אני בת 28, עובדת בתור מפעילה באירועים, בעיקר במסיבות רווקות. שעות העבודה שלי הן 20:00-00:00. התחלתי בתור ליצנית רפואית כשהייתי בת 21 ובשלב מסוים התחלתי להתנדב בעמותת מלאכי יום הולדת וחגגתי ימי הולדת ללא עלות לילדים ממשפחות מעוטות יכולת. בשלב מסוים משפחות מבוססות ביקשו ממני לחגוג לילדים שלהם בתשלום ולפני 3 שנים למדתי קורס של משמחים מקצועיים - קורס משמחים הוא קורס שמכין אותך מא' עד ת' להיות מפעילה, זה כולל עניינים טכניים וכספיים, פתיחת עוסק פטור, למידת תוכן, בניית מערכים להפעלות, שיחות עם לקוחות וכו'. עברתי הכשרה לכל מיני תכנים והתמודדויות שיש במסיבות רווקות, עבדתי כספקית, ולפני שנה פתחתי עסק עצמאי - יולה סדנאות חווייתיות לאירועים.

יש כאלה שפשוט מפעילים בלי הכשרה, אבל בעיני זה הכרחי ללמוד על קבוצות ועל תוכן ואלתור.
ההחלטה לפתוח עסק עצמאי כללה גם את ההבנה שזו כבר לא עבודה זמנית, אלא מה שאשקיע בו את כולי ויממן אותי. התלבטתי ממש כי בהכשרתי אני פסיכולוגית, אבל הבנתי שזאת תהיה התנסות טובה להקמת עסק שאצטרך גם להמשך וגם שאין לי ברירה וכדי באמת להתפרנס, אני חייבת להיות עצמאית.

היום שלי מתחיל ביקיצה טבעית, פולואו-אפ ללקוחות החל מ-12 ובכללי שיחות נכנסות מלקוחות פוטנציאליות. קצת עבודת מחשב ולפעמים קניות לחידוש מלאי או זמני יצירת תוכן. עובדת לרב מהבית, פרט להפעלות עצמן.
סביבת העבודה היא שמחה, ואני מגיעה לפגוש אנשים ברגעי שיא בחיים שלהם. זה ממש ממש ממש כיף וזאת זכות והזדמנות בשבילי לעשות להם שמח. החלקים שאני עובדת מהבית נוחים לי כי יש לי משמעת עצמית אז אני נהנית מהיתרונות של הנוחות, שעות השינה ועדיין עומדת ביעדים שלי.

ההתקדמות מבחינתי היא להתחיל להעסיק עוד מפעילות ובאמת אולי כדאי שאתחיל, כי יש מלא מסיבות שמגיעות אלי באותו תאריך ואני לא יוצאת ליותר משני אירועים ביום. זה גם אחת החלומות שלי, ללוות קבוצת נשים מפעילות ולחנוך אותן בתחום ובכלל. לא הייתי קוראת לזה קריירה, אלא עבודה שלגמרי מפתחת גם את הקריירה העתידית שלי כפסיכולוגית ומנחת סדנאות.

// צליל אלפסי

Your email was successfully saved