רוב חיי לא ממש אהבתי את עצמי. זה בא לידי ביטוי בכל מיני תחומים של החיים שלי, בדברים הקטנים והגדולים, בהכל. עשיתי הרבה דברים כדי לצאת מזה ולהגיע ליום בו אני מסתכלת מול המראה ואוהבת את מה שאני רואה, והיום אני גם עוזרת היום לנשים לעבור תהליך דומה. מדובר בדרך ארוכה, שכל אישה יכולה לעבור, אבל היא דרך לא פשוטה בכלל ואפילו קצת מפחידה - להתמודד עם כל הפחדים וכאבים שלנו זה לא דבר שקל לעשות.

אם את עוד בשלב מוקדם יותר, בו את רוצה בכלל לזהות ולמצוא את חוסר האהבה בחיים שלך, הנה כמה סימנים מובהקים ודברים שאפשר לעשות, כדי לאהוב את עצמנו קצת יותר…

1. ללמוד להקשיב לגוף: הגוף יודע בדיוק מה אנחנו צריכים לאכול, כמה ומתי. אנחנו רק צריכים ללמוד להקשיב לו קצת יותר. בפעם הבא שאת מרגישה רעב תעצרי, תנשמי ותראי אם עולה בך רגש, הרבה פעמים הרעב הוא רגשי אבל בגלל שאנחנו לא מקשיבות לגוף שלנו, אנחנו לא מבדילות וברוב הפעמים פשוט אוכלות. נסי להיות יותר קשובה לגוף שלך, תאכלי רק מתי שאת רעבה ורק את מה שאת רוצה. לפעמים את תראי שהרעב שאת מרגישה הוא בכלל לא רעב אלא עצב או כעס, וככה תלמדי גם לאכול פחות ורק מתי שהגוף באמת צריך את זה. אוכל זה אנרגיה, בוא נתייחס אליו בהתאם.

2. עירום: עירום הוא עבור רובנו דבר מאוד פרטי וזה בסדר גמור, לא כולם צריכים לתרגל יוגה בעירום. מה שכן, העירום שלנו הוא כן דבר חשוב בעבודה הזו. אני פעם קישרתי עירום באופן מיידי עם סקס, ולכן גם לא ממש ביליתי עם עצמי לבד בעירום. שלב ראשון באהבה לגוף זה אהבה לגוף בעירום, וכתרגיל אני תמיד ממליצה לעמוד מול המראה כמה דקות ביום, בעירום ולהתרגל לראות את הגוף שלי חשוף ותמים, גם בלי הקשרים מיניים. זה מאוד משחרר ומקרב לאהבה לגוף. לישון בעירום זו אופציה נוספת ודרך נהדרת לפלפל את חיין המין שלכם.

3. מגע עצמי: אם אני לא מסוגלת לגעת או לענג את עצמי, יכול להיות שזה בגלל שאני לא אוהבת את עצמי או את הגוף שלי. הרי הדבר הכי מענג וכיף בעולם זה מגע מיני, למה שאני לא אהיה מסוגלת להעניק לעצמי את העונג הזה? הרבה נשים אומרות לי שזה פשוט לא בשבילן אבל אין דבר כזה בעולם שלי. לכל אחת נעים מגע באיבר מין ואין סיבה שלא תוכלילספק לעצמך בעצמך את העונג הזה. תרגול קבוע של שלוש פעמים בשבוע למשך 20 דקות ישנה לכן את החיים ואת חיי המין.

4. תעשי סדר בארון: אני הייתי קונה בגדים כדי להרגיש אהבה, לא כי באמת הייתי צריכה בגדים. ברגע שהתחלתי לנקות ולסדר את הארון, קלטתי כמה בגדים יש לי, כמה כסף הוצאתי על הדבר המטופש הזה והתחלתי למסור את כל הבגדים שאני כבר לא לובשת. זה מאוד מנקה את הבית אבל גם את הלב, וזה מזכיר לנו שלא משנה כמה בגדים יפים יהיו לנו, זה לא באמת מה שיעשה אותנו מאושרות.

5. די עם התרופות: ברגע שהפסקתי לקחת כדורים, הפסקתי להיות חולה כל הזמן. החיבור לגוף הפיזי מיטשטש עם תרופות, גלולות וכימיקלים למיניהם, וברגע שנפסיק לקחת אותם, נוכל לחזור להרגיש את הגוף שלנו מבפנים ולתקשר איתו בצורה טובה ואוהבת יותר.
מקווה שהטיפים האלה יעזרו לכן קצת, אני יודעת שלי הם עזרו מאוד ושינו לי את החיים!!! שינוי קטן בפרספקטיבה יכול לעשות שינוי מטורף בחיים שלנו, שווה לנסות.

// נטלי להב

Your email was successfully saved