זה קורה לכולנו לפחות פעם בחיים - אנחנו מגיעים לנקודה בה אנו יוצאים לדרך חדשה ומחפשים את האתגר הבא. חיפוש עבודה אינו תהליך קל או נעים, הוא מלא באי וודאות ובעצם די דומה לעולם הדייטינג. לטובת המחפשים, ריכזתי את 10 המכות הנפוצות בתהליך החיפוש ואני מאחלת חיפוש קל ומציאה מהירה לכולם!

1. ”זמנים מודרניים" – לכולנו יש אילוצים, ובכל זאת לא סביר לתת למועמד להתייבש שעות בלובי מבלי להציע לו אפילו מים, ולא הוגן לעשות את הראיון במעלית בכדי לראות כיצד הוא מגיב ללחץ. זה שהוא מובטל לא אומר שהזמן שלו לא קיים.
בעולם הדייטים: לייבש שעות עד שמגיעים בכדי "לבדוק רצינות".

2. “צייר לי כבשה" – לפגוש את המתחרים על המשרה כשבכלל לא מכירים את החברה. יאללה, לצייר עצים, לבנות מגדל, מבחני אמינות, פסיכולוג, גרפולוג, אסטרולוג ורק אחר כך, אם יהיו מספיק מנהיגים מלידה, יוכלו לפגוש את הבוס. בכל מקרה שישכחו מהחזר על חנייה ואת התשובות יקבלו אולי ברבעון הבא.
בעולם הדייטים: לפגוש את האמא, הסבתא והאקס של הדייט לפני שישבתם לבירה.

3. “סיפורה של שפחה" – משימות למועמד יכולות בהחלט להצביע על פוטנציאל, אבל משימות שאורכות ימים שלמים וכוללות עבודות עבור לקוח קיים, שאשכרה הארגון מרוויח עליהן כסף והמועמד לא רואה מכך אגורה – פחות סבבה.
בעולם הדייטים: לממן את הארוחה במסעדת השף של הדייט מבלי שתזכה אפילו ללגימה מהקפה.

4. “אמנות הפיתוי" – לרדת על מועמד ולהביך אותו, להגיד לו שהניסיון שלו מגוחך, שאיש לא שמע על החברה שעבד בה, שמה פתאום הוא נזרק ממקומות עבודה, איך הוא לא סמנכ”ל בגילו, שהוא חי בסרט וכו’ - וכל זה רק כדי להצדיק את השכר המביך שהולכים להציע לו.
בעולם הדייטים: להנמיך כדי שלא תעוף על עצמה. למישהו זה אי פעם עבד?

5. “דנידין" – מה כל כך קשה לשלוח תשובה למועמד? הודעת קופיפייסט סטנדרטית תספיק לגמרי. למה להיעלם ולתלות אותו באוויר שבועות כשהמשרה אוישה מזמן?
בעולם הדייטים: אותו הדבר בדיוק.

6. “הפלישה למאדים" – את נשואה? יש לך ילדים? למה אתה גרוש? מי מטפל? את חד הורית? סבתא עוזרת? זה לא רלוונטי ואף אסור על פי חוק! מותר לשאול לגבי זמינות ואילוצים אבל שאלות פולשניות שגם לרב מפלות מועמדים – לא.
בעולם הדייטים: שאלות על תנוחות מועדפות וחשבון בנק בדייט ראשון.

7. ”שקרים קטנים" – אם במודעת הדרושים כתוב שדרוש מתכנת לתפקיד מכירות ופיתוח עסקי – מדוע הוא נדרש לעשות QA רוב היום? פרסמתם מודעה למשרת מנהל שיווק, אז למה מהות התפקיד היא הכנת מצגות והתקן הוא בכלל של מזכירה?
בעולם הדייטים: מודעת "מחפש לקשר רציני" כשבפגישה מתגלה שהדייט מחפש/ת סטוץ ללילה.

8. "מטאורים וחדי קרן" - כן, הבנו שכל העובדים שלכם הם כרישים, חדי קרן, סופרסוניקסטארים, נינג’ות, חתולים וכו’. אתם מעסיקים גם בני אדם?
בעולם הדייטים: מודעות תעופה עצמית באתרי היכרויות.

9. “סוף העולם שמאלה" – מודה, יש משהו נחמד בלהתמקם במושב פסטורלי ליד טבריה או בשדה פורח בין רחובות לגדרה. רק איך לכל הרוחות מגיעים אליכם בפחות משלושה כלי רכב ובפחות משעתיים לכל כיוון?
בעולם הדייטים: אותו הדבר בדיוק.

10. “פייק ניוז" – פיטרתם לאחרונה עובדים, זה לא נעים ויכול לקרות לכולם. אז למה ללכלך למועמד בראיון על עובדים שפיטרתם? כתבו עליכם דברים איומים באתרי דירוגים והמועמד שואל בתמימות על יציבות ואווירה, אז לפטור אותו ב"פייק ניוז/כולם שקרנים?” לא לעניין.
בעולם הדייטים: השמצות אקסים. לגמרי.

בסוף החיפוש ייגמר, ותמצאו את שאהבה נפשכם (או הבנקאי שלכם). עד אז, שיהיה בהצלחה!

// עידית שלנגר

Your email was successfully saved