הנה שלוש עובדות מדעיות שכדאי לדעת עלי (יש יותר אבל לא נפתח את זה כאן):
1. ב- 78.6% מהפעמים שאני הולכת לשירותים בבתי קפה או פאבים, אני בכלל ניגשת כדי להסתכל במראה.
2. ב-59% מהפעמים, אני יודעת שהחברים שלי מודעים לעובדה שהלכתי לשירותים כדי לבדוק שכל שערה נמצאת במקומה, אבל כולנו משחקים את המשחק "הלכתי לקנח את האף".
3. ב- 93.7% מהפעמים שאני מצטלמת, המשפט הבא שישמע לאחר הקליק יהיה: "תמחק!"


לכאורה, אין כל קשר בין שלושת העובדות שנאמרו בפסקה הקודמת. אבל האמת? שיש ביניהן קשר עמוק ממה שנראה. בשלושת המקרים האלה אני רואה את עצמי כפי שאני לא רוצה לראות. נו, אתם יודעים. כבר כתבתי על זה פעם - דימוי עצמי, התמודדות עם נושא המשקל, לאהוב את עצמי כפי שאני (או יותר נכון, לא לאהוב את עצמי כפי שאני). יש עוד דבר המקשר בין שלושת הדברים. האינסטגרם פרץ לחיי.


2013-05-21_2359


תמיד אהבתי לצלם ויש שיגידו שאני מצלמת באובססיביות דברים שרק רואה בהם עניין. יכול להיות. אבל משהו באפליקציה הזו בשילוב עם השינוי שאני עוברת, הפכו את המראות שסביבי לשער לעולם חדש. אני עוברת את השינוי הפנימי תוך כדי שאני בוחנת ומתעדת את החיצוני. כמו אצל אליסה בארץ הפלאות, המראות מקבלות משמעות חדשה. עם כל עיוות שלהן, צורה או זוויות, גם ההשתקפות שלי נראית אחרת.


הכל התחיל במקרה, לפני כמעט חמישה חודשים. הלכתי לבד ברחוב, עם המוזיקה שלי והמחשבות שלי. הייתי בתוך העולם שלי עד שראיתי חלון ראווה עם המון מראות. כל כך הרבה מראות שפשוט לא יכולתי לעמוד בפיתוי. עצרתי והסתכלתי על עצמי. בכל אחת נראיתי אחרת. באחת הייתי קטנה, בשנייה מעוותת, בשלישית נראה רק החלק התחתון של הגוף שלי וברביעית הייתי רזה מתמיד. זו הייתה הפעם הראשונה בשנים האחרונות בה צילמתי את כל גופי ואהבתי את זה. קראתי לתמונה wonderland.


wonderland wonderland

פתאום בכל מקום היו סביבי מראות. זה הקסימו אותי. גם השינוי שבי הקסים אותי. עכשיו, אחרי הגילוי, התחלתי לצלם כל מראה שראיתי. כמעט תמיד באותו אופן. עומדת, מישירה את גופי למראה, לא מתחמקת, מניפה את הסמארטפון שלי ומצלמת. הוא תמיד מול הפנים שלי. מסתיר אותם. כי הפעם, אני לא רוצה לראות אותם. אני רוצה לראות את כל השאר.


אני אוהבת את סדרת התמונות החדשה שלי. היא גורמת לי לאהוב יותר דברים בעצמי. נשמע מוזר, לא ברור, לא הגיוני אבל זו עובדה. עד אותו גילוי כמעט ולא הצטלמתי. כשכבר פרסמתי, עצרתי את הפריים בגובה הכתפיים. כמו בטיפול, התחלתי להצטלם וליהנות מזה.


img1373221825105


אני אוהבת לראות את ההשתקפות שלי. פתאום, דרך הדמות במראה אני יותר מקבלת את עצמי. לפעמים אני רואה שינוי במבנה שלי. תמיד אני רואה סוג של התפתחות בעצמי. המראה כבר לא האויב שלי ואני לא מפחדת ממנה. אני גם לא מפחדת יותר מהמצלמה. הדמות שמשתקפת היא הדמות שלי. ולאט לאט אני מתחילה לחבב אותה.


בקרו באינסטגרם שלי ronishefi ובתג #roni_reflection// רוני שפי

Your email was successfully saved