סוף השנה תמיד מביא איתו הרהורים ומחשבות על השנה האחרונה, מה הצלחתי לעשות ומה לא, אילו דברים הצלחתי להגשים, איפה נכשלתי והאם אני מרוצה מעצמי, האם אני מרוצה ממה שהצלחתי להשיג השנה, ממי שהפכתי להיות ומה שלמדתי בזמן האחרון. השנה החדשה תמיד מביאה איתה עוד משהו, את יום ההולדת שלי, היום שבו הגחתי לאוויר העולם ומאז כל התהליך הזה התחיל. חשבון הנפש עולה מדרגה וההסתכלות על השנה שהייתה והשנה שתבוא מתערבב ביחד עם הגיל והמחשבות על האם גיל 23 היה כמו שצריך, האם נתתי בו את כל כולי, האם אני מרוצה מהתוצאה ומהם השאיפות שלי לשנה הבאה.

עדיין הרבה דברים הם בדיוק כמו שהם היו. אני עדיין צעירה, יש האומרים ילדונת, העור עדיין מתוח, עדיין יכולה לבלות כל לילה עד השעות הקטנות ולעבוד למחרת כאילו הכל כרגיל (בערך), ועדיין לא מצאתי את מקומי בעולם ולאן אני הולכת.
אבל הרבה דברים הם כבר לא - אני כבר לא בתחילת שנות העשרים שלי וחיה בסרט שדברים שחשובים לי פשוט יקרו, אני יודעת שדברים טובים לוקחים זמן, ושבשביל שמשהו טוב יקרה צריך להתאמץ ולרצות את זה ממש. זה כבר לא מגניב לקנות כרטיס לכיוון אחד ופשוט להיות כלומניקית, הרגע שבו החיים שלי צריכים לתפוס כיוון מתקרב ואני מרגישה כל כך רחוקה ממנו.

זה לא אומר שלא התקדמתי - בגיל 23 למדתי והתפתחתי המון, לפחות בתחום אחד אני יודעת שאני לגמרי בכיוון הנכון. אני כבר לא מחפשת כי מצאתי, אני כבר לא מתפתה לאחרים, כבר לא עושה שטויות, אני כבר נאמנה.
אני מרגישה שקרו כל כך הרבה דברים בשנה האחרונה, ועדיין, אני בדיוק בנקודת ההתחלה. אני מתחילה עם לא יותר מסתם רעיון, רעיון על איך הולכת להראות השנה הקרובה. אין לי שום דבר יציב, והרבה דברים הולכים להשתנות. את 2018 התחלתי במאיירהופן, עיירת סקי באוסטריה, בשלג הלבן ובקור. בדרך חוויתי המון ולמדתי דברים שאי אפשר לקנות בכסף. את גיל 23 התחלתי רחוק מהבית, מהחברים, ומכל מה שאני מכירה, ומתוך זה צמחתי וגדלתי.

את 2019 אני מתחילה בדיוק באותה הנקודה, באותה העיירה, אמנם עם אנשים שונים אבל בדיוק עם אותו הוויב. אבל משהו מרגיש לי שגיל 24 יראה אחרת, והיום אני חוגגת יום הולדת לבן, ונשאר רק עוד דבר אחד, ברכת יום הולדת מושלמת -
נעמי של העתיד, אני מאחלת שתהיה לך שנה מדהימה, שתעשי רק דברים שיגרמו לך אושר, גם אם זה יהיה בהודו וגם אם זה יהיה בשעות מאוחרות במשרד אחרי לילה ללא שינה. שתקחי את עצמך לקצה, ולא תפחדי להתמודד עם הפחדים הכי גדולים שלך, זה מה שיבנה אותך לשנים שיבואו. אני בטוחה שתביאי לי גאווה, ואני כבר מחכה לפגוש אותך.
אוהבת, נעמי של ההווה.

// נעמי אברון

Your email was successfully saved