אל תקרא לי אחי

...מתים שתצטרף למועדון החברים שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

[mailchimpsf_form]

...מתים שתצטרפו לקהילה שלנו

רוצה להתעדכן לגבי מה שהולך הרבה לפני כולם? להיות במקומות הנכונים בזמן הנכון ולקבל הטבות מפנקות? תן לנו לעדכן אותך..

מה הסטטוס שלך?

אל תקרא לי אחי

11 ינו' 2017 | ניסים ימין

מדד ההשפעה

תקריאו לי
פסקול לפוסט

לא כל ישראלי הוא אחי. לא כל חייל יכול להיות הבן שלי. לא כל זקנה במסדרון מזכירה לי את סבתא שלי. אני לא מאמין ש"רק בישראל" אנשים מתאחדים בשעת משבר. אני לא חושב שאנחנו עם סגולה. אני לא חושב שאנחנו טובים יותר מהאוסטרלים. אני לא חושב שמוטב הישראלי מהפיני, ואני בכלל לא בטוח שאנחנו הרבה יותר מוסריים מהיפנים.

קשה לי שכשקורה אסון בחו"ל, מתרסק מטוס, מתהפכת האדמה, מתפרץ הר געש, הכותרת הראשית היא "אין ישראלים בין ההרוגים". כאילו ש-100 הרוגים מברזיל או כמה אלפי האיטים זה מחיר שקל לעכל ולהבין. אני לא חושב שהדם שלנו אדום יותר. אני לא מתחבר לאלה שמראים תיק תפילין שלם ואומרים ש"התרחש פה נס", כשעל העץ הסמוך יש עוד חתיכות מהאדם שפעם הניח את התפילין הזה.

גם אלה שניצלו מפיגוע שנרצחו בו 20 אחרים, אני לא בדיוק מבין איזה נס התחולל. אני לא מבין איך אפשר להזדעזע מראש של חזיר בבית כנסת בגרמניה ובטוקבקים להציע לעטוף גופות של מחבלים בעור של חזיר. אני לא מבין איך אפשר להלל את פולארד, אזרח אמריקאי שבגד בארצו והציע את שירותיו לאוסטרליה לפני שבכלל חשב לפנות לישראל, אבל לקרוא לאמנון אברמוביץ' "בוגד".

בימים בהם הכל נשבר לאלף רסיסים, מעצבן לראות איך כל דבר חשוב שקורה פה – התאגיד, אלאור אזריה, ההטרדות של ינון מגל ואיבגי, פרשות נתניהו, הבחירות בארה"ב, ערוץ 10 ואלוהים יודע מה עוד, מסתכם בשתי דרכים בלבד: או שאתה ימני או שאתה שמאלני. או שאתה "ישראלי" או שאתה "שונא ישראל". יש עוד דעות, אתם יודעים. יש עוד דרכים להסתכל על המציאות.

זה מעייף נורא. הדעה שלי על אלאור אזריה לא עושה אותי ימני או שמאלני. לא מדדתי את עצמי במונחים האלה לאורך הדרך. היא רק אומרת שיש לי אמת מוסרית מסוימת. העמדה שלי לגבי תאגיד השידור לא קשורה למחשבות שלי על ראש הממשלה. אני שונא את לה-פמיליה, לא כי אני אוהב ערבים. אני לא חושב שצריך לפנות את עמונה כדי לתת אותה לערבים שאחר כך ירצחו אותי, אלא כי היא לא חוקית וזה מכעיס אותי ששר החינוך מתעסק רק בזה, ובכל שנה מפונות אלפי משפחות מהדירות בגלל חובות, אבל דווקא הם מקבלים הטבה על הפינוי שלהם.

אני קורא את וואלה לא בגלל שהם נכנסים בביבי, אלא בגלל מדור הספורט שלהם שלדעתי, הוא הטוב בארץ (וגם הוא הולך ופוחת) וכבונוס, יש להם מדור ספרות שאני מאוד אוהב ובא לי להגיע לבית המשפט רק בשביל לפגוש את גלי גינת.

את ישראל היום אני לא קורא כי הוא פשוט רע. זה לא קשור לאג'נדה של העיתון, אלא רק בעקבות הכתיבה השטוחה והדי מביכה בעיניי. אני אוהב את רביב דרוקר, אבל גם את עמית סגל. אני נהנה מהפוסטים של בן כספית וגם מהלהט של רוני דניאל.

אנחנו חיים בשכונה די פסיכית בלאו הכי. להעמיד פנים שאנחנו מסתדרים טוב כשהשכנים מתחילים לעשות בלגן, זה לא עושה עליי רושם. מהשכנים אני לא פוחד, אלא מהמטורף שיתעורר באמצע הלילה ויצית את הבית על יושביו. והיום הזה קרב. הוא יבוא בתקרית הבאה או בזאת שאחריה. הבית יעלה באש ושום נס לא יעזור לנו.

הייתי מאחל הצלחה לכולנו, אבל אני לא מתכוון לזה.

// ניסים ימין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ניסים ימין

ניסים ימין

אל תקרא לי אחי

ערך מוסף

מהשכנים אני לא פוחד, אלא מהמטורף שיתעורר באמצע הלילה ויצית את הבית על יושביו. והיום הזה קרב. הוא יבוא בתקרית הבאה או בזאת שאחריה. הבית יעלה באש ושום נס לא יעזור לנו

 • הזמן

  08:20

 • המקום

  עד הפעם הבאה

 • הטמפרטורה

  מעבר לחומה

 • המוד

  מה נהיה?