הפעם מעיין וינטרהצד הלונדוני של הדריה דיטיילסמשתלטת על הבלוג לפוסט אורח מיוחד שמסביר איך אפשר להנות בינואר בלונדון למרות הקור והדיכאוןלאן ללכת כדי להזמין את ההיפך מארוחת בוקר אנגלית ואיך לשרוד שביתת טיוב ולהישאר בחיים

צצצ.001

נתחיל בווידויינואר בלונדון יכול להיות חודש מאוד מדכאמאודהתקופה הזאת היא למעשה המקבילה האנגלית ל"אחרי החגיםשלנו בארץדמיינו שהרגע הסתיים לו חודש של טרפת חושים כריסמסית שהתגנבה מכל פינה והצליחה לחדורלהשתלט ולהמיס גם את מוחותיהם של האנשים הכי הגיוניים (וממש לא נוצריםבעולםאווירה כל כך פסיכית שכוללת אקסטזת קניות שתמיד יוצאת משליטה ו – בואו נודה בזה – גם רמות פליליות של אלכוהול בדםכי אף אחד הרי לא מסרב לכוס יין חם בעשר בבוקר אם עוטפים אותה באיילים ופתיתי של ומגישים אותה ליד סנטה בשוק השכונתי.

אבל בינוארהו ינוארעצי האשוח מוטלים כמו גופות ברחוב אחרי שהמשפחות זרקו אותם החוצהכל הקישוטים וניירות העטיפה מובלים אחר כבוד למחזוריתהרחובות ריקים כי כולם חזרו לעבודה ופתאום אתם מגלים את עצמכם עם עוד כמה קילואיםכבד קצת הרוס וחשבון בנק מרוקןאין ספקצריך דיטוקסובדיוק בשבוע הזה – הדריה דיטיילס נוחתת לביקור.


thumb_IMG_4331_1024רואים שקר לדריה?


"לא קר שם?" – זו אחת השאלות הכי פופולריות שאני נתקלת בהן מאז שעברתי ללונדוןואני מוצאת אותה משונה מאודבסך הכלאני מנסה לענותעזבתי מקום שבו בגלל תנאי מזג האוויר הקשים הרבה פעמים לא נעים להיות בחוץ וצריך לחפש פעילויות במקומות סגוריםהמזגן תמיד צריך לפעול והליכה משכונה לשכונה יכולה להפוך לסיוט דביק.


thumb_IMG_4799_1024


אז כןקר שם בחוץאבל האנגלים המציאו ביטוי שאני מאוד אוהבת וקצת קשה לתרגם: To brave the weather  הם אומריםבואו נעזור אומץ ונצא החוצהוהאמתזה לא כל כך נוראיאללהיוצאים לטייל?


thumb_IMG_4393_1024


הלוקיישן: ברודווי מרקט - Broadway market , השוק השוקק של ימי שבת במזרח ההיפסטרי והמתחדש של לונדון.


הנוכחים: שני זוגות הוריםאחד עם תינוק בן שמונה חודשים והשני עם ילדה גדולה בת שלושים פלוסשניםלא חודשים (דריה!)


הזמן: סופשבוע אפור של ינואר


הטמפרטורה: חד ספרתית.


thumb_IMG_4384_1024thumb_IMG_4386_1024גן עדן - מתייחס לשתי התמונות באופן שווה thumb_IMG_4304_1024thumb_IMG_4291_1024


לפני שגם הוא משנה את פניו בעקבות גל ג'נטרפיקציה – האקני הוא הרובע לבקר בומה שאני אוהבת בדריה מאודזה שהיא אוהבת להרגיש מקומית ו-"תיירתאו "להיראות כמו תיירתשווה בעיניה לעלבון הכי נורא בעולם. "אתם נראים מפה וממש לא נראים תיירים!" היא צוהלת ופוסקת כשאני ואריאל מתקרביםוגם אני יודעת איך להחזיר ולהחמיא באותו מטבע – "גם את נראית לגמרי לונדונית!" (למרות שאחרי שלוש שנים כאן אני יודעת שלונדונים הם בדרך כלל הכל חוץ מאנגליםוכל אחד יכול להיטמע בקהל בשנייהכןבגלל זה אני מתה על העיר הזאת).


thumb_IMG_4307_1024מקומיים 


אז בניגוד לשורדיץהשכנה שכבר נכבשה על ידי רשתות ותאגידיםפה עדיין אפשר להריח אותנטיותהמעדנייה הראשונה בברודווי מרקט נפתחה בשנת 1900 והיא עדיין מנוהלת על ידי צאצאי המשפחהכל האזור חווה מיתון והזנחה קשים משנות השמוניםאבל השוק קם לתחייה בזכות התארגנות קהילתית לפני 13 שנים ומאז ועד היום הוא נסגר לתנועת מכוניות בשבת ומתמלא בדוכנים מפתיםכלי ביתמסגרות משקפיים בעבודת ידחומרי גלם איכותיים כמו פסטות תוצרת בית ושמנים וכמובן המוןאבל המוןמתוקים!! מנשיקות בצבעי הקשת ועד העוגיות הכי מושחתות בעולם.


thumb_IMG_4381_1024 thumb_IMG_4380_1024thumb_IMG_4378_1024אפשר לארוז לי הכל טו גו?
thumb_IMG_4390_1024גם פאדג׳ ביתי יש פה - כי כאמור אין מספיק מתוק בעולם. תנסו את החמאת בוטנים.
thumb_IMG_4395_1024


את הכל אפשר לשטוף בכוס קפה מ- "climpson & sonsשמספקים את הקפה הנהדר שלהם לשלל בתי קפה עצמאיים ברחבי הממלכהועוד יותר כיף לקחת טייק אווי ולשוטט בפארק London fields הסמוך.
thumb_IMG_4321_1024


ולפני שדריה עלתה על מטוס חזרה היינו חייבות לשבת בעוד בית קפה אחד כי בואוזה מה שאנחנו עושותובשביל דריה בחרתי את המקום הכי Instagram worthy – שחשבתי עליו – גריינג'ר אנד קו. Granger & Co.


thumb_IMG_4789_1024thumb_IMG_4762_1024thumb_IMG_4794_1024


האוסטרלים והניו זילנדים תרמו לא מעט לתרבות הקפה של לונדון – הם הביאו את הflat white (כמו קפוצ'ינו עם פחות קצף) , סבונים עם ריח שמימי של Aesop ובתי קפה מוארים שמגישים ארוחות בוקר טריות ומגרות  אנטיזה לארוחת הבוקר האנגלית המטוגנת והכבדה (כי מי שבאמת רוצה לאכול שעועית על הבוקר שיקום). 


thumb_IMG_4783_1024


הסניף המקורי מוחבא באזור קלרקנוול אבל בגלל שביתת הטיוב של הבוקרהחלטנו להיפגש במקום יותר מרכזי ליד תחנת קינגס קרוסאני באתי ברגל מאיזלינטון ודריה מראסל סקוורבשני בבוקר בשולחנות אפשר למצוא את עובדי גוגל מהבניין ליד באמצע ישיבהכמה נוסעים פריזאים שעוד מעט יעלו על היורו סטאר ועוד כמה אנשים שכמונו התייאשו מהשביתה של הבוקר והחליטו שהם חייבים להתנחם בקפה ומאפהמה שהיה נחמד הוא שללא קשר לגיל ולסטטוס – כולם חושבים שקפה או ארוחה מגרה על שולחן שיש הוא תמונה ראויה ביותר לשיתוף – וככה מצאנו את עצמנו פוצחות גם בסשן תיעודים ספונטנינראות כמו תיירותאנחנו?!?!


thumb_IMG_4774_1024


*כשהיא לא מגלה מקומות חדשים בלונדון, מעיין גם מתחזקת (לא מספיק!) את הבלוג tea & mimosa  


// דריה פוגלמן

Your email was successfully saved