אני האישה הזו, שכולכם דיברתם עליה מאחורי הגב וריכלתם על כל הדברים שהיא עושה עם גברים. אני זו שסיפרה לך משהו אישי על עצמה והשתמשת בזה בסוף נגדה. אני זו שחבר שלך סיפר שהוא שכב איתה ואמר לך שבטח גם לך יש סיכוי, ״מי יודע, אולי היא תסכים לשלישייה״. אני זו שמצאה חן בעיניך, אבל ידעת שלא תצא איתה אי פעם, כי היא לא ״חומר לחתונה״. אני זו ששכנעת שאתה אוהב ברמות קשות, למרות שבו זמנית יצאת עם עוד שתיים אחרות. 

אני זו ששכבה איתך אחרי שעזרת לה במשהו, רק כי רמזת לה שזו התמורה. אני זו שחיזרת אחריה כל הערב, למרות שאתה כבר נשוי עם משפחה. אני זו שיצאת איתה, רק כי שמעת שהיא נותנת בקלות. אני זו שישנת איתה מחובק כל לילה, אבל גם זו שביקשת ממנה לא לספר על זה לאף אחד למחרת. אני זו שהתביישת להכיר לחברים שלך, זו שהחלטת להפסיק לדבר איתה אחרי שלושה חודשים של זוגיות, בלי להסביר למה, סתם כי החלטת להמשיך הלאה. 

אני זו ששכבת איתה, למרות שהייתה מחוסרת הכרה ושיכורה. אני זו ששברת לה את הלב, כי לא היית מסוגל לקחת אותה ברצינות. אני זו שהייתה לך איתה כימיה מטורפת, אבל העדפת לצאת עם מישהי יותר ״איכותית״. אני זו שהיה לך את הסקס הכי טוב שהיה לך איתה, אבל שאף פעם לא שקלת ברצינות לצאת איתה, בטח שלא להכיר למשפחה. אני זו שדיברת אליה לא יפה, כי חשבת שהיא לא מישהי ״ברמה״. 

אבל שתדע, שמתחת לכל הסיפורים האלה שהמצאת עליה, יש ילדה, קטנה וחמודה, שרק רוצה שיאהבו אותה ויגידו לה שהיא בסדר. מישהי שלא שמו לה גבולות ולמדה לקבוע אותם לעצמה. אישה קצת אבודה, שחיפשה מישהו לסמוך עליו, מישהו לדבר איתו ולשתף אותו במעמקי נשמתה, מישהי שחיפשה קצת חום ואהבה. הבת של מישהו, אחות, נכדה, דודה, חברה של כמה וכמה מישהו-ים. בחורה שעברה הרבה חוויות ורק חיפשה לעצמה קצת נחמה, מגע, קבלה. נשמה, שקצת איבדה את דרכה, אבל מהר מאוד מצאה אותה בחזרה, בטח שלא בזכותך.

אולי אם היית יודע את כל זה עליה, לא היית מתנהג אליה בצורה כל כך מגעילה, אבל לא טרחת להתעניין, להכיר אותה חס וחלילה קצת מעבר לסתם עוד אישה שאתה מזיין. לא עשית את כל הדברים המינימליים האלה כי לא חשבת על זה, לא ראית אותה, ראית רק את עצמך; איך אתה מרגיש, מה אתה רוצה לעשות, והיא? עוד אחת מעוד נשים רבות שלא טרחת לראות. 

הבנתי עם השנים, שיש קטע כזה לגברים. לפעמים, הם רואים אישה רק בתור עוד כוסית, מישהי שווה שבא להם לזיין, מישהי יפה, חתיכה, גוף, חיוך, עיניים, תחת, ציצי, סקס טוב, מציצה טובה, אבל לא הרבה מעבר לזה, למרות שתמיד, יש המון מעבר. כל נערה, בחורה או אישה היא עולם שלם ומורכב ויפה משל עצמה, כל כך הרבה יותר מ״סתם עוד אחת״.

לצערי בחיים, כמו ברב הסרטים, לא מציגים את הסיפור של הכוסית שהגיבור שוכב איתה, היא רק תפאורה, משהו ליהנות ממנו ואחרי השימוש בו, גם נעלם כאילו לא היה. כל החיים הרגשתי כמו תפאורה, משהו יפה להסתכל עליו, וקיבלתי מגברים יחס בהתאם בחזרה אבל היום, אני יודעת אחרת.

אני מבינה שאני הרבה יותר מרק אישה מושכת או סקס טוב ואני מוצאת את עצמי באינטרקציות רק עם גברים שיודעים את זה ושבזכות זה הם איתי. אני רוצה שתדעי ותמיד תזכרי שגם את אישה מדהימה, מעניינת, מסקרנת, מאתגרת, מרגשת ואני מבטיחה שיום אחד, יגיע הגבר שירצה להכיר את כל מי שאת ולא רק את מה שיש לך בין הרגליים. כשהיום הזה יגיע את תדעי, שזה, הגבר בשבילך. 

צילום תמונה ראשית: מריה ברודקין

// נטלי להב

Your email was successfully saved