לאחרונה יצא לי לשוטט קצת יותר מדי באוקיי קיופיד, כי גם לי מגיעה חברה לחורף שתישאר גם לקיץ, לא? טוב נו, זו שאלה שלא מתחשק לי להתעסק בה כרגע, נשמור אותה לפעם אחרת. במהלך השיטוטים שלי יצא לי לראות לא מעט נשים שרושמות שהן מחפשות גבר שאוהב כלבים ושזה חייב להיות כך, אחרת זה לא יעבוד. אז תנו לי ללחוש לכם משהו בשקט בשקט ואל תגלו לאף אחד… אני פחות איש של כלבים. הנה, אמרתי את זה!

אולי אחדד את זה: אין לי בעיה עם כלבים, אני באמת חושב שזו חיה מדהימה, נאמנה, אצילית ובעיקר מתאימה לכרבולים בחודשי החורף הקרים (לכאורה), אבל אני לא בטוח שכל הכלבים חושבים שזה הדדי כלפי ואוהבים אותי. למה? לא יודע האמת. כילד אני זוכר שדי פחדתי מכלבים גדולים וגם כיום אני קצת נרתע מהם, ואומרים שהם מריחים פחד, אז… הבאתי את זה על עצמי? אולי.

via GIPHY

מנגד, יש את אנשי החתולים, ופה אני לא אלחש: אני איש של חתולים. אני יודע שדווקא לא מעט אנשים טוענים שחתול הוא חיה לא נאמנה, סנובית שמלקקת את עצמה כל היום ומתחנפת לבני אדם רק כשהיא רוצה אוכל. ובכן, באתי לנפץ את הסטיגמה. אני לא מגדל חתול בבית, אבל מטפל בחתולי הרחוב שבחצר הבית שלי, ומה אומר לכם? לפעמים אני מרגיש שהם אוהבים אותי יותר מאשר בני אדם עצמם. קחו דוגמה:

יש חתול ג'ינג'י שמגיל חודש, כשבקושי ראה והלך בכוחות עצמו נצמד אלי, ובגיל זה לא בדיוק קל להאכיל אותם, אז זו לא הסיבה. עם השנים הוא התרגל אלי ולעוד אנשים, עד כדי כך שלפני כמה חודשים שכנה "אימצה" ולקחה אותו איתה כשנאלצה לעבור מהשכונה. במשך השנה האחרונה התגעגעתי אליו והוא היה חסר לי (אפילו שיש עוד שתי חתולות שאוהבות אותי), כבר חשבתי שלא אראה אותו יותר, עד שלפני שבוע וחצי היא חזרה איתו לשכונה.

אז נתקפתי בסקפטיות וחשבתי שהוא לא זוכר אותי, כי פעם שמעתי איזו סברה שלחתול יש זיכרון של שלושה ימים. בפועל? אחרי שעברו כמעט עשרה חודשים מהפעם האחרונה שראיתי אותו, נתקלתי בו והוא רץ כדי להתחכך בי תוך כדי שהוא מיילל ומגרגר משמחה. 
רוצים עוד? חתולה אחרת (שבמקרה היא אמא של הג'ינג'י) מזהה אותי מתוך שינה ומלווה אותי בדרכי הביתה (ואני גר בקומה רביעית) ועוד אחת (נכדה שלה, כן, אני בקיא באילן היוחסין) מייללת בשנייה שאני פותח את דלת הבית ומייללת בזעם כשחתולים לא מוכרים מעזים להתקרב אלי. 

נו, הצלחתי לשכנע אתכם?! חתול עדיין סנוב ולא נאמן?
אני מניח שזה אינדיבידואלי וכל אחד מתחבר יותר או פחות לבעל חיים מסוים, רק תנסו לחשוב אחרת על חתולים - הם באמת לא כאלה נוראיים, ואם אפשר ביחד, אז למה לא? :) 

// צחי ברשבסקי

Your email was successfully saved