אני רוצה לראות סרט חדש בבית שלי, על המיטה, מתחת לפוך, במיוחד בימים חורפיים.


השורה הזו נכתבה במסמך וורד במחשב נייד ומתוך כוונה לכעוס על עצמי ועל הטכנולוגיה, ולא היה בה שום זיק של רומנטיות.  אני לא חושב שאפשר להגדיר אותי ככשלון חרוץ בכל מה שקשור למחשוב, באמת שלא. מצד שני, הטלפון שלי לא מצלצל בכל שעה עם הצעות עבודה מפתות מחברות הייטק, ואם לומר את האמת, אני אפילו לא מצליח להוריד סרטים. אם אתם צדקנים, חסכו ממני בבקשה את עניין זכויות היוצרים, אם אתם מוצלחים טכנולוגית, אתם מוזמנים לשמור לעצמכם את אמרת ה"מה הבעיה?" המתנשאת שלכם, ואם אתם כמוני- לכו מכאן, אין לי מה לעשות אתכם, אני רוצה לראות סרט. 


יש את הקלישאה הזו שמדברת על מישהו שמוכשר במשהו והוא נולד עם ____ ביד. אז אני לא נולדתי עם מקלדת ביד, וגם לא עכבר, ובטח שלא לוח אם, או ליבה, או זכרון פנימי או דיסק קשיח, או חומרה, או כרטיס מסך או כל הביטויים האלה שלכם, הצעירים. לא אכפת לי מהם, אני רק רוצה לראות סרט לעזאזל! מדי פעם אולי להוריד איזה שיר בחינם (באמת שאני קונה דיסקים, אני יכול להוכיח את זה). את עניין השירים פתרתי, מוריד מ- YouTube דרך כמה אתרים שעושים את זה בצורה די פשוטה.


Luke Jones on flickr Luke Jones on flickr

אבל הסרט, הו הסרט. זה לא שלא הסבירו לי עשרות פעמים איך עושים את זה, ולאן נכנסים, ואיפה מחפשים, הסבירו פעמים רבות, אבל החרא הזה לא פשוט! ונניח שהצלחתי להוריד איזה סרט (זה שקר, מעולם זה לא צלח), הסרט מופיע איכשהו על הצד, או לא שאין סנכרון בין הקול לתמונה. יודעים מה? אהיה לארג', הכל עבד והצלחתי להוריד, והכל מסונכרן, וחדי קרן מקפצים בין עננים ורדרדים לקשתות בענן. אז מגיע עניין התרגום. "תראה בלי תרגום"? יאללה, אבל מה עם סרטים בצרפתית? אני והצרפתית המדוברת שלי לא חברים (יש יותר מדי יוצאים מן הכלל בשפה הסקסית הזו). התרגום בחיים לא עובד, הוא פשוט לעולם לא עובד. לכם כן? יופי.


20150414_135051 copyכמו שציינתי בהתחלה, אני לא בור לחלוטין, אני יודע להדליק את המחשב ולכבות אותו, ומצליח די בקלות לכתוב שטויות בפייסבוק, או בוורד (אני לא מדבר על אקסל כי זו כבר תורה שלמה של קבוצת עילית שיודעת איכשהו לקשר בשבעה עשר לוגריתמים שונים בין כל העמודות). אגב, אם תרצו, אני לחלוטין יכול להסביר לכם מה המפרט הטכני של המחשב הנייד שלי, שיננתי את זה כדי שאוכל להשתתף בשיחות סלון: "מעבד של אינטל- i5. כן, אני יודע שיצא כבר i7 כשקניתי, אבל לשימושים שלי זה לחלוטין די והותר. וכן יש לי הארד דרייב של טֶרַה". נשמע שאני מבין אה? שום כלום. אין לי שמץ. שימושים שלי? איזה שימושים? יכולתי לקנות גיימבוי או טמגוצ'י לשימושים שלי, אבל להוציא כסף אני אוהב ויודע, אז כבר קניתי משהו סביר, כדי ש"אם יום אחד אני ארצה לעשות במחשב עוד דברים, ולהתקדם מבחינה טכנולוגית, לא אצטרך לשדרג". איזה עוד דברים? לא מצליח אפילו להוריד סרט. ודי כבר להגיד ביטורנט!// עומר ירדני
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz5-141

Your email was successfully saved