כ-21 שנים לאחר שהודיע על פרישה מהלוס אנג'לס לייקרס בשל הופעת נגיף האיידס בגופו, ארווין "מג'יק" ג'ונסון הוא סמל של תקווה עבור אלה החיים עם הנגיף הנורא.

מדובר באדם שהפך לאגדה עוד בימי חייו. אחד מהסופרסטארים הגדולים ביותר בתולדות הכדורסל. אדם בעל סיפור חיים מעורר השראה שמתחיל בטיפוס לפסגות הגבוהות והזוהרות ביותר וממשיך בנפילה לתהומות אפלים שמהם רבים וטובים לא קמו.

ארווין ג'ונסון, שכבר בגיל 15 זכה לכינוי המופלא "מג'יק", כבש את ה-NBA בסערה. בשנת 1979 הוא נבחר ראשון בדראפט על ידי הלייקרס, זכה באליפות ובתואר ה-MVP של סדרת הגמר בעונת הרוקי שלו, כשמאוחר יותר הוא מצייד את אצבעותיו בארבע טבעות "ביג פימפין" נוספות. הקרבות האפיים שלו ושל הלייקרס מול הסלטיקס של לארי בירד חקוקים בספר התהילה של ה-NBA כקלאסיקה אמיתית.


אדם שהיה לו הכל- כישרון, תהילה, כסף, מעריצים אך גם מעריצות, והרבה. "נהגתי לקיים יחסי מין לא מוגנים עם מאות נשים" אמר הכוכב במסיבת העיתונאים ב-7 בנובמבר, 1991, שבמסגרתה הודיע שחטף את נגיף האיידס ועל פרישה מהכדורסל.

אמריקה בהלם. עד למסיבת העיתונאים המפורסמת, נגיף האיידס נחשב למשהו הפוגע באנשים "אחרים", הומואים למשל. פתאום פאקינג מג'יק ג'ונסון מופיע מולה עם עיניים דומעות ואומר: "אני עומד כאן לפניכם ומודע שזה יכול לקרות לכל אחד, אפילו לי, מג'יק ג'ונסון".

מסיבת העיתונאים. אדם שעולמו חרב עליו


אבל באמריקה כמו באמריקה, Crazy shit happens. למרות פרישתו, האוהדים הצביעו ברגליים ובידיים עבור השתתפותו במשחק האול-סטאר של 92' שנערך באורלנדו ארינה. חבריו לשעבר ללייקרס איי.סי גרין וביירון סקוט לא אהבו את ההחלטה והפורוורד האגדי והמזוקן של היוטה ג'אז קארל מלון טען כי "כולנו נמצאים בסכנה. מה יקרה אם הוא ייפצע וידמם על המגרש?!". ג'ונסון, כמו אלוף אמיתי שם זין, הוביל את המערב לניצחון והוכתר ל-MVP של המשחק, לא לפני שקבר עוד שלשה על הבאזר.

אבל השוס הגיע בקיץ של אותה השנה. אמריקה הוכיחה שוב מדוע היא "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" וג'ונסון נבחר להתחרות במדי ה"דרים טים" של ארה"ב במשחקים האולימפיים של 1992 (ברצלונה). הוא זכה משחק אחר משחק ל"סטנדינג אוביישן" מהקהל ואיך לא, גם בזהב.


ג'ונסון עוד הספיק לחזור מפרישה מאוחר יותר אך בעיות ברכיים הובילו אותו להודיע על פרישה סופית. אך אם חשבתם שמג'יק בעל חיוך מיליון הדולר יבחר להעביר את ימי הפרישה שלו על הספה עם ג'וינט שמן, צ'יטוס ופלייסטיישן, אז אתם טועים, ג'ונסון הוא מנצח אמיתי. האגדה בת ה-53 היא כיום הבעלים של "קבוצת מג'יק ג'ונסון" השווה מעל 700 מיליון דולר וכוללת חברת הפקה, חברת קידום, חברת תיאטראות וסטודיו לסרטים. בנוסף, ג'ונסון הוא גם מרצה מבוקש למוטיבציה, אנליסט באולפן NBA, הבעלים המשותף של קבוצת הבייסבול "הלוס אנג'לס דודג'רס" עומד בראש קרן "מג'יק ג'ונסון" המממנת תכניות חינוך ומניעת איידס בשכונות העניות ביותר בארה"ב. בן 53 עם איידס, כן?


הסיפור של ג'ונסון הוא חומר הוליוודי אמיתי. סיפור שמלמד את כולנו לא להסתפק בבינוניות ובפשרות ומוכיח חד וחלק שאפשר לקום גם מהאיידס, מפלה הקשה מכל הפסד, ולהצליח מעבר לכל הציפיות. אז בפעם הבאה שאתם חשים חסרי אנרגיה ותקווה, קפצו ליו-טיוב וצפו במג'יק אמיתי, אם זה לא יעודד אתכם אז אני לא יודע מה כן.

// עידן וולר


Your email was successfully saved