לא עשיתי טיול אחרי צבא.
טוב, זה לא מדויק, אבל הצלחתי לתפוס את תשומת הלב שלכם.
באמת, אנחנו כל כך נעולים על הטיול הזה, שאמור להיות מורכב מכמה חודשים (טובים) במקום (כמה שיותר רחוק) שיגרום לנו להרגיש את החופש הזה שכל כך חיכינו לו בשנים האחרונות.
אבל מה עם מי שזה פשוט לא עושה לו את זה? 

יקומו אלו שטיילו ויגידו – אין דבר כזה. מי שלא נוסע לכמה חודשים מפספס חוויה שכל אחד צריך לעבור. הקיצוניים יותר אף יגידו שאלו שלא נוסעים פחדנים.
אז בואו נעשה סדר, לא הייתי כמה חודשים רצוף בחו"ל, אבל ביקרתי בכמה מקומות במהלך השנה שאחרי השחרור. ראיתי את הזוהר הצפוני בלפלנד, צילמתי זברות בטנזניה ואפילו תפסתי גלים בהוואי. נשמע כמו חתיכת שנה לא? אז הנה, כבר הוכחנו שבשביל ליצור חוויות לא צריך לעזוב את הבית ליותר משבוע או מקסימום חודש.

כשאת מסתכלת על העולם בעיניים ביקורתיות, את תופסת בדיוק את אלו שכל כך רצו, כל כך רצו להגשים את החלום. אבל לא את החלום שלהם, אלא את החלום הכללי - החלום שמכתיבים לנו, שאומר – קנו כרטיס לכיוון אחד.

בואו נעצור רגע ונבהיר משהו חשוב – אני לא נגד. אני לא נגד מי שזה באמת מדבר אליו, מי שלהיות רחוק לתקופה ארוכה עשה לו טוב ולימד אותו דברים על עצמו שהוא לא ידע. באמת, לפעמים אפילו הייתי רוצה לדעת איך זה מרגיש לאהוב את זה, אבל אני לא כזאת, כרגע. 
אני נגד הקיבעון שנוצר לגבי זה, הרי יש כל כך הרבה אלטרנטיבות, ולא לכולם זה מתאים...

נחזור לעניינינו. 
מה עושה מי שזה באמת לא מדבר אליו, ועדיין רוצה לטייל?
אלטרנטיבה א'- טיול מאורגן. לא, אני לא מדברת על מדריך עם מטרייה שצועק בעברית באיזה עיר באירופה, יש מספיק חברות שמוציאות טיולים למקומות מדהימים, נופים משוגעים ואנשים טובים. למה זה טוב? זה בד"כ חוסך את הלוגיסטיקה כי מישהו אחר מתעסק בה, זה יכול להיות טיול קצר של שבוע, ותסמכו עלי שיהיו עוד כמוכם שיגיעו לבד. למה זה רע? בד"כ זה עסק לא זול.

אלטרנטיבה ב'- שביל ישראל. איזה ארץ מדהימה יש לנו. אתם אוהבים לטייל אבל לא מסתדרים עם שפה זרה ולוגיסטיקה של טיסות והוסטלים? לכו את ישראל ברגל! למה זה טוב? זה קרוב לבית והכי קרוב ללב, עם אופציה לעצירות ביניים בחיק המשפחה. הבונוס הוא שכנראה תפגשו אנשים שבאותו ראש כמוכם, ותרוויחו תקופה שלא כל אחד זוכה לה. למה זה רע? לא כל אחד שחושב על טיול חושב על תקופה ארוכה בלי להחליף בגדים או לישון במיטה, ובנוסף, האמת שזה עדיין כרוך בלוגיסטיקה לא קטנה.

לא חסרות אלטרנטיבות, באמת. 
מה שהכי חשוב הוא לעשות חושבים עם עצמך, לא ללכת כי כולם הולכים ופתאום באמצע טרק בדרום אמריקה לגלות שזה פשוט לא בשבילך. ואם רצית לעשות טיול מסוג אחר ולא העזת - היי, אתה לא לבד!
אה, וגם אם אתם לא אוהבים לטייל בכלל זה סבבה, כן? פשוט שייך כבר לפוסט אחר...

// נעם לוי

Your email was successfully saved