Headr Tsabar


הבלוגרים שלנו פתחו בבית חומוסייה של צבר, שנתנה להם השראה לכתוב על דברים שעושים בחוץ אבל אפשר לעשות בבית


לפני שבוע בדיוק פוטרתי מהעבודה, הנסיבות שהובילו למהלך זה ישארו ביני לבין הבוסית שלי לשעבר. בנוסף למכה הלא נעימה הזאת נוספו מספר תקריות אישיות אשר גרמו לכך שנבצר ממני כרגע  למצוא עבודה חדשה במשרד. אז ישבת וחשבתי לאן פני מועדות עכשיו ואיך אני צולחת את התקופה הקרובה מבלי לשקוע בים של רחמים עצמיים בהם אני מושיטה את ידי לשמיים וצועקת לבורא עולם "למה אלוהים?!?! למה אני?!?!"


השלב הראשון היה לחשוב במה אני טובה? אז אני שמחה ששאלתם! אני טובה בללמוד לעשות דברים בעצמי. מאז בית הספר היסודי, עקב היותי איטית יותר משאר הילדים ודיסלקטית הייתי צריכה ללמוד לעשות דברים בעצמי, לדוגמאת חילוק ארוך (שאני יודעת באופן מושלם עד היום). כיוון שאני מובטלת האפשרות של לקחת קורסים מקצועיים לא באים בחשבון כיוון שהם מבקשים בדרך כלל כסף ולא מסכימים לקבל תשלום בחיבוקים או שירה. אז התחלתי לחרוש את האינטרנט בחיפוש אחר תעסוקות שונות שאולי גם יוכלו להכניס לי כסף שיושקע בדברים הכרחיים כמו ביגוד, איפור ואוכל טוב (הדברים הבסיסיים לקיום).


ההמלצות הבאות מגיעות מתוך עולם התוכן הפרטי שלי, אך ניתן להניח כי כל דבר יכול להמצא באינטרנט אם אתה יודע לחפש. הדבר הראשון שמאוד חביב עלי בתחום הקיימות זה שימוש חוזר. בעצם מדובר על לקחת דברים שאנחנו כבר לא משתמשים בהם ולהפוך אותם למשהו חדש. דוגמא לכך מצאתי בקישור המקסים הזה פה: http://www.pitria.com/30-brilliant-ways-to-use-old-stuff. זו רק דוגמה אחת, ניתן בעצם לקחת כל דבר שאין לו שימוש בבית או שהוא התבלה או התקלקל, להקליד את המוצר ושימוש חוזר בגוגל והוא כבר ימצא לכם שלל רעיונות ליצירה. עוד דוגמה זה אתר דילרי.


MYA12398 צילום: (visualphotos.com)

השלב הבא היה איך אני יכולה לעשות כסף בזמן שאני יושבת בבית ולא ממש יכולה לצאת לעיתים קרובות? ישבתי וחשבתי והגעתי למסקנה כי אני צריכה עוד כלים של שיווק ופרסום מעשיים על מנת שאני אוכל למצוא את עצמי בשוק היזמות. נכון, יכולתי ללכת לכל מיני מכללות המלמדות כיצד ניתן להשתמש במדיה החברתית לצרכי, כמו כן באיזה מאגרי מידע אני יכולה להשתמש על מנת לבנות לי בסיס נתונים טוב. החסרון הוא בכך שעולם המדיה החברתית והדיגיטאלית כל הזמן משתנה והקורסים לא בהכרח מתעדכנים באותה המהירות של הרשת. אתם יודעים מה כן מתעדכן במהירות הרשת? האינטרנט!!! כל הזמן עולים מאמרים וסדנאות וירטואליות המלמדות כיצד ניתן לרכוש כישורים כאלו ואחרים. אני למשל רציתי לבדוק כיצד אני מגייסת לקוחות חדשים או משתמשת בכלים שיווקיים? במהלך החיפושים נתקלתי באתר הזה.


אחלה כתבות, בשפה פשוטה המסבירות על עולם העסקים העצמאי. עוד אתר שנמצא בתחילת דרכו אך נראה מבטיח הוא זה. הפרויקט בעצם בא לתת מענה של מתן כלים לאלו שרוצים להתמקצע ולהיות פרילנסרים במה שהם עושים. כרגע יש מאמרים אחדים באתר אך אני מכירה את היזמים של הפרוייקט ובטוחה שזו רק ההתחלה.


דוגמאות אלו הן קצה הקרחון בכל מה שניתן להוציא מהאינטרנט ולעשות בבית. סדנאות בישול, הסברה והדרכה בתוכנות כמו פוטושופ, ניהול זמנים, כתיבת פרוזה, כל זאת ועוד הן דוגמאות למה שניתן לעשות בזמן הפנוי ועם הרצון ללמוד. זה לא קל, כן ידרש מכם סבלנות והתמדה אבל בטח שאתם יכולים להוציא מהלקסיקון "אני לא יודע איך". אם אתה רוצה ללמוד, כל המידע שאתה צריך נמצא ברשת המופלא הזאת. ההורים שלנו שכל הזמן "יורדים" עלינו שאנחנו דור ממוחשב ומנוכר? הם סתם מקנאים...


PRF10061 צילום: (visualphotos.com)

//הילה לוי בר יותם

Your email was successfully saved