"ל, אבל יריית הפתיחה בחזית הישראלית קרבה ובאה רק עכשיו, הפלייסטיישן 4 אוטוטו עולה ארצה ביבוא רשמי של ישפאר (25 לחודש) ויעלה 2600 ₪, מחיר התחלתי לא רע, בטח לנוכח העובדה שהפס 3 עלה בהתחלה פאקין 4 וחצי אלף. האקס בוקס-וואן יעלה כאלף ש"ח יותר, אבל זה בעיקר בשל העובדה שמדובר ביבוא אישי מארה"ב.

כרגע לא ברור מתי יהיה יבוא רשמי של מיקרוסופט ישראל, ההערכות מדברות על פברואר-מרץ ,וכשזה יקרה כנראה שהפס4 תהיה זולה רק ב- 200 300 ש"ח. האם זה מבטיח שהבוקס וואן יהיה עדיף לפחות במקצת? נו באמת,ממש לא, מחיר יותר גבוה לא מבטיח איכות,זה משהו שחידד הפוסט הקודם שלי.


MYA12438 צילום: (visualphotos.com)

אבל המחיר הגבוה יותר של הבוקס-1 כן מלמד על משהו אחר ,שבניגוד למלחמות הקודמות של הפלייסטיישן 2 מול האקס בוקס, או של הפלייסטיישן 3 מול האקס בוקס 360 (מלחמות שעוד תקבלנה פוסט משלהן), הפעם הקונסולות הולכות לכיוונים שונים במקצת. הבוקס-1 שואפת להיות לא רק קונסולת משחקים, אלא מערכת בידור לכל דבר, סוג של סטרימר, על כן שמה "אקס בוקס 1" - קונסולה אחת שתהיה מערכת הבידור המרכזית של הבית, דרכה ניתן יהיה לא רק לשחק במשחקים משוכללים, אלא לעשות זאת בנוסף לצפייה בסרטים, האזנה למוסיקה ועוד.

הפס4 הולך לכיוון שיותר מוצא חן בעיני בתור גיימר- קונסולת משחק מתקדמת שמירב יכולותיה יוקדשו למטרה זו. עדיין אין זה אומר שהדברים יהיו צפויים, והבוקס-1 תהיה עדיפה כמערכת בידור על הפס4, שתהיה עדיפה בגרפיקה ואלמנטים משחקיים אחרים, אלו רק השאיפות הראשוניות, ולהישגים ייקח זמן להגיע משום שמדובר בריצת מרתון, בדומה להתלבטות זו.  החלק הראשון של הפרולוג מתוך שניים מגיע לסיומו, ההמשך אוטוטו.

//סלי סבג


Your email was successfully saved