מכיוון שבכל ביקורת שכתבתי עד היום השוויתי את גברי ישראל לאוכל (כושל בעיקר), החלטתי הפעם לחוס עליהם ולא להשפיל אותם כך ברחבי ישראל –
אלא גם ברחבי ניו יורק והסביבה. 
לאחר מסע של שלושה חודשים חזרתי עם הרבה תובנות, בגזרת החיים היו כאלה שחשובות פחות וכאלה שחשובות הרבה פחות, אך בגזרת האוכל החכמתי, אין ספק. 

Tao Downtown - מסעדה אסייתית יפהפיה ועצומה, שרק מעצם הכניסה אליה שוכחים מה מטרת הביקור. חלל מהמם, מיוחד ויוקרתי. אבל כמו שכבר למדנו בעבר, הדמיון בין אוכל ואהבה דומה להפליא, ולא תמיד מה שיפה מבחוץ גם יפה באותה מידה מבפנים (ר' דוגמא: תמונות זוגיות מאולצות באינסטגרם). לא שהאוכל אינו טוב, אך הוא נחמד ולא יוצא מן הכלל. 
הסושי חביב וכך גם הדים סאם, אבל לא מעבר לכך. מה שכן, גזרת הקינוחים מפתיעה והקינוחים עצומים ומיוחדים. קרם ברולה בטעם מעט לימוני - למי שמתחבר, ועוגיית מזל עם פירות טריים מסביב, מצוינת! אולי הגודל כן קובע בסופו של דבר. 
כתובת: 92 9th Ave
   
The meatball shop -  כי כמו המסעדה ההזויה הזו, כל אחת צריכה לחוות בחייה גם בחור הזוי אחד שאחרי דייט איתו היא תרגיש כמו אחרי התנגשות חזיתית עם משאית ועם תחושה שלקתה בשבץ קל כאשר הסכימה לו. מסעדה אשר מאפשרת לשילובים ההזויים ביותר להתרחש על הצלחת שלכם, כמו כדורי הבשר בטעם פפרוני ופיצה אשר מופיעים כאן למולכם. נשמע מוזר, אך למרבה ההפתעה טעים מאוד. את הזמנתכם אתם מסמנים עם טוש על תפריט מחיק, מה שהופך את המקום למגניב אף יותר. 
כתובת: 200 9th Ave 
 
5napkin burger -  ואיך אפשר בלי המבורגר, וכמובן עם ההשוואה האהובה עליי לדושבאג התל אביבי. את פשוט יודעת שהוא ייעשה לך רע, אבל את לא מצליחה להחזיק את עצמך מולו. במקום יש תוספות מיוחדות והמבורגרים מושחתים במיוחד, אז תגיעו רעבים. ולא לשכוח צ'יפס בטטה. 
כתובת: 2315 Broadway

צ'לסי מרקט - לאלו שמתחברים יותר לבית ולאלה שלא מאסו עדיין בשרונה מרקט (אם נותרו כאלה), אז הנה השדרוג שלו – מקום עם סטייל מגניב ואווירה כיפית. מלא דוכני אוכל וביניהם אפילו שניים ישראליים שמביאים הרבה כבוד. למרות שזה קיים גם בתל אביב, אין כמו החוויה של לאכול במזנון גם בניו יורק ולדמיין את אייל שני לוחש לכם דברים ארוטיים על עגבניות באוזן. מומלצים- קבב טלה או סטייק בפיתה. 
כתובת: 75 9th Ave
 
ולסיום, כי חייבים קינוח אחרי כל המסע המפרך הזה: העוגייה במאפיית Levain. עוגייה במגוון טעמים, שוקולד צ'יפס בהיר, כהה, קרמל ועוד. ברגע שפותחים אותה לאחר יציאתה חמה מהתנור, מבינים למה עוגיפלצת בחר בתפקידו המכובד. היא עולה 4$, בלבד אז קדימה לחנות הקרובה, לקנות סטוקים לימי החורף הקרים. 
כתובת- 167 west 74th Street
 
// נוי סער
 

Your email was successfully saved