ילידי דור ה-Y, מתקשים לתפעל אפליקציות חדשות? אז אתם כבר לא רלוונטיים. כדי לדעת האם אתם מתאימים לקבוצת הסיכון יש לערוך את מבחן שני השלבים שבדיתי; השלב הראשון הוא לשאול את עצמכם האם ההבנה של האפליקציה באה לכם באופן אינטואיטיבי או לא. אם התשובה היא לא, אתם כבר בחצי הדרך. השלב השני, הוא לשאול האם פעם הסתבכתם עם אחת האפליקציות ופחדתם לשאול מישהו.


אם התשובה היא כן, אז ברוכים הבאים. אבל תירגעו אתם לא לבד, כנראה שמדובר בדור שלם. מכירים את Snapchat? אחת האפליקציות הכי חמות, נחשקות, מדוברות, מתוקשרות, רק תבחרו. לפני שבועיים הורדתי את האפליקציה ולא הבנתי איך מתפעלים אותה. "אבוי!" אמרתי. שאני לא אדע לתפעל טכנולוגיה פשוטה כמו Snapchat? זה כמעט דמה לרגע הזה שניסיתי להבין איך פעם אהבתי לצאת הרבה למסיבות והיום כבר לא - אבל רק ביותר גרוע. אבל לזה נחזור בהמשך. 


34324F48-6C29-402B-987D-59370C6C6C80 copy


הכל התחיל כש - LinkedIn יצאה לאוויר העולם. שמעתי עליה מכל מני חברים. שמעתי והדחקתי. שמעתי והדחקתי. עד שאמרתי, אוקי בוא ננסה. בהיתי בה היא בהתה בי. בהיתי בה היא בהתה בי וכך זה המשיך. הפיד היה נראה סימפטי מאד בהתחלה אבל שם בגדול זה נגמר. מפה והלאה זה נעשה רק מביך יותר. בהתחלה חששתי והחזקתי את זה עם עצמי. לא שתפתי איש, שמא יצחקו עלי, ואם מישהו שאל הייתה לי תשובה מוכנה בשלוף: "זה יותר מתאים להייטקיסטים, לי זה פחות יכול להועיל". 


16910572286_e2a358543c_z


ומשכמעט השלמתי עם האפשרות שאני לבד במערכה, התבדיתי: הורדתי Snapchat. הייתה שם אפשרות כזו כמו בטינדר, להתחבר דרך פייסבוק כדי שזה ימצא את החברים שלך. ומה תגידו? מתוך קרוב ל - 600 חברים נמצאו 4 בלבד עם חשבון פעיל. כן, שפשפו את העיניים חזק: 4 מתוך 600.


ברגע שראיתי את הנתון אז נפל האסימון: חברים, תתחילו להתרגל - אנחנו כבר לא הדור האחרון ששיחק מחבואים או מגאסון, אכל את ביצת הקינדר הישנה, ראה פאוור רנג'רס, התלהב ממכונית על שלט ושאר מיני קלישאות. אנחנו, יותר נכון, הדור שהבין את ה-Facebook. הדור שסימס בWhatsApp. הדור שהעלה תמונות ל Instegram. הדור האחרון שפתח חשבון ב Twitter ולא עשה בו שימוש. הדור האחרון שכל מקבילה אחרת של האפליקציות לעיל הייתה סינית בשבילו. קל לנו יותר לשים את מבטחינו ברשתות הישנות והמוכרות מאשר לאמץ חדשות. כן אני יודע, זה לא פוסט פשוט אבל ברגע שתגיעו להבנה הזאת אז יוקל לכם, את זה אני מבטיח.

אתם עדיין טובים מאד באינסטגרם... _ ponsulak on istock אתם עדיין טובים מאד באינסטגרם... (ponsulak on istock)

ולאלו מכם שאוהבים להתרפק על קלישאות הדור, הא לכם כמה חדשות: הדור ששקל לקחת מטען גם אם הסוללה עמדה על 98%. הדור שטייל בדרום אמריקה ללא האייפון מחשש שיגנבו לו אותו. הדור שבשבילו Excel היה עוד שקר בקורות חיים. הדור שהסכים לעבור לדואר במייל בתנאי שיהיה מגובה בדואר רגיל. הדור שהחזיק אייפון 4 קרוב ל 4 שנים. הדור שעם השקתו של האייפון SE שאל "אבל מה עם ה S"? הדור האחרון שעשה תואר בתקשורת (היום פשוט לומדים קורס PPC). או בפשטות: הדור שבינו לבין טכנולוגיה חדשה החל משנת 2010 שרר חוסר אמון מוחלט. ולמי מכם שיותר נוח להתנחם באפשרות שאולי הוא טכנופוב זה גם בסדר.


// נאור אזובל
רוצים לדעת הכל לפני כולם?

Your email was successfully saved