מרסק החלומות

...מתים שתצטרף למועדון החברים שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

[mailchimpsf_form]

...מתים שתצטרפו לקהילה שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

מה הסטטוס שלך?

מרסק החלומות

01 ספט' 2016 | גל ג׳יבלי

מדד ההשפעה

תקריאו לי
פסקול לפוסט

אני גל, הייטקיסט, יזם, חי ונושם יזמות בשנים האחרונות יותר מאשר חמצן. אם קראתם את הפוסטים הקודמים שלי אז אנחנו כבר חברים ואתם יכולים לקרוא לי המבאס, המשביז, מרסק החלומות – מה שזורם לכם.

לא יודע איך בדיוק זה קרה אבל הדרך לכינויים האלה לא הייתה קשה כל כך. בשנים האחרונות פנו אליי יזמים רבים, חלקם חברים וחלקם אנשים שאני כלל לא מכיר אבל שמעו, קראו ורצו לשמוע את דעתי. כשיזם חושב על רעיון שבזכותו יהיה מיליארדר ומחליט להציג אותו בפניי, אני מתאר לעצמי שאתם מתארים מה אני עושה לו. אני משביז אותו, מבאס אותו, מרסק לו את החלום – מה שזורם לכם.

זו לא אשמתי, או שבעצם כן?

אני לא עושה את זה בכוונה, באמת שלא, אני פשוט חושב על המון דברים שהיזם שכבר הספיק להתאהב ברעיון שלו וללכת לחפש טבעת, כנראה לא חשב עליהם. בתור אדם סקרן שהמוח שלו עובד 7\24, תמיד עולות אצלי שאלות, חלקן בנוגע למשמעות החיים וחלקן בנוגע לדברים שסובבים אותנו ביום יום.

כאשר מוצג לי מיזם לא מגובש, שעדיין בגדר רעיון, אני שואל שאלות קשות, הרבה. מעבר לזה שאני משביז ו”מרסק חלומות”, אני חי ונושם מיזמים מגוונים מתחומים שונים כבר כמה שנים כך שראיתי לא מעט והשאלות שלי נעשות קשות מיום ליום. אני מחפש את הערך המוסף למשתמש, את האופציה להרוויח כסף, את הכדאיות של המיזם, את המתחרים, את החידוש – תפתיעו אותי!

מיזם מוצלח הוא מיזם שעונה על שאלות. השאלות שלי בדרך כלל קשות וגורמות לאדם שיושב מולי להגיע לרמות תסכול ועצבים, שבשלב מסוים אני מרגיש שאני צריך להוריד מהשולחן חפצים חדים או קשיחים כדי להימנע מביקור בבית חולים.

1 (1)

 

החלק של השאלות הוא החלק המייגע ולא נעים וכמובן שתהליך כזה יכול לגרום למיזם להתרסק עוד לפני שבכלל קם. יזם יכול לנמק את כל הסיבות למה המיזם כן יכול להצליח אבל המיזם כנראה לא יצליח להתרומם אלא אם היזם יפתור את רוב (אם לא כל) הסיבות למדוע המיזם יכול להיכשל.

בייחוד בשלבים המקדימים למיזם, התשובות “לא יודע” ו“לא חשבתי על זה עדיין” הן לגיטימיות. מאותו רגע והלאה יש להקדיש להן מחשבה ולמצוא להן תשובה, אחרת הן יחזרו וישימו רגליים בהמשך.

חלק מהיזמים עונים על השאלות, חלק מתחמקים וחלק שוקעים בתחושת “לפי מה שאתה אומר אין לי סיכוי בחיים האלה למה אתה כזה שלילי? למה אתה קיים? למה פניתי אליך?”, כאשר כל מה שצריך לעשות זה להסתכל לי ולשאלות הקשות בעיניים ולהתמודד איתן – זו חלק מהדרך להצלחה.

Too Many Questions. Pile of colorful paper notes with question marks. Closeup.

עכשיו אתם יודעים איזה תהליך אני עובר כאשר יזם פונה אליי. אל תכעסו עליי, זה לא קל לי! אני מתנצל אם השבזתי אתכם. אם ברצונכם לשמוע על כמה המיזם שלכם חסר סיכוי להצליח, לא מגובש, לא מובן מאיפה תכניסו כסף, לא מובן למה אתם בכלל נושמים או קמתם בבוקר – אתם מוזמנים לפנות אליי בפרטי ואני כבר אדאג לשאר. אני לא לוקח אחוזים, אני פשוט נהנה לבאס אנשים ולגרום להם ללכת לישון על כרית רטובה מדמעות (לא לגמרי נכון).

אם אצליח לעורר בכם תחושת פאניקה שאתם לא יודעים מה אתם עושים, מעולה!
רוצה להתחרט שפנית אלי? אני פנוי בשלישי ורביעי בערב.
קפה עליכם, השבזה עליי (אולי גם הקפה יהיה עליי בסוף הערב, מי יודע).

// גל ג'יבלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

2 (1)
גל ג׳בלי

גל ג׳יבלי

מרסק החלומות

עושים אקזיט

אם ברצונכם לשמוע על כמה המיזם שלכם חסר סיכוי להצליח, לא מגובש, לא מובן מאיפה תכניסו כסף, לא מובן למה אתם בכלל נושמים או קמתם בבוקר - אתם מוזמנים לפנות אליי בפרטי

 • הזמן

  09:00

 • המקום

  על הקרקע

 • הטמפרטורה

  חמים

 • המוד

  לטס טוק דוגרי