ישראל זרי, יו"ר רשימת 'רמת גני' שרצים למועצת העיר רמת גן ושואפים לעשות שינוי לצעירים בעיר מבפנים, עונה על כל השאלות שרציתם לשאול >>

מי אתה ומה אתה עושה?
ישראל זרי, בן 28, יו"ר רשימת 'רמת גני' – הצעירים והצעירות למועצת העיר רמת גן. סטודנט מצטיין לתקשורת ודיפלומטיה, לשעבר יועץ שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ ודובר תנועת הצופים, אגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי והאגודה הארצית למען הלהט"ב.

איך הגעת להיות במועצה / מפלגה?
אל העולם המוניציפאלי נחשפתי לפני למעלה מ-3 שנים דרך היכרות עם אסף זמיר שהיה מראשוני מקימי רשימות הצעירים בארץ. במקביל, הרגשתי שהעיר שלי לא עונה על הצרכים שלי כצעיר שגר בעיר במרכז הארץ. הנהירה של חברים וחברות לערים שכנות ואף למדינות אחרות גרמה לי להבין שיש מקום ליצור שינוי משמעותי ולא להישאר אדיש.

מה הדבר שהכי מפריע לך בעיר ואותו תרצה לשנות?
אני לא מאמין בדבר אחד שהכי מפריע, אלא ביצירת סדר עדיפויות. כמובן שישנם נושאים שבוערים לנו כבר היום כמו קידום שבילי אופניים, הגדלת תקציב המלגות לסטודנטים ופעילויות לאימהות לאחר לידה. כל אלה נושאים חשובים אבל לא יכולים לקרות לבד, הם יוכלו לקרות רק בעירייה שמבינה שצעירים הם כח אינטגרלי בעיר.

מה לדעתך הדברים הכי בוערים מבחינת הצעירים בעיר?
מהקשר עם הצעירים אנחנו דווקא למדים שהדברים הבסיסיים ביותר כמו ניקיון העיר, תחבורה וביורוקרטיה הם הנושאים שנמצאים על סדר היום - לא רק המיתוג הקלאסי של חיי לילה, אלא מעטפת יותר עמוקה ומבינה של אורח חיים נכון.
צילום: אלכס פרפורי

בשלושה משפטים, מה המצע שלכם?
רשימת 'רמת גני' שואפת לייצר סדר עדיפויות חדש בעיר – מהיום צעירים וצעירות במרכז. רק נוכחות של צעירים וצעירות בתוך המועצה תוכל לשנות ולקדם נושאים כמו: עסקים קטנים, תחבורה חכמה, דיור לצעירים, חיי סטודנטים, נוער, תרבות ואומנות, ספורט, קהילה גאה, צרכי משפחות צעירות, חיי לילה ותיירות.

מה הדבר הראשון שתעשה במידה ותיבחרו?
אקדם נציגות צעירה בכל תחום רלוונטי, גם אם הנציגות לא מטעם רשימת צעירים, על מנת להכניס פרספקטיבה נוספת לכל ועדה. גם פה אינני מאמין בנקודה אחת לביצוע ביום שאחרי, אלא ביצירת סדר עדיפויות ושיח שונה בדיוני העירייה.

מה היית רוצה להגיד באופן אישי לצעירים מהעיר שקוראים עכשיו?
זה המסר הכי חשוב – הסיבה להתעלמות הכמעט גורפת של גופי העירייה מנושאי הצעירים בכל הארץ היא אחוזי ההצבעה הנמוכים שלנו בבחירות. במצב שכזה, הכי נח להתעלם מכח אלקטורלי שאינו ממש את זכותו. למה בעצם לחבר מועצה לפעול רבות למען קבוצת אוכלוסייה שלא תחזיר לו את המנדט ביום שאחרי? זוהי מחשבה מעוותת שאותה נוכל לתקן רק על ידי יציאה להצבעה ומימוש הזכות הבסיסית שלנו.

איך היית רוצה לראות את העיר בעוד חמש שנים?
שימור הנוער האיכותי בעיר גם ביום שלאחר השירות הצבאי שיבוא לידי ביטוי גם בהגירה חיובית שלא בלית ברירה אלא מרצון. כיום רמת גן היא עיר ללא צביון אמיתי בניגוד לערים השכנות אליה, בעוד 5 שנים נשאף לעיר בעלת ייחודיות לאותן שכבות גיל.

צילום תמונה ראשית: גיא כהן
רוצים לדעת עוד? לחצו כאן >>
 

Your email was successfully saved